reklama
13:00 • Turnaj v Petrohradu • Semifinále
0:2
4:6 4:6
Hlavička - Tomáš Berdych
Tomáš Berdych
Wimbledon 2016: Alexander Zverev
Alexander Zverev

Dobré odpoledne, vítejte u online reportáže z tenisového turnaje ATP v ruském Petrohradu. V semifinále dvouhry se utká Tomáš Berdych s Němcem Alexanderem Zverevem. Zápas začne krátce po 13. hodině.

Návrat po více než měsíční pauze zaviněné zánětem slepého střeva se zatím Tomáši Berdychovi daří. V Petrohradu, kde plní roli nasazené trojky, dokázal porazit domácího Kuzněcova i Itala Lorenziho. A zahraje si o své první letošní finále na okruhu.

Devátý hráč světového žebříčku potřebuje body a výhry jako sůl. Bojuje totiž o účast na prestižním Turnaji mistrů, určeném osmi nejlepším hráčům sezony.

"Zatím jsem spokojený, jak tady hraju. V prvním utkání jsem prošel těžkým testem a zvládl jsem i druhý zápas. Postupně se zlepšuju, a to je můj cíl pro nejbližší týdny. Potřebuju se dostat do rytmu," řekl Berdych po úspěšném čtvrtfinále.

Alexander Zverev je v devatenácti letech vycházející hvězdou světového tenisu. Momentálně mladému Němci patří v žebříčku 27. pozice.

Berdych a Zverev se na okruhu potkali už čtyřikrát a vždy uspěl zkušenější Čech. Letos se odehrály hned tři vzájemné duely, ten nevyrovnanější pětisetový v Davisově poháru.

"Čeká mě zase o něco těžší soupeř, než ve čtvrtfinále. Snažím se svou hru zjednodušit a doufám, že mi to pomůže i v tomto utkání," svěřil se Berdych, který s sebou v Petrohradu nemá nového trenéra Gorana Ivaniševiče. Chorvatský kouč se k němu připojí až v další fázi sezony. 

Pokud dnes Berdych uspěje, utká se ve finále s vítězem zápasu mezi nasazenou jedničkou Stanem Wawrinkou ze Švýcarska a turnajovou čtyřkou Robertem Bautistou ze Španělska.

Probíhá možná až trochu přehnaně velkolepé uvítání hráčů, které v tunelu na cestě na kurt obklopují spoře oděné tanečnice s tenisovými raketami v rukou.

Oba tenisté už se rozehrávají.

Utkání začíná, na servis jde jako první Tomáš Berdych.

15:0

Zverev si vzal hned po prvním servisu utkání challenge a vypadal sebejistě. Pak se ale divil, jestřábí oko potvrdilo přímý bod pro Berdycha.

30:0

Nádhera. Berdych dávkoval dělovky do obou rohů a Zverev byl krátký.

40:0

Skvělý první servis a snadný winner z kříže pro českou jedničku.

1:0 Berdych získává gem

Další skvělé podání ukončilo čistou hru, dobrý začátek pro českého hráče.

0:15

Němec začíná na podání dvojchybou.

15:15

O pár vteřin později ale trefuje první eso.

30:15

Berdychovi vůbec nesedl bekhend, letěl hodně mimo.

40:15

Český tenista v další výměně nezkrotil pro změnu forhend, který byl příliš dlouhý.

1:1 Zverev získává gem

Je vyrovnáno, německý talent ukončil hru parádním forhendem po čáře.

Sport
Sport
24. 9. 2016
reklama