reklama
16:00 • WTA Madrid • 1. kolo
2:1
5:7 6:3 6:2
tenis, WTA 500 - Stuttgart Open 2021, Karolína Plíšková
Karolína Plíšková
Australian Open 2020, 3. kolo, Coco Gauffová
Cori Gauffová

Dobrý den, vítejte u online přenosu z utkání prvního kola tenisového turnaje v Madridu mezi Karolínou Plíškovou a Cori Gauffovou. Utkání by mělo začít nejdříve v 15:30, ale bude záležet na vývoji předchozích zápasů. 

Na kurtu Manola Santany už sice měla Simona Halepová dva mečboly, ale zatím ještě Saru Sorribesovou-Tormóovou udolat nedokázala, a tak se start zápasu Karolíny Plíškové posouvá zatím přibližně na čtvrtou hodinu. To ovšem za předpokladu, že se nebude hrát třetí set. 

Svůj dnešní zápas už má za sebou Karolína Muchová, která jako druhá Češka po Petře Kvitové postoupila do druhé kola. Podrobnosti čtěte zde: 

Simona Halepová sice prohrála za stavu 6:0, 5:1 čtyři hry v řadě, v koncovce ale nakonec našla ztracené sebevědomí a Saru Sorribesovou dokázala svým třetím mečbolem v zápase dorazit. Na kurt tak mohou zamířit Cori Gauffová a Karolína Plíšková. 

Pojďme už tedy k očekávanému zápasu. Plíšková se s Gauffovou dnes utká poprvé v kariéře. Devětadvacetileté Češce patří v žebříčku 9. příčka, sedmnáctiletá Američanka je 35. 

Z posledních deseti zápasů obě uhrály pět, přičemž Gauffová dokázala letos porazit už dvě Češky, Terezu Martincovou a Markétu Vondroušovou. 

Minulý týden obě tenistky na turnaji ve Stuttgartu postoupil do čtvrtfinále. Plíšková v něm podlehla světové jedničce Ashleigh Bartyové, Gauffová nestačila na Ons Džabúrovou. 

Prohra s Bartyovou ale byla jen velmi těsná (5:7 ve třetí sadě), takže Plíšková může oprávněně mluvit o tom, že si po rozpačitém startu do sezony zvedá sebevědomí. A v dnešním zápase to potřebuju potvrdit. French Open se totiž blíží. 

Dnešní zápas vysílá stanice O2 TV tenis, ale pokud nemáte možnost ji sledovat, zůstaňte v tomto přenosu. Utkání by mělo začít už za pár minut! 

Zápas právě začíná, na podání je Karolína Plíšková. 

30:0

A začíná dvěma skvělými podáními, 30:0. 

30:15

Jenže následuje nevynucená chyba Češky, která zahrála forhendem do sítě. 

30:30

A následuje dvojchyba české hráčky. 

30:40

A další dvojchyba, Gauffová má brejkbol. 

hra Gauffová

A bohužel, Plíšková vyhazuje další forhend a své podání ztrácí. 

0:15

Plíšková se dostala do výměny a zahrála nechytatelně bekhendem po lajně. 

15:15

Další nevynucená chyba z forhendu české hráčky. 

15:30

Dvojchyba americké tenistky. 

15:40

A další chyba Američanky, po které má Plíšková dva brejkboly. 

1:1 hra Plíšková

A další dvojchyba znamaná vyrovnání skóre prvního setu. 

Sport
Sport
30. 4. 2021
reklama