reklama
17:25 • Fed Cup • Finále
2:0
6:3 7:6
Česko - Španělsko, čtyřhra
Kateřina Siniaková
Riskeová na tenisovém US Open
Alison Riskeová

Hezké sobotní odpoledne, vítejte u online přenosu z druhé dvouhry finále Fed Cupu mezi Českou republikou a USA. Zápase mezi Kateřinou Siniakovou a Alison Riskeovou začne zhruba 17:25.

První zápas finále Fed Cupu je za námi. Barbora Strýcová v něm dokázala přehrát po obrovském boji mladou Američanku ruského původu Sofii Keninovou 2:1 na sety a zajistila důležitý první bod pro český tým. Na ten bude chtít v druhém dnešním utkání navázat Kateřina Siniaková, která plní roli týmové jedničky. V takto velkém zápase, navíc doma, takovou míru zodpovědnosti na svých bedrech ještě neměla. Jedničkou byla i loni v semifinále právě v USA, kde český tým nakonec prohrál v závěrečné čtyřhře. Teď bude tlak na deblovou jedničku ještě větší.

Kateřina Siniaková se v nejlepší singlové formě za poslední dobu předvedla v Pekingu, kde zvládla dva kvalifikační duely a následně přes tři silné soupeřky dokráčela až do čtvrtfinále, kde prohrála s Caroline Wozniackou, ženou, pro kterou je pekingský turnaj nejlepším na okruhu. Dnes ji čeká americká dvojka Alison Riskeová, kterou dvakrát ze tří vzájemných duelů porazila, dokonce ve dvou setech. Ve dvou setech v Tokiu 2016 i ve finále Aucklandu 2017. Podlehla jen letos v lednu v Hobartu ve třech setech.

To Alison Riskeová měla svůj nejlepší turnaj podzimu v Japonsku, konkrétně v Tokiu. Dvěma výhrami v kvalifikaci si zajistila postup do hlavní soutěže a tam začala kosit zvučná jména. Nejprve přehrála povadlou hvězdičku Eugenie Bouchardovou, aby si posléze vyšlápla na dvojnásobnou grandslamovou šampionsku Garbine Muguruzaovou. Až ve čtvrtfinále vypadla na raketě Karolíny Plíškové, prohrála však až ve zkrácené hře třetí sady. Česká jednička Siniaková a její kapitán Pála si však věří.

"Měla vynikající závěr sezony, k tomu dva grandslamové tituly ve čtyřhře. Jsem moc rád, že skončila v žebříčku tak vysoko. To, jak odehrála zápas Fed Cupu v Americe, jí může hodně pomoci," chválí 31. hráčku světa Pála. "Důležité bude, jak budu hrát já. Když se mi podaří hrát mou hru, Riskeovou porazím," věří Siniaková.

Obě hráčky jsou již na kurtu a rozehrávají se. Utkání tak za pár minut začne. 

Utkání začíná, na servisu odstartuje česká tenistka. 

15:0

Return Američanky skončil jen na pásce, první bod pro Češku. 

15:15

Riskeová zariskovala a skvělým forhendem srovnala. 

30:15

Dva výtečné bekhendy Siniakové přinesly první vítězný míč. 

30:30

Česká tenistka také chybuje a je srovnáno. 

30:40

Po další chybě má americká dvojka brejkbol. 

40:40

Riskeová z dobré pozice trefila jen pásku. 

A:40

Skvělé zkrácení Siniakové americká soupeřka doběhla, ale nedokázala jej lobem vrátit do kurtu. 

40:40

Po skvělém bekhendovém returnu Američanky se hra vrací na shodu. 

A:40

Tentokrát Riskeová přepálila return, další brejkbol to nebude. 

1:0 Siniaková získává gem

Česká tenistka na úvod utkání drží servis. 

0:15

Nejprve chytrý slajz pod nohy nabíhající soupeřky, poté taktické počkání a vítězný prohoz do odkryté části kurtu. Skvělá práce od Siniakové. 

0:30

Výborný bekhend po čáře nedokázala Riskeová vrátit zpět do dvorce. 

15:30

Američanka byla daleko za základní čárou, ale Siniaková nedokázala kraťas dostat přes pásku. 

Tomáš Chudý
10. 11. 2018
reklama