reklama
11:30 • French Open • Finále
2:0
6:4 6:2
tenis, Australian Open 2021, čtyřhra žen, finále, Kateřina Siniaková, Barbora Krejčíková
Krejčíková / Siniaková
Iga Šwiateková a Bethanie Matteková-Sandsová na French Open 2021
Matteková-Sandsová / Šwiateková

Dobrý den, vítejte při sledování on-line přenosu z finálového utkání ženské čtyřhry na French Open s Barborou Krejčíkovou a Kateřinou Siniakovou proti Bethanii Mattekové-Sandsové s Igou Šwiatekovou. Zápas začíná v neděli 13. června v 11:30.

Přeji příjemné nedělní dopoledne. Tenisové French Open se dostalo do svého závěrečného dne a kromě mužského finále se dnes můžeme těšit především na utkání české dvojice Krejčíková/Siniaková. Právě české hráčky se totiž ve finále ženské čtyřhry postaví Mattekové-Sandsové se Šwiatekovou.

Pozornost dnes bude upřena primárně na Barboru Krejčíkovou, která si včera poradila s Pavljučenkovou a po vítězství ve Štrasburku si připsala svůj dosud nejcennější singlový titul. Právě díky vítězství nad ruskou tenistkou totiž ovládla letošního pavouka ženské části Roland Garros. Aktuálně se tak Krejčíková při sečtení singlu i deblu veze na sedmnáctizápasové sérii vítězství.

Po boku Barbory Krejčíkové bude tradičně Kateřina Siniaková, která se v posledních sezónách postupně mění na specialistku na čtyřhru. Češka s ruskými kořeny zvládla ve French Open dvě vítězná utkání, načež nestačila na Tamaru Židanšekovou. Ve čtyřhře však Siniaková s Krejčíkovou postupně vyřadily už pět párů včetně sester Plíškových a v dosavadním průběhu ztratily jen jeden set. Navíc páru Linneteová/Peraová dovolily v posledním zápase pouze tři gemy.

BARBORA KREJČÍKOVÁ/KATEŘINA SINIAKOVÁ

 

Letošní bilance: 23 - 5

Tituly: 2 (Madrid, Melbourne)

Žebříček WTA: Krejčíková 7. místo, Siniaková 8. místo

Pro americko-polskou dvojici Bethanie Matteková-Sandsová/Iga Šwiateková je to letos třetí společný turnaj. Poprvé se toto duo sešlo v březnu v Miami, kde hned došlo až do semifinále. Následoval nepovedený turnaj v Madridu, ale na French Open už se zase tenistky předvádí ve skvělém světle. Stejně jako Češky totiž dosud ztratily jen jeden set a dokázaly vyřadit i první nasazený pár Sie Su-wej/Elise Mertensová.

Velmi zkušená Bethanie Matteková-Sandsová dnes nastoupí už do svého 29. deblového zápasu v této sezóně. Kromě Šwiatekové už totiž nastoupila s Pegulovou, Krawczykovou, Keninovou, Muhammadovou či Dabrowskou. Titul však letos zatím nezískala a poslední vítězný turnaj se datuje k roku 2019, kdy s Keninovou ovládly turnaj v Pekingu.

Dvacetiletá Iga Šwiateková se letos ve čtyřhře představila pouze se svou dnešní spoluhráčkou a její bilance je velmi dobrá. Navíc se skvěle prezentuje ve dvouhře, neboť je aktuálně devátou ženou světového žebříčku a k tomu v roce 2021 přidala tituly v Adelaide a Římě. Na French Open letos polská tenistka obhajovala vítězství, avšak ve čtvrtfinále nestačila na Sakkariovou. Chuť si proto může napravit dnes ve čtyřhře.

BETHANIE MATTEKOVÁ-SANDSOVÁ/IGA ŠWIATEKOVÁ

 

Letošní bilance: 9 - 2

Tituly: 0

Žebříček WTA: Matteková-Sandsová 16. místo, Šwiateková 59. místo

Tenistky nastupují na hrací plochu. Jako první se na kurtu objevila americko-polská dvojice, následovala česká dvojice. Souboj druhého se čtrnáctým nasazeným párem začne za několik minut.

Ještě než začala samotná rozehrávka před utkáním, nechala si Barbora Krejčíková ošetřit palec na pravé ruce. 

Je jisté, že na podání začne utkání dvojice Matteková-Sandsová/Šwiateková. České tenistky totiž vyhrály los a zvolily příjem.

PRVNÍ SET PRÁVĚ ZAČÍNÁ.

0:15

Na podání zahajuje utkání Šwiateková, která hrála krátkou přestřelku s Krejčíkovou. Pak se ovšem do hry na síti dobře vložila Kateřina Siniaková.

0:30

Těžký return Siniakové padl na základní čáru a v další výměně si to Kateřina opět parádně pohlídala.

15:30

První fiftýn pro americko-polskou dvojici. Krejčíkové se nepovedl return.

30:30

Další return v autu. Tentokrát z bekhendu Kateřiny Siniakové, která daleko přestřelila.

30:40

Brejkbol pro české tenistky. Barbora Krejčíková se trefila returnem skvěle!

1:0 Krejčíková/Siniaková získávají gem.

Skvěle! Siniaková si po dobrém returnu Krejčíkové poradila u sítě a Češky hned v úvodu zápasu prolamují podání soupeřek.

15:0

Šwiatekové se nepovedl hned první return, který poslala zhruba metr za základní čáru.

reklama