reklama
13:10 • Davis Cup • Čtvrtfinále
1:3
6:4 6:7 4:6 5:7
Česká republika - vlajka - Sport 2016
Česko
Francie - vlajka - Sport 2016
Francie

Dobrý den, vítejte u online přenosu ze závěrečných dvouher čtvrtfinále Davis Cupu mezi Českem a Francií. Nedělní program začne ve 13 hodin.

Český daviscupový tým půjde do dnešních závěrečných dvouher za nepříznivého stavu 1:2. V pátek sice Lukáš Rosol překvapivě zdolal favorita Tsongu v pěti setech, Jiří Veselý ale na něj poté nenavázal a s Pouillem nedokázal získat ani jednu sadu.

Klíčovou včerejší čtyřhru ovládli rovněž Francouzi. Domácí pár Lukáš Rosol a Radek Štěpánek nestačil na dvojici Pierre-Hugues Herbert a Nicolas Mahut a dvojici nejlépe postavených hráčů žebříčku double ATP podlehli v pětisetové bitvě 1:6, 6:3, 3:6, 6:4, 4:6.

DC, Česko-Francie čtyřhra: Radek Štěpánek DC, Česko-Francie čtyřhra: Radek Štěpánek | Foto: Dalibor Sosna

Češi ale rozhodně neskládají zbraně a v závěrečných dvouhrách se pokusí vývoj duelu otočit. "Prohráváme 1:2, ale není všem dnům konec. Zase do toho vletíme a uvidíme, na co to bude stačit," burcoval po včerejší prohrané čtyřhře Lukáš Rosol.

"Sehráli jsme fantastické utkání proti nejlepšímu páru světa. Tohle asi nikdo nečekal, nechali jsem na kurtu všechno, ale bohužel jsme byli v elektrizující skvělé atmosféře o game kratší," řekl Štěpánek v rozhovoru na kurtu České televizi. Francouzi získali všech šest brejků při podání Rosola. "Bohužel mi servis tolik neletěl. Rytmus jsem našel až v koncovce pátého setu. Škoda, že nám to nevyšlo," litoval Rosol.

Po ztracené čtyřhře a nepříznivém stavu 1:2 čeští tenisté naposledy zvítězili v daviscupovém utkání v roce 1997 doma proti Indii. Pokud se jim nepodaří zápas otočit, prohrají s Francií na domácí půdě poprvé po devadesáti letech.

Nedělní program otevře souboj jedniček, od třinácti hodin se postaví Jiří Veselý  Jo-Wilfriedu Tsongovi. Za případného nerozhodného stavu na dvorec vstoupí Lukáš Rosol a Lucas Pouille.

Jiří Veselý

Česká republika

ATP: 50.

Věk: 23 let (10. 7. 1993)

Držení rakety: levé

Výška: 198 cm

Váha: 90 kg

Davisův pohár Česká republika vs. Francie (Jiří Veselý) Davisův pohár Česká republika vs. Francie (Jiří Veselý) | Foto: Dalibor Sosna

Jo-Wilfried Tsonga 

Francie

ATP: 10.

Věk: 31 let (17. 4. 1985)

Držení rakety: pravé

Výška: 188 cm

Váha: 91 kg

Davis Cup 2016 Česko vs. Francie: Lukáš Rosol - Jo-Wilfried Tsonga Davis Cup 2016 Česko vs. Francie: Lukáš Rosol - Jo-Wilfried Tsonga | Foto: Dalibor Sosna

Jiří Veselý a Jo-Wilfried Tsonga jsou již na hracím dvorci a rozehrávají se.

Jiří Veselý šel v pátek do duelu s Pouillem s nečekaným bodem Lukáše Rosola v zádech, ale vyhořel. Ve druhém pátečním duelu čtvrtfinále podlehl soupeřově dvojce Lucasi Pouillemu hladce ve třech setech. Po utkání přiznal, že ho sužovala nervozita. Hodně kazil a vůbec ho nepodržel jindy silný první servis. Dvaadvacetiletému Francouzi nabídl hned čtrnáct brejkových šancí, ten dokázal čtyři zužitkovat. Veliký byl i počet nevynucených chyb, těch Veselý napáchal 36. "Za Česko hraji moc rád, ale bohužel na ty zápasy zatím nedokážu nastavit svoji psychiku. Pořád víc soupeřím sám se sebou než se svým soupeřem," řekl po utkání Veselý. Dnes bude mít šanci na reparát. Proti dnešnímu soupeři Tsongovi se Veselý na okruhu ATP ještě nikdy neutkal.

Zápas začíná, jako první podává Tsonga.

0:15

Světová desítka na úvod provedla dvojchybu.

15:15

Vzápětí ale Veselý bekhendem vyhazuje míček ven z hracího dvorce.

30:15

Tsongovi se povedlo první podání a následně si na síť došel pro vítězný volej.

40:15

Jirka poslal míček pouze do sítě a Tsonga má dva gemboly.

0:1 Tsonga získává gem!

Return Veselého doletěl do autu, první hru získává Tsonga.

0:15

Dvojchybou začal na servisu i Jiří Veselý.

15:15

Jestřábí oko potvrdilo aut Veselého po prvním servisu, o eso se nejednalo. Z následné výměny ale donutil Veselý Tsongu k chybě.

15:30

Nevynucená chyba Jirky, česká jednička nepřekonala síť.

30:30

Následně ale přichází přímý bod z podání!

Jan Záškodný
17. 7. 2016
reklama