reklama
14:05 • Davis Cup • Čtvrtfinále
0:3
6:7 4:6 5:7
Česká republika - vlajka - Sport 2016
Česko
Francie - vlajka - Sport 2016
Francie

Dobrý den, vítejte u online přenosu z prvního hracího dne čtvrtfinále Davis Cupu mezi Českem a Francií. Páteční program začíná ve 14:00.

Čtvrtfinálový souboj Davis Cupu mezi Českou republikou a Francií hraný v Třinci je tady. Třinec bude nejmenším městem, ve kterém kdy tenisté Davis Cup hráli. Všichni se však podle svých slov na zdejší prostředí těší. "Na utkání se moc těšíme. Bude to tu pro nás nové prostředí. Je to skvělé hokejové město, ale já věřím, že se touto akcí stane i městem tenisovým. Hotel i hala jsou tu na vynikající úrovni," řekl na tiskové konferenci nehrající kapitán Jaroslav Navrátil.

Čtvrtfinále slavné soutěže načne zápas Lukáše Rosola se soupeřovou jedničkou Jo-Wilfriedem Tsongou. Po nich se na kurtu představí Jiří Veselý a Lucas Pouille.

"Popravdě jsem si přál, aby začínal Jirka Veselý. Nic se ale neděje. Lukáš nebude mít proti Tsongovi co ztratit, ten bude favoritem. Velmi důležité pak bude druhé utkání. Přál bych si, aby byl po prvním dni stav 1:1. Celkově cesta ke zdolání Francie povede přes Pouilleho, na tom musíme udělat dva body," prozradil Navrátil.

Lukáš Rosol

Česká republika

ATP: 78.

Věk: 30 let (24. 7. 1985)

Držení rakety: pravé

Výška: 196 cm

Váha: 81 kg

Lukáš Rosol v prvním kole French Open 2016 Lukáš Rosol v prvním kole French Open 2016 | Foto: Reuters

Jo-Wilfried Tsonga 

Francie

ATP: 12.

Věk: 31 let (17. 4. 1985)

Držení rakety: pravé

Výška: 188 cm

Váha: 91 kg

Jo-Wilfried Tsonga v prvním kole French Open 2016. Jo-Wilfried Tsonga v prvním kole French Open 2016. | Foto: Reuters

Češi do Třince nepřicestovali v nejsilnější sestavě. Oproti standardnímu složení družstva mu bude scházet obvyklá jednička Tomáš Berdych. Kapitán však zdůraznil, že jeho rozhodnutí chápe a respektuje. "Tomáš bude scházet, ale naprosto mu rozumím. Sezona je dlouhá a těžká a on už také není nejmladší," dodal rodák z Přerova na adresu světové devítky. Tým tak tvoří Jiří Veselý, Adam Pavlásek, Lukáš Rosol a Radek Štěpánek.

V plné síle ovšem nejsou ani Francouzi. V nominaci chybí stálice jako Gael Monfils, Richard Gasquet nebo Gilles Simon. Ve skvělé formě ale momentálně hraje Tsonga, aktuálně 12. hráč světa. Na Wimbledonu vypadl ve čtvrtfinále až po pětisetové bitvě s Andym Murrayem, pozdějším vítězem nedávno skončeného grandslamu. Nicolas Mahut a Pierre-Hugues Herbert, kteří nastoupí do čtyřhry, zase na londýnské trávě deblovou soutěž ovládli. Nepříjemným soupeřem může být i talent Pouille, jenž se na Wimbledonu prodral až do čtvrtfinále, kde nestačil na Tomáše Berdycha.

Lukáš Rosol má s Tsongou negativní bilanci. Ze čtyř vzájemných utkání Francouz vyhrál tři. Naposled se však oba střetli loni na turnaji ve Vídni a v zápase překvapivě triumfoval český tenista po setech 6:4, 3:6 a 6:1. "V posledním zápasu jsem zjistil a ukázal, že se i s takovým hráčem dá hrát a je možné všechno. Jsme v domácím prostředí a to by nám mohlo přinést výhodu," uzavřel Rosol.

13:50

Začíná slavnostní ceremoniál. Na dvorec vstupuje tým Francie.

13:52

A nyní jsou za mohutného aplausu vítáni čeští tenisté!

13:54

Probíhá minuta ticha za oběti včerejšího teroristického útoku ve francouzském Nice.

13:55

Následují státní hymny obou zemí.

14:00

Na dvorci jsou už zůstali pouze Rosol s Tsongou, kteří se rozehrávají.

14:04

Zápas za malou chvíli zahájí na podání Jo-Wilfried Tsonga.

Zápas začíná!

0:15

Tsongovi uletěl forhend až za postranní čáru.

15:15

Následuje ovšem eso Francouze.

30:15

Tsonga byl ve výměně aktivní a úspěšně zasmečoval na síti.

Sport
Sport
15. 7. 2016
reklama