reklama

Wozniacká vybojovala v Eastbourne druhý titul v sezoně

Carolina Wozniacká v Eastbourne Carolina Wozniacká v Eastbourne autor: Reuters
Carolina Wozniacká porazila ve finále turnaje v Eastbourne Arynu Sabalenkovou 7:5, 7:6. V mužské dvouhře se z titulu raduje Mischa Zverev.

Eastbourne - Dánská tenistka Carolina Wozniacká získala v Eastbourne druhý letošní titul. Vítězka Australian Open zdolala ve finále wimbledonské generálky Arynu Sabalenkovou z Běloruska 7:5, 7:6 a do sbírky přidala celkově 29. trofej. Naopak z premiérového triumfu se na společném turnaji radoval v mužské dvouhře Němec Mischa Zverev.

Sedmadvacetiletá turnajová jednička Wozniacká dokázala v dramatických koncovkách obou setů zužitkovat zkušenosti a po dvou obratech o sedm let mladší soupeřku po dvou hodinách porazila. Sabalenková, jež ve čtvrtfinále vyřadila Karolínu Plíškovou a útočila na první titul v kariéře, nedokázala ani jednu sadu dopodávat k vítězství.

V první, v níž měla dokonce setbol, promarnila Běloruska vedení 5:3, ve druhé šla na podání za stavu 5:4. Výhodu pak nevyužila ani v tie-breaku, v němž měla za stavu 5:4 k dispozici dvě podání, a zkrácenou hru ztratila 5:7.

Mužské finále bylo soubojem dvou nenasazených třicátníků, usilujících o první trofej na okruhu ATP v životě. Zverev, 67. hráč žebříčku a starší bratr světové trojky Alexandera, přehrál Slováka Lukáše Lacka dvakrát 6:4.

Tenisový turnaj mužů a žen v Eastbourne (tráva):

Muži (dotace 721.085 eur):

Dvouhra - finále:

M. Zverev (Něm.) - Lacko (SR) 6:4, 6:4.

Ženy (dotace 917.664 dolarů):

Dvouhra - finále:

Wozniacká (1-Dán.) - Sabalenková (Běl.) 7:5, 7:6 (7:5).

Tenisový turnaj mužů v Antalyi (tráva, dotace 486.145 eur):

Dvouhra - finále:

Džumhur (2-Bosna) - Mannarino (1-Fr.) 6:1, 1:6, 6:1.

reklama