Kvitová končí už ve druhém kole Wimbledonu! A s ní i další čtyři Češi

Petra Kvitová v druhém kole Wimbledonu 2017 Petra Kvitová v druhém kole Wimbledonu 2017 autor: Reuters
Petra Kvitová podlehla ve druhém kole Wimbledonu Madison Brengleové 1:2 na sety, a třetí titul na travnatém grandslamu tak nezíská. Ze hry navíc ve středu vypadli i další čtyři čeští reprezentanti, tedy Lukáš Rosol, Jiří Veselý, Kristýna Plíšková a Barbora Strýcová.

Londýn - Tenistka Petra Kvitová vypadla ve Wimbledonu ve 2. kole. Při svém třetím turnaji po vážném zranění levé ruky dnes na londýnské trávě podlehla Madison Brengleové z USA 3:6, 6:1 a 2:6.

Nemohla jsem dýchat, chtělo se mi zvracet. Kvitovou semlelo wimbledonské pohřebiště Nemohla jsem dýchat, chtělo se mi zvracet. Kvitovou semlelo wimbledonské pohřebiště Čtěte zde

Sedmadvacetiletá Kvitová byla po triumfu v Birminghamu považována za spolufavoritku třetího grandslamu sezony. Dvojnásobná vítězka Wimbledonu ale udělala proti Brengleové 50 nevynucených chyb a působila unaveně. V závěru třetího setu si vzala čas na ošetření, nechala si změřit tlak a lékařka poslouchala i její dech. Zápas prohrála po hodině a tři čtvrtě.

"Na začátku jsem se cítila dobře, ale jak byl ten zápas delší a delší, začínalo to být špatné. Nemohla jsem dýchat, cítila jsem se nemocná, chtělo se mi zvracet," vysvětlila česká dvojka po svém nečekaném vyřazení.

Češi zažili v Londýně černý den. Před Kvitovou ve druhém kole vypadli také Kristýna Plíšková, Lukáš Rosol, Barbora Strýcová i Jiří Veselý.

Kvitová se musela nechat ošetřovat

Zápas Kvitové připomínal horskou dráhu. V prvním setu svěřenkyně Jiřího Vaňka chybovala, čtyřikrát si ztratila podání a posléze i set. Od stavu 0:1 ve druhém setu ale spustila ostrou palbu a šesti hrami v řadě se dostala do hry.

Favorité na Wimbledonu nezaváhali, Wawrinkův přemožitel házel po rozhodčí mince Favorité na Wimbledonu nezaváhali, Wawrinkův přemožitel házel po rozhodčí mince Čtěte zde

Ve třetím setu ještě dokázala zareagovat na ztrátu podání v první hře, ale od stavu 2:1 už neuhrála ani game. Navíc se stále častěji znaveně opírala o raketu. Za stavu 2:5 si zavolala lékařku, ale zápas už nezachránila. Odvrátila jeden mečbol, ale padesátou nevynucenou chybou utkání po hodině a tři čtvrtě ukončila.

"Cítila jsem se jako nějaké zvíře. Jako velmi pomalé zvíře," uvedla Kvitová na pozápasové tiskové konferenci. Více čtěte zde.

Rosol neproměnil dva mečboly

Kvalifikant Rosol v utkání tvrdých servisů vedl 2:1 na sety, ale levou rukou hrající Müller, vítěz z Hertogenbosche a semifinalista v Queen's Clubu, dokázal srovnat.

V rozhodující sadě měl Rosol za stavu 6:5 i díky dvěma dvojchybám soupeře dva mečboly, jenže nedostal šanci je proměnit. Müller při obou dobře servíroval a při druhém si pomohl i jedním ze 45 es, která v souboji nastřílel. "První mečbol trochu mrzí, mohl jsem do toho jít odvážněji," řekl Rosol.

Program French Open: Vondroušová padla ve finále, Nadal opět kraloval Program French Open: Vondroušová padla ve finále, Nadal opět kraloval Prohlédněte zde

Rozhodnutí padlo za stavu 7:7. Rosol nejdříve odvrátil dva brejkboly, ale při třetím vyhodil dobíhaný míč mimo kurt a Müller zápas dopodával. "Byl to dobrý zápas o malých šancích se špatným koncem. Hrál jsem na dobré úrovni, všechno se zlepšilo. S turnajem můžu být celkově spokojený a je vidět, že je na čem stavět. Beru to pozitivně, mohl jsem jenom překvapit," řekl Rosol, který loni prohrál ve Wimbledonu v 1. kole až 10:12 v pátém setu s Američanem Samem Querreym.

Naopak Veselý se výhře ani nepřiblížil a s 28. nasazeným hráčem Fabiem Fogninim z Itálie prohrál 6:7, 4:6 a 2:6. Dvaadvacátá nasazená Strýcová prohrála po divokých prvních dvou setech s loňským nováčkem roku Japonkou Naomi Ósakaovou 1:6, 6:0 a 4:6.

Plíšková ztratila dobře rozjetý zápas

Juniorská vítězka Wimbledonu z roku 2010 Kristýna Plíšková vedla nad Sakkariovou (101. hráčkou žebříčku WTA) 7:6 a 4:1 a měla dva brejkboly. Ani jeden ale nevyužila, pustila skvěle se pohybující soupeřku do hry a sama situaci neunesla.

