reklama
12:40 • WTA Madrid • 1. kolo
1:0
6:2 2:3
Australian Open 2021, 1. den (Petra Kvitová)
Petra Kvitová
Australian Open 2021, 2. den (Marie Bouzková)
Marie Bouzková

Dobrý den, vítejte u sledování online přenosu z 1. kola tenisového turnaje WTA v Madridu, ve kterém vám přiblížíme dění z českého souboje mezi Petrou Kvitovou a Marií Bouzkovou. Utkání začne ve čtvrtek 29. dubna přibližně ve 12:30.

Petra Kvitová

Česká republika

WTA: 12.

Věk: 30 let (8. 3. 1990)

Držení rakety: levé

Výška: 186 cm

Petra Kvitová oplývá v posledních týdnech střídavou formou. Od vítězného březnového turnaje v Dauhá, kde ztratila jediný set, nedokázala vyhrát více než dvě utkání v řadě. Ve prospěch dvojnásobné wimbledonské šampionky však jistě může hrát fakt, že podnik v Madridu moc dobře zná, zúčastňuje se jej již pojedenácté v kariéře a turnaj dokázala dokonce třikrát vyhrát!

Marie Bouzková

Česká republika

WTA: 56.

Věk: 22 let (21. 7. 1998)

Držení rakety: pravé

Výška: 180 cm

Marie Bouzková na titul z okruhu WTA stále čeká, velmi výraznou stopu však zanechala v únoru na turnaji v Melbourne, kde dokráčela až do finále. Skvěle rozjetý turnaj měla také o necelý měsíc později, avšak v semifinále na turnaji v Mexiku roli favoritky nepotvrdila. Turnaje v Madridu se účastní vůbec poprvé v kariéře.

 

Vzájemná utkání:

Přestože zkušenosti hovoří jednoznačně ve prospěch Kvitové, doposud jediné vzájemné utkání dokázala loni v létě vyhrát Bouzková. V Cincinnati na tvrdém povrchu vydřela po dvouapůlhodinové bitvě vítězství 2:1.

Během dnešního souboje českých hráček se pravděpodobně žádných rozepří nedočkáme.

Věděli jste, že Marie Bouzková následuje Petru Kvitovou a v prosinci loňského roku ovládla anketu hráček, která jí přinesla cenu Karen Krantzckeové za fair play a příkladné vystupování na kurtu i mimo něj? Kvitová pak dokázala cenu získat osmkrát, mezi lety 2013-2019 dokonce sedmkrát v řadě!

Obě aktérky utkání již nastoupily na centrální dvorec, jenž je pojmenován po legendě španělského tenisu Manuelu Santanovi. Na řadu přijde krátká předzápasová rozehra.

Hod mincí u sítě určil, že na úvod utkání bude servírovat Marie Bouzková.

15:0

Kvitová se opřela do returnu proti slabšímu druhému podání, nicméně vymezený prostor míjí.

15:15

Tentokrát se Petře sázka na agresivní return vyplatila. Marie se okamžitě dostala pod tlak a někdejší světová dvojka zapisuje vítězný úder.

15:30

A z dalšího returnu Kvitové je dokonce přímo vítězný úder. Bouzková neměla šanci míček jakkoliv odehrát.

30:30

Kvitová se okamžitě snažila zaútočit úderem k lajně. Její snažení zastavuje páska.

30:40

Úder Petry měl ideální délku a Marie se se složitou situací nedokázala vypořádat. Míček posílá do autu. Brejkbol pro Kvitovou.

40:40

Kvitová mířila svůj forhend do rohu kurtu. Míček byl nakonec dlouhý.

A:40

Bouzkové poprvé dobře sedl první servis a nutí soupeřku k chybě.

40:40

Bouzková zasáhla proti svižnému bekhendu Kvitové rámem rakety. Míček končí mimo kurt.

40:A

Nevynucená chyba Bouzkové. Brejkbol pro Kvitovou.

1:0 Petra Kvitová získává gem.

Kvitová těží z velmi agresivní hry, kterou na příjmu předvádí okamžitě po začátku utkání.

15:0

Kvitová sice vůbec neodhadla délku úderu soupeřky, míček pouštěla do autu, avšak ten dopadl ještě daleko před čáru. Ze složité situace nakonec vyšla vítězně, a to i díky obrovské chybě Bouzkové.

reklama