reklama

Wimbledonem cloumá hvězdný pár SerAndy. Serena ale řeší pokutu za poničení kurtu

Andy Murray a Serena Williamsová na Wimbledonu 2019 Andy Murray a Serena Williamsová na Wimbledonu 2019 autor: Reuters
Jde vlastně jen o takovou doplňkovou disciplínu. Vždyť vítězové smíšené čtyřhry na Wimbledonu letos dostanou jen něco přes sto tisíc liber, tedy zhruba jako účastník třetího kola dvouhry. Ale pár Andy Murray a Serena Williamsová baví diváky travnatého grandslamu stejně jako ty největší hvězdy singlových zápasů. Britsko-americká dvojice už si vymýšlí přezdívku.

"Byla to zábava…," napsal Brit po prvním vítězném zápase na svůj Twitter a přidal k tomu hashtag SerAndy, přezdívku složenou z křestních jmen slavného páru.

Zkratka se okamžitě zalíbila britským médiím, ale Williamsová přišla s jinou variantou. "Mně se líbí Murena. Takže já hlasuju pro ni," smála se před úterním druhým kolem mixu. 

Jak bylo z jejich prvního duelu proti dvojici Alexa Guarachiová a Andreas Mies zřejmé, na kurtu si rozuměli a užívali si každou chvíli.

"Nejúžasnější věcí na Sereně je její servis. Dostává díky podání spoustu bodů zadarmo, což je vždycky důležité. V mixu mi to podstatně ulehčuje život na síti," chválil parťačku Murray.

Se superlativy nezůstala pozadu ani Američanka. "Je úžasné být s Andym na jednom kurtu, vždycky, když se takhle potkáte s grandslamovým šampionem, něco se naučíte," vrátila mu lichotku.

Zatím ale musí ještě vyladit spolupráci přímo na kurtu. V jedné z výměn Williamsová podklouzla, sedla si na zadek a nedokázala se od sítě dostat zpátky do výměny. Pár pak fiftýn ztratil.

"Viděla jsem míček, který šel přímo na mě, snažila jsem se proto držet hlavně dole a nechala Andyho běhat. Koukala jsem pak na video od sítě a bylo vážně směšné," culila se Williamsová. 

Dobře ví, že ještě mají na čem pracovat. "Ani jeden z nás toho nemá v poslední době moc odehráno. Musíme si deblově sednout. Na náš první den to ale nebylo vůbec špatné," myslí si. 

V dalším kole čeká na hvězdný pár americko-francouzská dvojice Raquel Atawová a Martin Fabrice. Duo grandslamových vítězů sice nemá velké ambice, Williamsové se ale přivýdělek může hodit.

V Londýně má totiž průšvih. Ještě než turnaj začal, povedlo se sedmatřicetileté Američance poškodit raketou jeden z kurtů. Od správců All England Clubu za to dostala pokutu 10 tisíc dolarů, v přepočtu tedy asi 228 tisíc korun.

Incident se stal o víkendu před startem travnatého grandslamu, když při tréninku zahodila raketu. Americká hráčka se k trestu zatím nevyjádřila.

Neskutečný tenis, Češky jsou nejlepší. Bitva Muchové a Plíškové uhranula svět i Jágra Neskutečný tenis, Češky jsou nejlepší. Bitva Muchové a Plíškové uhranula svět i Jágra Prohlédněte zde
reklama