reklama
13:35 • ATP Stuttgart • Osmifinále
2:0
7:6 6:2
Miami Open Instagram (Tomáš Berdych)
Tomáš Berdych
Tomic of Australia serves to Gasquet of France during their match at the U.S. Open Championships tennis tournament in New York
Bernard Tomic
  • Rodák z Valašského Meziříčí. Na okruhu ATP získal třináct titulů, jeho největším osobním úspěchem je finále Wimbledonu 2010 a titul z turnaje Masters v Paříži v roce 2005. Berdych je vítěz Davisova poháru z let 2012 a 2013. Po nezdaru na French Open ukončil spolupráci s trenérem Goranem Ivaniševičem.
  • Australský tenista s chorvatskými a bosenskými kořeny. Ve své dosavadní kariéře vyhrál na okruhu ATP World Tour tři singlové turnaje, na světovém žebříčku byl nejvýše klasifikován v lednu 2016 na 17. místě.

Dobrý den, vítáme Vás u online přenosu z osmifinále tenisového turnaje ve Stuttgartu, ve kterém se utká Tomáš Berdych proti Australanu Tomicovi. Zápas začne přibližně ve 13:30.

Tomáš Berdych

Česká republika

ATP: 14.

Věk: 31 let (17. 9. 1985)

Držení rakety: pravé

Výška: 196 cm

Váha: 91 kg

Bernard Tomic

Austrálie

WTA: 48.

Věk: 24 let (21. 10. 1992)

Držení rakety: pravé

Výška: 196 cm

Váha: 91 kg

Bilance v sezóně 2017 na okruhu ATP

Tomáš Berdych: 34 zápasů - 23 vítězství, 11 porážek

Bernard Tomic: 17 zápasů - 6 vítězství, 11 porážek

Vzájemné zápasy

Berdych se proti Tomicovi postavil celkem pětkrát a vzájemnou bilanci nad Australanem jasně vede 4:1. Tomic dokázal Berdycha přehrát hned v prvním vzájemném zápase v roce 2012, poté už na kurtu kraloval jen český tenista. Dvakrát Berdych porazil Australana na wimbledonské trávě, stopku mu vystavil i na dalším grandslamu na Australian Open, naposledy nad Tomicem Berdych zvítězil v Miami před dvěma lety.

Tomáš Berdych je po překvapivém vyřazení ve druhém kole French Open po deseti měsících znovu bez trenéra. Čtrnáctý hráč světa ukončil spolupráci s Chorvatem Goranem Ivaniševičem, která začala loni v srpnu. "Goran a já už nebudeme dále spolupracovat. Užil jsem si naši společnou cestu a zůstaneme dobrými přáteli. Přeji mu vše nejlepší do budoucna a já budu naplňovat svoje cíle se svým současným týmem," napsal na sociálních sítích krátce po vyřazení na grandslamu Berdych. Kvůli horším výsledkům jednatřicetiletý český tenista letos po více než šesti letech vypadl ze světové desítky.

"Došlo to do fáze, že už jsem nedokázal pomoci. Upřímně, dívali jsme se na tenis ze všech možných úhlů, cest a věcí. Zkusili jsme úplně všechno, ale když to dospěje do bodu, že se nikam nemůžete pohnout, je lepší to ukončit. To pak není nikdo šťastný. S Tomášem zůstaneme přátelé, to mohu potvrdit," řekl Goran Ivaniševič. "Řekl jsem mu: především si musíš promluvit sám se sebou. Musíš si být jistý tím, co chceš, a jak toho chceš dosáhnout. Jakou cestou k tomu chceš dojít. Neříkal jsem mu to jako trenér, ale jako bývalý tenista. Někdy je lepší si sednout jen sám, bez ostatních lidí," prozradil jediný držitel divoké karty, který kdy vyhrál slavný Wimbledon.

Podívejte se v grafickém přehledu, jak byl Tomáš Berdych úspěšný pod jednotlivými kouči.

Oba tenisté už jsou na hracím dvorci a rozehrávají se.

Utkání začíná, jako první podává Berdych!

15:0

Tomic naběhl k síti, ale nepřesným forhendem vyhazuje míček ven z dvorce.

30:0

Skvělý první servis a následný forhendový winner Berdycha.

40:0

Česká jednička se opět dobře trefila forhendem přesně k čáře, Tomic bez šance.

1:0 Tomáš Berdych získává gem!

Berdych zakončuje úvodní gem přímým bodem, čistá hra.

15:0

Také Tomica nyní podržel první servis.

30:0

Return Berdycha byl příliš dlouhý a dopadl až za základní čáru.

40:0

Australan přidává další přímý bod.

40:15

Tomáš předvedl dobrý return, kterým zahnal Tomica do strany a z následného úderu trefil winner.

40:30

Proběhla první delší výměna, v ní jako první pokazil Tomic.

1:1 Bernard Tomic získává gem!

Tomic ale rázem zaznamenal eso a vyrovnává na 1:1.

Jan Záškodný
15. 6. 2017
reklama