reklama

Svět zkouší zastavit neporazitelné Česko. Mladé tenisové naděje zatím excelují

Nikola Bartůňková Nikola Bartůňková autor: ČTK
Finálové turnaje juniorských soutěží Davis Cupu a Billie Jean King Cupu jsou v turecké Antalyi v plném proudu. České týmy - největší favorité obou kategorií - suverénně prošly základními skupinami.

Budoucnost českého tenisu vypadá růžově, o tom soudě dle výkonů českého mládí není třeba pochybovat. Důkazem je i to, že jsou týmy dívek i chlapců na neoficiálním mistrovství světa nejvýše nasazenými celky, přičemž zatím role největších favoritů plní.

Čtrnáctiletý český zázrak sbírá tituly. Hádejte, kdo zase vyhrál, napsala Brenda Čtrnáctiletý český zázrak sbírá tituly. Hádejte, kdo zase vyhrál, napsala Brenda Čtěte zde

Bez nejmenších potíží v Turecku tento týden excelují české dívky v silném složení Sára Bejlek, Nikola Bartůňková, Brenda Fruhvirtová.

V úterý rozdrtily mladé Peruánky. Bejlek smetla Danielu Rubiovou 6:1, 6:1, Bartůňková zase Luccianu Pérezovou 6:1, 6:2. Za již rozhodnutého stavu neztratily set ani ve čtyřhře, kdy dvojice Bartůňková - Fruhvirtová zvítězila 6:4, 6:3.

Podobně jednoznačnou dominanci prokázaly české tenistky znovu ve středu. Další výhra 3:0 na zápasy se zrodila díky čtrnáctileté Fruhvirtové. Ta vyhrála svůj duel 6:1, 6:1, jen o jedinou hru víc ztratila ve svém utkání Bartůňková. V deblu pak poměrem 6:0, 7:5 uspěly obě vítězné singlistky.

Ve čtvrtek sice české hráčky poprvé zaváhaly, výhra 2:1 nad Argentinou je ale poslala z prvního místa mezi osm nejlepších týmů. Brenda Fruhvirtová opět svou soupeřku deklasovala, tentokrát 6:1, 6:0. Nikola Bartůňková pak ale musela skrečovat druhou dvouhru, a tak rozhodovala závěrečná čtyřhra. Fruhvirtová a Bejlek v ní neztratily set.

Češky se v dnešním čtvrtfinále Poháru Billie Jean Kingové utkají s výběrem Mexika.

"Musí přijít mediální revoluce, mladí trpí." Federer se překvapivě zastal Ósakaové "Musí přijít mediální revoluce, mladí trpí." Federer se překvapivě zastal Ósakaové Čtěte zde

Svou skupinu vyhráli i čeští junioři, byť měli cestu o něco trnitější. Nejprve si jednoznačně poradili s Turky, a to bez ztráty jediné sady. Ve dvouhrách se prosadili Jan Hrazdil a Jakub Menšík, v deblu Hrazdil s Vojtěchem Petrem.

Proti Chile už Češi museli bojovat více. Menšík byl suverénní, ovšem Petr svůj první singl na finálovém turnaji prohrál. Čtyřhra však byla jasnou záležitostí. Menšík s Hrazdilem v ní ztratili jediný gem.

Výsledkem 2:1 pak český výběr zvládl i čtvrteční bitvu s Japonci, kteří do té doby předváděli výtečné výkony. Hrazdil zvítězil, Menšík padl a tak znovu rozhodoval debl. Hrazdil s Petrem v něm deklasovali soupeře 6:0, 6:2. 

Soupeřem českých juniorů budou v pátečním boji o postup do semifinále Davisova poháru mladí Argentinci.

reklama