Dojemný příběh z Wimbledonu. Chlapec přišel o suvenýr, teď bude mít ručníky ze všech grandslamů Dojemný příběh z Wimbledonu. Chlapec přišel o suvenýr, teď bude mít ručníky ze všech grandslamů Čtěte zde

Ve druhém setu prohrála pět her v řadě a pak na pět minut zmizela na toaletu. Po návratu se zdálo, že by mohla myslet na výhru, ale opakovala se situace z první sady. Za stavu 2:1 nevyužila česká hráčka dva brejkboly a pak sama přišla o servis. Ještě měla šanci vrátit se do zápasu, ale nezužitkovala ani náskok 40:0 při servisu Sakkariové za stavu 3:4. Celkem v utkání využila jen dva brejkboly ze čtrnácti.

Nadšeně bojující Sakkariová, která v 1. kole vyřadila Kateřinu Siniakovou, proměnila mečbol svým třetím esem. Zápas trval bez dvou minut dvě a půl hodiny.

Strýcová se trápila

Švihák! Torpédo! Jsi šampionka! Hecování Plíškovou nespasilo. Je to o démonech, řekl její kouč Švihák! Torpédo! Jsi šampionka! Hecování Plíškovou nespasilo. Je to o démonech, řekl její kouč Čtěte zde

Strýcová v utkání s devatenáctiletou Ósakaovou přišla o první set za 26 minut, ale pak se uklidnila a přesnou hrou získala sedm gamů v řadě. Až třetí set byl vyrovnaný. "Problém byl za stavu 1:0 a 30:0, kdy jsem jí otevřela dveře zpátky do zápasu. Neudělala jsem nic. Hrála jsem strašně krátké balony," řekla Strýcová.

Zápas zlomila ztráta podání Češky v sedmé hře. Pak sice odvrátila čtyři mečboly, jeden i za pomoci "prasátka", ale s wimbledonskou debutantkou Ósakaovou prohrála za hodinu a 49 minut. "Nemohla jsem se do zápasu dostat. Celý zápas jsem se trápila," řekla Strýcová.

Tenisový grandslamový turnaj Wimbledon v Londýně (tráva, dotace 31,6 milionu liber):

Muži:

Dvouhra - 1. kolo:

Lorenzi (32-It.) - Zeballos (Arg.) 7:6 (7:3), 4:6, 7:6 (10:8), 7:5.

Dvouhra - 2. kolo:

Bautista (18-Šp.) - Gojowczyk (Něm.) 6:2, 6:1, 3:6, 6:3, Müller (16-Luc.) - Rosol (ČR) 7:5, 6:7 (7:9), 4:6, 6:3, 9:7, Tsonga (12-Fr.) - Bolelli (It.) 6:1, 7:5, 6:2, Querrey (24-USA) - Basilašvili (Gruz.) 6:4, 4:6, 6:3, 6:3, Bedene (Brit.) - Džumhur (Bosna) 6:3, 3:6, 6:3, 6:3, Fognini (28-It.) - Veselý (ČR) 7:6 (7:3), 6:4, 6:2, Čilič (7-Chorv.) - Mayer (Něm.) 7:6 (7:2), 6:4, 7:5, Nišikori (9-Jap.) - Stachovskij (Ukr.) 6:4, 6:7 (7:9), 6:1, 7:6 (8:6), Chačanov (30-Rus.) - Monteiro (Braz.) 3:6, 7:6 (7:5), 7:6 (7:3), 7:5, Bemelmans (Belg.) - Medveděv (Rus.) 6:4, 6:2, 3:6, 2:6, 6:3, Murray (1-Brit.) - Brown (Něm.) 6:3, 6:2, 6:2, Johnson (26-USA) - Albot (Mold.) 6:3, 6:3, 4:6, 6:3, Anderson (JAR) - Seppi (It.) 6:3, 7:6 (7:4), 6:3, Nadal (4-Šp.) - Young (USA) 6:4, 6:2, 7:5.

Ženy:

Sakkariová (Řec.) - Kristýna Plíšková (ČR) 6:7 (6:8), 6:4, 6:4, Cibulková (8-SR) - Bradyová (USA) 6:4, 6:4, Azarenková (Běl.) - Vesninová (15-Rus.) 6:3, 6:3, Watsonová (Brit.) - Sevastovová (18-Lot.) 6:0, 6:4, Konjuhová (27-Chorv.) - Beguová (Rum.) 7:6 (7:3), 2:6, 6:3, Ósakaová (Jap.) - Strýcová (22-ČR) 6:1, 0:6, 6:4, Kontaová (6-Brit.) - Vekičová (Chorv.) 7:6 (7:4), 4:6, 10:8, Halepová (2-Rum.) - Haddadová Maiaová (Braz.) 7:5, 6:3, Garciaová (21-Fr.) - Bogdanová (Rum.) 6:4, 6:3, Pcheng Šuaj (Čína) - Suárezová (25-Šp.) 6:2, 6:2, Ostapenková (13-Lot.) - Abandaová (Kan.) 4:6, 7:6 (7:4), 6:3, Giorgiová (It.) - Keysová (17-USA) 6:4, 6:7 (10:12), 6:1.

Čtyřhra - 1. kolo:

Voráčová, Ninomijaová (ČR/Jap.) - Boserupová, McHaleová (USA) 6:1, 6:2, Hradecká, Siniaková (5-ČR) - Muhammadová, Towsendová (USA) 6:4, 7:6 (8:6), Peschkeová, Grönefeldová (12-ČR/Něm.) - Golubicová, Kristýna Plíšková (Švýc./ČR) 6:4, 6:3.

Tetování české naděje, jahody se smetanou, nezmar Ferrer. To byl druhý den Wimbledonu Tetování české naděje, jahody se smetanou, nezmar Ferrer. To byl druhý den Wimbledonu Prohlédněte zde