Barbora Strýcová na Prague Open 2017
Barbora Strýcová
Riskeová na tenisovém US Open
Alison Riskeová
  • Jednatřicetiletá rodačka z Plzně má ve dvouhře jediný turnajový titul, který získala v roce 2011 v Québecku. Na žebříčku WTA byla nejvýše klasifikovaná v lednu letošního roku na 16. místě. Pravidelná členka českého fedcupového týmu.
  • Šestadvacetiletá americká tenistka, ve své dosavadní kariéře vyhrála na okruhu WTA jeden turnaj v roce 2014 v čínském Tianjinu. Jejím maximem na French Open je druhé kolo z roku 2014.

Dobrý den, vítáme Vás u online přenosu z utkání prvního kola French Open mezi Barborou Strýcovou a Alison Riskeovou. Zápas začne přibližně po 14. hodině.

13:50

Barbora Strýcová nastoupí ke svému utkání po skončení duelu mezi Martinem Kližanem a Lokolim. Slovenský tenista sice vede 2:1 na sety, ve čtvrté sadě ale prohrává 0:4 a je pravděpodobné, že utkání bude rozhodovat až pátý set.

13:58

Je to tak, Kližan prohrál ve čtvrtém setu s Lokolim 0:6 a zápas rozhodne pátá sada.

14:50

Martin Kližan nakonec dokázal porazit Francouze Lokoliho 3:2 na sety. Zápas Barbory Strýcové s Američankou Riskeovou tak začne za několik minut.

Bilance v sezóně 2017 na okruhu WTA

Barbora Strýcová: 35 zápasů - 22 vítězství, 13 porážek (antuka 6 vítězství, 4 porážky)

Alison Riskeová: 23 zápasů - 13 vítězství, 10 porážek (antuka 7 vítězství, 5 porážek)

Vzájemné zápasy

Strýcová a Riskeová se proti sobě zatím střetly pouze jednou, první kolo turnaje Indian Wells 2013 tehdy na tvrdém povrchu ovládla česká hráčka, která vyhrála hladce ve dvou setech 6:2 a 6:1.

Barbora Strýcová se na French Open dostala turnajovým pavoukem nejdále loni, když ve třetím kole grandslamu padla s Polkou Radwaňskou. Předtím od roku 2009 ale skončila vždy hned v prvním kole. Ani Alison Risková nemá na Frech Open zvlášť dobrou bilanci. Jejím maximem je druhé kolo z roku 2014, v dalších případech její pouť turnajem skončila vždy v kvalifikaci nebo v prvním kole.

Obě tenistky jsou už na hracím dvorci a rozehrávají se.