reklama
14:10 • Fed Cup • Finále
2:1
6:7 6:1 6:4
Barbora Strýcová na turnaji v Birminghamu
Barbora Strýcová
Sofia Keninová
Sofia Keninová

Hezké sobotní odpoledne, vítejte u online přenosu z první dvouhry finále Fed Cupu mezi Českou republikou a USA. V úvodní dvouhře se utkají Barbora Strýcová a Sofia Keninová. Začíná se zhruba v 14:10.

Finále Fed Cupu je tady a bude hodně poznamenáno absencemi nejlepších hráček obou družstev. Ačkoliv se pořád v O2 Areně představí špičkové tenistky, dá se říct, že fandové obou celků budou ochuzeni o to nejlepší. Na bojovnosti vybraných hráček to však nic nezmění. A kdo všechno chybí? Českému týmu kvůli zranění chybí Karolína Plíšková a kvůli nemoci také Petra Kvitová, tedy dvě hráčky první světové desítky a účastnice Turnaje mistryň. Druhá jmenovaná ale může případně zasáhnout v případě potřeby v nedělním utkání. Američanky tak cítí šanci.

Jenže americký tým je na tom podobně, spíš ještě daleko hůř. Už před nominací bylo jasné, že zámořská reprezentace přijede bez svých asi nejlepších čtyř tenistek. Chybět budou obě sestry Williamsovi, Madison Keysová a také finalistka Turnaje mistryň a loňská šampiónka z US Open Sloane Stephensová. Zraněná navíc je i Coco Vandwegheová. Jedničkou týmu v sobotu bude příští týden dvacetiletá Sofia Keninová, roli dvojky bude plnit Alison Riskeová a připravená je i Daniele Collinsová. Tým doplňuje deblistka s českým původem Nicole Melicharová.

Českou jedničkou bude Kateřina Siniaková, duel však začne pro dnešek dvojka Barbora Strýcová, velká bojovnice s obrovskými zkušenosti z týmové soutěže. Ta má za sebou množství velkých bitev, bude tedy jasnou favoritkou. Soupeřkou jí bude devatenáctiletá Sofia Keninová, která ve Fed Cupu ještě neodehrála jediný zápas. Zatím se nesetkaly ani se Strýcovou. Zkušená Češka sice nevyhrála na jednom turnaji víc jak dva zápasy od červnového podniku v Birminghamu, bude však velkou favoritkou. Navíc bude popoháněna touhou po ideální rozlučce, po finále totiž v reprezentaci skončí. S šokující novinkou přišla ve čtvrtek.

Valnou formou neoplývá ani mladá Američanka ruského původu. Naposledy uspěla ve čtyřech utkáních ve Wuhanu, z nichž dva byly kvalifikační. A ačkoliv Keninová nehrála se Strýcovou ani se Siniakovou, s českým tenisem už zkušenosti má. V Miami narazila na Petru Kvitovou, které až po boji podlehla ve třech setech. Hrála také na US Open s Karolínou Plíškovou, to však podlehla jednoznačně ve dvou setech. Dnes jí tak čeká asi největší zápas dosavadní kariéry.

Dnes přišla z O2 areny další nečekaná zpráva. Lucie Šafářová oznámila, že po lednovém Australian Open definitivně ukončí svou hráčskou kariéru.

Obě hráčky se na kurtu rozehrávají, utkání za pár minut začne. 

Utkání začíná, na servisu startuje americká hráčka. 

15:0

Vyhozený return české hráčky na úvod zápasu. 

30:0

Keninová zatlačila Strýcovou a vynutila si její chybu. 

40:0

Podruhé Američanka výborně zaútočila z forhendu, který by měl být jejím slabším úderem. 

0:1 Keninová získává gem

Čistá hra na úvod utkání. 

0:15

Příliš divoký forhend Strýcové. 

15:15

Strýcová se dostala z defenzívy a donutila pak soupeřku hrát mimo komfortní pozici. 

15:30

Jenže další bod opět pod kontrolou americké mladice. 

30:30

Také Keninová ale umí zachybovat. 

30:40

Výborný bekhend Keninové, po kterém má americká tenistka první brejkbol. 

40:40

První brejkbol po dobrém servisu Strýcová odvrací. 

A:40

Další dobré podání, které podpořila česká hráčka vítězným forhendem. 

1:1 Strýcová získává gem

Češka odvrací brejkbol a srovnává. 

Tomáš Chudý
10. 11. 2018
reklama