reklama
17:40 • WTA Miami • 2. kolo
2:0
7:5 7:5
Karolína Plíšková na Australian Open 2018
Karolína Plíšková
1. kolo French Open 2017
Jekatěrina Makarovová

Hezký podvečer, vítejte u online přenosu z tenisového utkání Karolína Plíšková vs Jekatěrina Makarovová v rámci turnaje WTA z Miami. Zápas začne v 17:40.

Do prestižního turnaje hraného ve floridském Miami vstoupí také momentální česká jednička a bývalá světová jednička Karolína Plíšková. Ta nyní okupuje šestou příčku a je na tomto turnaji pátou nasazenou hráčkou. Její soupeřkou v druhém kole bude nebezpečná Ruska Jekatěrina Makarovová, která je momentálně na žebříčku šestatřicátá a těsně tak nepronikla mezi dvaatřicet nasazených hráček.

Pro českou tenistku to bude vůbec první zápas v tomto turnaji. V prvním kole totiž měla jako jedna z nejvýše nasazených hráček volný los. Na předchozím turnaji v Indian Wells postoupila Plíšková až do čtvrtfinále, kde nestačila na ve famózní formě hrající Naomi Osakovou. Ta v Miami porazila dokonce vracející se Serenu Williamsovou. Česká hráčka včera oslavila šestadvacáté narozeniny a bude si tak chtít nadělit hezký dáreček.

Nečeká ji ale vůbec nic lehkého. Levoruká ruská tenistka je známá tím, že dokáže zaskočit ty úplně největší favoritky. V Indian Wells devětadvacetiletá Makarovová prohrála právě ve druhém kole s Angelique Kerberovou. Zde v Miami musela v prvním kole bojovat tři sety a skoro dvě a půl hodiny, aby udolala Timeu Bacsinszkou ze Švýcarska. Nakonec se jí to povedlo a má šanci druhý turnaj po sobě hrát s velkou favoritkou. Po neúspěchu v Kalifornii bude chtít uspět o to více.

O nepříjemnosti ruské tenistky svědčí i vzájemná bilance. Makarovová totiž sehrála s Karolínou Plíškovou tři vzájemné utkání a dokázala vyhrát všechny tři. Navíc všechny tři zápasy hrané na tvrdém povrchu ovládla Ruska ve dvou setech. Dvakrát navíc porazila českou jedničku na Australan Open, v letech 2015 a 2016.

Na kurtu 1 dohráli asi před čtvrt hodinou Japonec Nišioka a Australan De Minaur. Nišioka vyhrál 6:2, 6:4 a pustil tak českou tenistku na kurtu v předpokládaném čase. 

Obě tenistky jsou na kurtu, už se rozehrávají před prvním gemem zápasu. 

Na servisu odstartuje česká tenistka. Zápas začíná. 

15:0

Po dobrém returnu předvedla na úvod Ruska trošku divoký forhend, který mířil mimo kurt. 

15:15

Výborný return i podruhé, tentokrát Plíšková už nedokázala zareagovat. 

30:15

Takovou pomoc prvního servisu bude Plíšková potřebovat, přímý bod. 

30:30

Další famózní return Makarovové, Plíškové z defenzivy posílá míč do autu. 

30:40

První delší výměnu měla Plíšková rozehranou dobře, ale z nalitého míče trefila jen pásku. 

0:1 Makarovová získává gem

Hned na úvod brejk pro ruskou tenistku. 

15:0

Výborný bekhend po lajně v podání 36. hráčky světa donutil Plíškovou opět k chybě. Skvělá nátlaková hra Rusky od úvodu. 

15:15

Makarovová kupí ale také dvojchybu.

15:30

Tentokrát skvěle rozběhala soupeřku česká hráčka a donutila ji k úderu do sítě. 

30:30

Jestřábí oko potvrdilo těsný aut z rakety Plíškové. 

30:40

Skvělý přechod k síti a vítězný volej v podání české jedničky. 

40:40

Ale né, skvělý return, přípravený útok, jenže prohoz Makarovové pouštěla Plíšková do autu a on nakonec skončil v dvorci. 

Tomáš Chudý
22. 3. 2018
reklama