reklama

Wozniacká po skončení kariéry vylezla na Kilimandžáro. Jen v podprsence

Někdejší světová jednička a vítězka Australian Open Caroline Wozniacká po skončení aktivní kariéry nezahálí. Ve středu na sociálních sítích oznámila, že vylezla na Kilimandžáro. Na nejvyšší horu Afriky, která se tyčí do výše 5895 metrů, přitom vystoupala jen velmi spoře oděna a bez jakýchkoliv horolezeckých pomůcek. 

"Dokázali jsme to, vylezli jsme na nejvyšší samostatně stojící horu na světě! Tohle byla určitě jedna z nejtěžších věcí, jakou jsem v životě dokázala. Budu na to vzpomínat celý život," uvedla bývalá tenistka na sociálních sítích. 

Na vrchol Kilimandžára ovšem Wozniacká nelezla v kalhotách a podprsence jen kvůli fotografii na Instagram. Výstup na africkou velehoru byl vyvrcholením pořadu televize Discovery "Undressed to the Top with the Wozniacki Family" ("Svlečeni na vrchol společně s Wozniackými," nebo také "Svlečeni do podprsenky s Wozniackými"). 

Záměrem této show je ukázat, jak se Wozniacká společně se svým manželem Davidem Lee, což je bývalý hráč NBA, dokázali adaptovat na zimu i nedostatek kyslíku a vylézt na Kilimandžáro s minimem oblečení. To vše za doprovodu dalších členů rodiny bývalé dánské tenistky. 

Natáčení pořadu začalo několik měsíců poté, co Wozniacká na letošním Australian Open ukončila kariéru. Na odvážné vystoupení na Kilimandžáro se společně s Leem nejprve připravovali otužováním v Polsku, poté si zkusili potápění v Zanzibaru a také meditovali se šaolinským mnichem. 

"Potkáme se s třemi guru, "ledovým mužem" Wimm Hoffem, šaolinským mistrem Šifu a hvězdou volného potápění Stigem Stiversenem," uvedla už dříve Wozniacká. "Oni nás něco naučí a my bychom to měli využít a na Kilimandžáro vylézt s minimem oblečení."

Jak vidno, konzultace se zmíněnými muži se zjevně vyplatily. Wozniacká na vrcholu Kilimandžára společně s manželem a dalšími členy rodiny (plně oblečenými) skutečně stanula. 

Moje místo: Eva Samková Red Bull |  04:11
reklama