reklama

Za účast ve finále halda koláčků. Maminka motivuje Strýcovou k domácímu úspěchu

Barbora Strýcová Barbora Strýcová autor: Milan Kammermayer
U trenérské lavičky nervózně poposedával přítel, na židličce v restauraci se zase uvelebil tatínek a maminka pochodovala mezi výměnami na terase sparťanského tenisového areálu. Barbora Strýcová měla během čtvrtfinálové bitvy pražského turnaje J&T Banka Prague Open proti krajance Kateřině Siniakové v hledišti silnou podporu. Může si zahrát první domácí finále kariéry a má k tomu silnou motivaci.

Třiatřicetiletá plzeňská rodačka předvedla ve čtvrtek odpoledne skvělý výkon a o 11 let mladší protivnici povolila pouhé tři gemy.

"První set jsem odehrála úplně bez chyby. Cítila jsem, že můžu na kurtu jezdit jako pilná včelička. Od začátku do konce jsem si držela to svoje. Samozřejmě jsem čekala, kdy Katka začne něco vymýšlet, ale byla jsem připravená na všechno," přiznala po zápase Strýcová.

Ta zatím na turnaji neztratila ani set. Zatímco před začátkem antukové sezony se trápila, nyní si zahraje druhé semifinále za sebou.

"Dneska fungovalo spoustu věcí, ale zase ne nijak extrémně. Prostě jsem hrála to svoje. Skóre tak možná vypadá, ale já si nemyslím, že jsem hrála líp než ve středu. Byly jsem obě nervóznější. Pár chybiček, které by se neměly stát, se tam přece jen objevilo," zůstala skromná vítězka.

Musela se poprat i s tím, že nabité tribuny centrálního dvorce občas ve velkém přáli i Siniakové. Zvlášť v momentě, kdy bylo skóre jednoznačné a domácí fanoušci tak chtěli vidět vyrovnanější bitvu. 

Plíškovou už netrénuje Stubbsová. Českou tenistku povede na plný úvazek Martínezová Plíškovou už netrénuje Stubbsová. Českou tenistku povede na plný úvazek Martínezová Čtěte zde

"Vůbec jsem to ale nevnímala. Vlastně skoro nic. Já sice věděla, že tam budou i fanoušci Katky, ale nijak jsem to neprožívala a nevnímala. Ještě že bylo takové skóre," prohlásila.

V boji o sobotní finále ji čeká Švýcarka Jill Teichmannová, kterou zkušená Češka příliš nezná. Dělí je víc než sto míst v žebříčku.

"Já o těchto prognózách nerada mluvím. Ale je to levačka, porazila Kuzněcovovou, tak asi musí být fakt dobrá. Čekám těžký zápas. Budu se snažit, aby to finále bylo," slíbila.

Motivaci má velkou, její maminka před turnaje prohlásila, že pokud Barbora dojde až do finále, napeče pro všechny v areálu koláčky. V minulosti jich pravidelně vyráběla na Fed Cup až tisícovku a Češky vždy vyhrály. "Nevím, jestli to bude opravdu tisíc koláčů, ale droždí má koupené…" culila se Strýcová.

Na turnaji si ale váží toho, že za ní rodina vůbec dorazila. Právě maminka je prý vyhlášená nervačka a zápasy dcery hodně prožívá.

"Musí u těch zápasů chodit, kouřit a s někým se pořád bavit. Ale je dobré, že tu je. Když jednou za rok hraju v Čechách, tak jsem si řekla, že by bylo fajn, aby mě viděla," dodala Strýcová.

Rozlámaná, unavená. Muchová přesto září, ochutnává popularitu a letí mezi hvězdy Rozlámaná, unavená. Muchová přesto září, ochutnává popularitu a letí mezi hvězdy Čtěte zde
reklama