reklama

Trofeje nás nerozdělí. České sestry zničily konkurenci, poprvé šly proti sobě

Brenda a Linda Fruhvirtovy. Brenda a Linda Fruhvirtovy. autor: Twitter ITF
Další skvostný týden mají za sebou sestry Linda a Brenda Fruhvirtovy. Mladé české tenisové naděje si naprosto podmanily juniorský turnaj v mexické Guadalajaře. Společně ovládly čtyřhru a v singlu se po suverénních jízdách poprvé v kariéře postavily proti sobě na mezinárodním poli. A hned stylově, jak jinak, než ve finále.

Jednou to přijít muselo. Mexiko zažilo první kariérní souboj šestnáctileté Lindy a dva roky mladší Brendy.

Jedny z největších hvězd současného juniorského tenisu projely prestižním turnajem bez sebemenšího zaváhání, splnily role dvou nejvýše nasazených hráček a potkaly se v bitvě o vítěznou trofej.

Uspěla starší ze sester, po vyrovnaném průběhu zvítězila 6:4, 7:6. Po závěrečném mečbolu následovalo dlouhé objetí u sítě a Linda Fruhvirtová krátce poté napsala na svůj instagramový účet: "Žádná trofej se nevyrovná tomu, co mezi sebou máme."

"Po celou dobu turnaje byla znát vaše neskutečná podpora. Zažily jsme krásný tenisový týden. Moc vám děkujeme," uvedla šampionka při turnajovém vyhlášení.

Fruhvirtovy v Guadalajaře naprosto zdrtily konkurenci. Set neztratily ani ve dvouhře, ani v deblu. Výsledky sester při cestě do singlového finále jsou dostatečně vypovídající:

Linda: 6:0, 6:1 - 6:0, 6:0 - 7:5, 6:1 - 6:3, 6:0 - 6:0, 6:2.
Brenda: 6:1, 6:1 - 6:0, 6:1 - 6:0, 6:0 - 6:3, 7:6 - 6:1, 6:2.

K navýsost úspěšnému turnaji gratulovala i Akademie Patricka Mouratogloua, věhlasného trenéra Sereny Williamsové, v níž se české sesterské duo částečně připravuje.

reklama