reklama
15:55 • Wimbledon • Čtvrtfinále
0:2
2:6 3:6
Wimbledon 2021, osmifinále (Karolína Muchová)
Karolína Muchová
Wimbledon 2021, osmifinále (Angelique Kerberová)
Angelique Kerberová

Dobrý den, vítejte u online přenosu čtvrtfinále ženské dvouhry na tenisovém Wimbledonu mezi Karolínou Muchovou a Angelique Kerberovou. Zápas se hraje na kurtu číslo 1 jako druhý po duelu mezi Karolínou Plíškovou a Viktorijí Golubicovou, který také sledujeme online. 

Český tenis si mezi ženami znovu dělá výborné jméno. Zatímco mužský pavouk zel po vypadnutí Jiřího Veselého v 2. kole prázdnotou, zástupkyně něžnějšího pohlaví ve Wimbledonu válí. Sice hned v 1. kole vypadla Petra Kvitová, další hráčky se však činily. Markéta Vondroušová zvládla alespoň druhé kolo, ve třetím skončila Kateřina Siniaková na raketě světové jedničky Ashleigh Bartyové. Do včerejších osmifinálových bojů ale pronilly hned tři české zástupkyně. Vítězka French Open Barbora Krejčíková ale neprodloužila vítěznou šňůru na 16 zápasů a stejně jako Siniaková podlehla favoritce číslo 1 Bartyové. Mezi nejlepších osm však proklouzly obě Karolíny. Po dvousetových výhrách postoupily Karolíny Plíšková i Muchová.

První z nich už má svůj boj za sebou. Proti Karolíně Plíškové, která si čtvrtfinále ve slavném All Englad Clubu zahrála vůbec poprvé, stála Viktorija Golubicová, která patří k překvapením turnaje. Takto daleko v turnaji ji nikdo asi nečekal. Švýcarka už dál ale proklouznout nedokázala, Plíšková ji porazila ve dvou setech a ztratila jen čtyři. Také tento duel jste mohli sledovat v našem online přenosu. Podívejte se, jak se rodil český postup do semifinále nejslavnějšího turnaje.

My se teď budeme věnovat duelu druhé z českých zástupkyň mezi nejlepšími osmi, který začne zhruba za 15-20 minut. Karolína Muchová se na trávě v Londýně cítí skvěle. Hraje zde podruhé a znovu se dostala do čtvrtfinále. Před dvěma lety to bylo překvapení, po dvou vyrovnaných setech ale podlehla Elině Svitolinové z Ukrajiny. Tento rok ale září skoro všude, kam přijede. V Melbourne na Australian Open došla až do semifinále. Poté dlouho kvůli zranění nehrála, v Madridu ale hrála čtvrtfinále a na French Open 3. kolo. Na wimbledonské trávě ztratila zatím jediný set v 2. kole s Giorgiovou. Zvládla přehrát finalistku z pařížské antuky Pavljučenkovovou a posledně i nebezpečnou Španělku Badosaovou. Češce ale čtvrtfinále nestačí a chce jít dál. V cestě ale stojí těžká překážka.

Její soupeřkou totiž bude těžká váha světového tenisu. Bývalá jednička Angelique Kerberová z Německa. Ta získala celkem tři grandslamové tituly, v roce 2016 vyhrála v Melbourne i New Yorku, o dva roky později i zde ve Wimbledonu. Na trávě ji to vždy šlo, ve zmíněném roce 2016 zde hrála finále. Zkušeností má ve svých třiatřiceti letech na rozdávání. Svůj top level ale dlouho nedokázala najít. V této sezoně vyhrála až do přechodu na trávu maximálně dva duely v turnaji. Před Wimbledonem se ale naladila titulem v domácím Bad Homburgu. Tam v semifinále zdolala Kvitovou a ve finále Siniakovou. S českými hráčkami tak má bohaté zkušenosti. Ve Wimbledonu svou formu ještě nakopla a po cestě mezi nejlepších osm skvělá obranářka ztratila jen dva sety. Včera si v osmifinále poradila po skvělém výkonu i s o generaci mladší ranařkou Cori Gauffovou. Sedmnáctiletou Američanku vyřídila 2x 6:4. S dnešní soupeřkou Muchovou hrála 2x, v roce 2019 ji v obou duelech na tvrdém povrchu porazila.

Wimbledon 2019, den druhý: Angelique Kerberová Wimbledon 2019, den druhý: Angelique Kerberová | Foto: Reuters

Duel Karolíny Muchové následuje na kurtu číslo 1, kde před ní uspěla jmenovkyně Plíšková. Uvidíme, zda-li to bude šťastný kurt pro český tenis. Dnes v Londýně prší, proto se duely na obou největších dvorcích hrají pod zataženou střechou. Nejinak tomu bude i v tomto utkání. 

Obě hráčky nastupují na kurt, utkání po krátké rozehře začne. 

Čtvrtfinálový duel začíná, na podání startuje Kerberová. 

15:0

Hned první bod utkání nabídl dlouhou výměnu. Na jejím konci byla chyba Muchové při slajzu. 

15:15

Další bod jde ale za Češkou, která předvedla famózní lob. 

15:30

Německá tenistka pomáhá soupeřce dvojchybou. 

30:30

Forhend české tenistky zastavila páska. 

40:30

Přímý bod Kerberové. 

40:40

Němka ale pouští českou hráčku na shodu. 

A:40

Bývalá jednička si pomáhá znovu dobrým podáním. 

40:40

I takto jistá hráčka jako Kerberová umí udělat překvapivou chybu. 

A:40

Servis z pravé strany levoruké Němce zatím šlape. 

0:1 Kerberová získává gem

Německá hráčka si na úvod drží podání. 

15:0

Forhend německé tenistky skončil až za základní čárou. 

15:15

V úvodu vidíme i dlouhé výměny, které jsou pro duely Kerberové typické a v kterých si Němka libuje. 

Tomáš Chudý
6. 7. 2021
reklama