reklama

WTA je jen cirkus, jsme pro smích, láteřila Strýcová. V Číně se zběsile pustila do rozhodčí

Barbora Strýcová. Barbora Strýcová. autor: Reuters
Barbora Strýcová se ani v Číně nevyhnula tradiční spršce negativních emocí. Během porážky s Jelenou Ostapenkovou urážela umpirovou rozhodčí.

Praha - V rozhovorech často uvádí, že se musí krotit. V reálu ale výbuchů vzteku na jejím kontě spíše přibývá. Barbora Strýcová dala zelenou svému nezkrotnému temperamentu také na právě vrcholícím turnaji v čínském Wu-chanu.

McEnroe: ATP nechtěla o Laver Cupu ani slyšet. Udělali chybu. Jen idiot nevidí, jak to bylo úžasné McEnroe: ATP nechtěla o Laver Cupu ani slyšet. Udělali chybu. Jen idiot nevidí, jak to bylo úžasné Čtěte zde

Ve druhém kole česká tenistka padla s mladou Lotyškou Jelenou Ostapenkovou, když ztratila nadějný náskok 6:3, 3:1. A během utkání si neodpustila nevhodné chování vůči umpirové rozhodčí a nakonec i vůči soupeřce, letošní šampionce grandslamového French Open.

Strýcovou naštval fakt, že si Ostapenková po vítězné druhé sadě vzala kvůli velkému vedru desetiminutovou přestávku. Lotyška jen využila možnost, kterou pravidla WTA umožňují. Češku ale její počínání rozžhavilo doběla.

"Tohle je jen obyčejný cirkus. Všem jsme jenom pro smích. Je to prostě vtip," pořvávala pětadvacátá hráčka světového žebříčku směrem k rozhodčí. A postupně přitvrzovala. Když viděla, že sudí na její výtky v podstatě nemá jak reagovat, začala být Strýcová osobnější.

"Ty vůbec nemáš představu, o co tady jde. Jen si tam sedíš a počítáš body," láteřila česká fedcupová reprezentantka.

Jak už to tak v podobných případech bývá, výlev emocí jí spíše uškodil, než že by jejímu výkonu jakkoli pomohl. Strýcová, jak bylo řečeno výše, zápas ztratila a z turnaje vypadla.

Scénku pak předvedla také při podání rukou u sítě. Stisk ruky od Ostapenkové jí nepřišel dostatečně pevný, tak vzala ruku soupeřky a názorně jí předvedla, jak má závěrečný tenisový výraz úcty vypadat.

reklama