reklama
19:45 • WTA Miami • Osmifinále
0:2
1:6 2:6
Markéta Vondroušová, 3. kolo Australian Open 2021
Markéta Vondroušová
Australian Open 2021, 5. den (Aryna Sabalenková)
Aryna Sabalenková

Hezký pondělní večer, vítejte u sledování online přenosu z osmifinále tenisového turnaje WTA v Miami mezi Markétou Vondroušovou a Arynou Sabalenkovou. Utkání začne v pondělí 29. března v 19:45.

Markéta Vondroušová nevstoupila do letošní sezóny ideálně a v podniku v Abú Dhabí skončila hned v prvním kole na raketě Sie. V Melbourne si ovšem napravila reputaci, když dokráčela až do semifinále, kde ji však stopku vystavila Garbiňe Muguruzaová. Na Australian Open posléze nestačila znovu na Sie, která mladou Češku poslala domů v osmifinále. Druhé kolo bylo poté maximum v Dubaji, kde se z výhry nad Vondroušovou radovala Gauffová.

V Miami ale Markéta zatím úspěšně zvládla dva duely. Po výhře 2:0 pro Wang postoupila do osmifinále po třísetové bitvě proti Švýcarce Benčićové.

Aryna Sabalenková vykročila do nového roku pravou nohou. V Abú Dhabí ztratila jen jediný set a ve finále posléze smetla Rusku Kuděrmetovovou a slavila první titul ročníku. Následné neúspěšné první kolo v Melbourne si Běloruska vynahradila osmifinálovou účastí na Australian Open, kde ale byla nad její síly Serena Williamsová. V Dauhá pak opět vypadla v prvním kole a čtvrtfinále si připsala na dalším podniku v Dubaji.

V Miami zatím kráčí Aryna velmi dobře pavoukem turnaje. V úvodním duelu porazila Pironkovovou a poté si věděla rady znovu s Kuděrmetovovou.

Utkání našeho přenosu začne po skončení duelu mezi Petrou Kvitovou a Elinou Svitolinovou, které rovněž sledujeme v online reportáži.

Obě hráčky se proti sobě utkaly ve třech případech. Dvakrát se na tvrdém povrchu radovala Markéta Vondroušová, avšak poslední vzájemný duel na trávě v roce 2018 vyzněl lépe pro Arynu Sabalenkovou.

Petra Kvitová právě po dlouhém boji podlehla Ukrajince Svitolinové a za malou chvíli začne duel mezi Markétou Vondroušovou a Arynou Sabalenkovou.

Obě tenistky jsou již na dvorci, kde probíhá předzápasová rozcvička. Za malou chvíli začne duel na podání Aryna Sabalenková.

0:0

Utkání právě začalo.

15:0

Sabalenková začíná duel lépe, když se po dobrém druhém podání dostala k winner z forhendu do rohu kurtu.

30:0

Také druhý fiftýn jde na konto Bělorusky. Vondroušová totiž přetáhla svůj return.

40:0

Aryna následně s přehledem poslala svůj bekhend do růžku a má tři gemboly.

40:15

Běloruska následně přiriskovala forhend a míček dopadl za postranní lajnu.

40:30

A další těsný aut. Sabalenková je zatím aktivnější, ale její aktivita si také žádá chyby.

0:1 Aryna Sabalenková získává gem

Vondroušová ovšem při snaze o prohoz po lajně trefila jen prostor za postranní lajnou a po autu bere úvodní gem Sabalenková.

15:0

Vondroušová si pomohla dobrým podáním, po němž Sabalenkové return vylétl daleko do autu.

15:15

Markéta si však brzy připisuje první dvojchybu a dává soupeřce laciný bod.

15:30

Vondroušová posléze uspěchala přechod k síti, což Sabalenková potrestala přesným prohozem.

15:40

Raketové údery Sabalenkové! Běloruska trefila neskutečný bekhend a má dva brejkboly.

30:40

Při prvním si však připisuje nevynucenou chybu od základní lajny.

0:2 Aryna Sabalenková získává gem

Při druhém jí ale výrazně pomohla Vondroušová. Zpackaný drop shot končí v síti a Sabalenková získává rychlý brejk.

Radomír Fukala
29. 3. 2021
reklama