reklama
13:45 • WTA Madrid • Čtvrtfinále
1:2
1:6 6:3 3:6
Petra Kvitová podlehla Elině Svitolinové
Petra Kvitová
tenis, WTA 500 - Stuttgart Open, 2021, Ashleigh Bartyová
Ashleigh Bartyová

Dobré středeční odpoledne, vítejte u sledování online přenosu ze čtvrtfinálového utkání turnaje WTA v Madridu, ve kterém Petra Kvitová vyzve světovou jedničku Ashleigh Bartyovou. Utkání začíná ve středu 5. května přibližně ve 13:00.

Petra Kvitová

Česká republika

WTA: 12.

Věk: 30 let (8. 3. 1990)

Držení rakety: levé

Výška: 183 cm

Petra Kvitová má na španělský turnaj velmi dobré vzpomínky. Ve slunném Madridu startuje již pojedenácté v kariéře, přičemž v letech 2011, 2015 a 2018 dokonce dokázala celý turnaj vyhrát.

Skvělou formou oplývá i nyní. V cestě do čtvrtfinále ztratila jediný set, a to v posledním utkání s Ruskou Kuděrmetovovou. Problémy Kvitové nečinily ani bývalá světová jednička, Němka Kerberová a krajanka Marie Bouzková, která však byla nucena zápas v průběhu druhé sady skrečovat.

Ashleigh Bartyová

Austrálie

WTA: 1.

Věk: 25 let (24. 4. 1996)

Držení rakety: pravé

Výška: 166 cm

Ashleigh Bartyová objevila kouzlo turnaje v Madridu teprve před třemi lety. V ročníku 2018 nepřešla přes 2. kolo, o rok později skončila ve čtvrtfinále.

Letos jí v cestě stály nejprve Američanka Rogersová, kterou současná světová jednička za hodinu smetla z kurtu, Slovinka Zidanšeková, jež vzala Australance set a Polka Swiateková, která také nedala Bartyové nic zadarmo, avšak na vítězství Bartyové 2:0 to nic nezměnilo.

Vzájemná utkání:

Obě tenistky se spolu střetly už devětkrát v kariéře. Třikrát na některém z Grandslamů, kde má lepšíKvitová, na ostatních turnajích je bilance vyrovnaná - 3:3.

O náročnosti osmifinálového utkání s Ruskou Kuděrmetovovou hovoří Kvitová v rámci rozhovoru. V tom mimo jiné tento duel přirovnává k zápasu mužů. Všechny tři sety totiž rozhodl jediný brejk.

Začátek utkání Petry Kvitové se o pár desítek minut odkládá. Na kurtu Manolo Santany totiž stále svádí bitvu domácí hráč Davidovich Fokina s Rusem Medveděvem.

Odpoledne se v Madridu představí také další česká zástupkyně, Karolína Muchová, jež po včerejší dvouapůlhodinové bitvě zdolala Řekyni Sakkariovou. V dnešním utkání ji čeká Ruska Pavljučenkovová.

Rus Medveděv se ve 3. setu dostal do výhody dvou brejků, vede 5:2 a servíruje na postup. Krátce po skončení tohoto utkání již nastoupí na scénu Petra Kvitová.

Rus Medveděv utkání doservíroval a slaví postup. Teď už diváci na stadionu netrpělivě vyhlíží nástup Petry Kvitové a Ashleigh Bartyové.

Španělka Paula Badosová dokázala ve dvou setech porazit Belindu Bencicovou, a právě domácí hráčka bude semifinálovou soupeřkou pro vítězku utkání Kvitová - Bartyová.

Obě hráčky již nastoupily na kurt, kde absolvují krátkou rozehru. Ještě před tím došlo u sítě k proslovu umpirové rozhodčí a hodu mincí. Po něm měla právo volby australská tenistka, jež na úvod zápasu volí servis.

Rozehra je u konce, utkání za malý moment začne.

Utkání právě začalo.

15:0

Kvitová dobře returnovala, poté ale vyhodila forhend do deblového koridoru.

15:15

Bartyová na kvalitní první servis navázala přetaženým forhendem z náběhu.

30:15

Bartyová vyslala velmi nepříjemné druhé podání. Míček se před Kvitovou vychýlil z dráhy a česká tenistka jej dokázala trefit jen rámem rakety.

30:30

Svižné údery Kvitové nutí Australanku k chybě. Míček zastavuje páska.

40:30

Kvitová neodhadla délku úderu od základní lajny, hlášen je aut.

reklama