reklama
15:35 • ATP Dauhá • 1. kolo
0:2
4:6 6:7
Philipp Kohlschreiber na turnaji v Dubaji 2014
Philipp Kohlschreiber
Tomáš Berdych v prvním kole French Open 2018
Tomáš Berdych

Vítejte u online přenosu z utkání prvního kola turnaje ATP v katarském Dauhá mezi Philippem Kohlschreiberem a Tomášem Berdychem. Zápas začíná v 15:35.

Philipp Kohlschreiber vstupuje do nové sezóny na pozici světové čtyřiatřicítky a rozhodně se pokusí vylepšit výsledky z loňského ročníku, jehož úvod na tvrdém povrchu se mu příliš nevydařil. Maximem se mu totiž stalo čtvrtfinále v Indian Wells. Za nejúspěšnější období roku z pohledu německého tenisty lze považovat antukovou část. Zde vybojoval třikrát osmifinále a v Mnichově dokonce dokráčel až do finále, kde ovšem podlehl 2:0 na sety krajanu Alexanderu Zverevovi.

Ve zbytku sezónu se Kohlschreiberovi už příliš nedařilo a za zmínku tak stojí jen osmifinále na US Open. Posledním vystoupením uplynulého ročníku pětatřicetiletého tenisty se stal podnik v Paříži, kde však záhy vypadl ve druhém kolem na raketě Marina Čiliče.

Tomáš Berdych se po zhruba půlroční pauze vrací na kurty a pokusí se navázat na výsledky z úvodu loňské sezóny. Z kraje roku totiž nejprve opanoval exhibici, kde vyzrál na Kyrgiose, Raonice či Nadala a posléze dokráčel na Australian Open až do čtvrtfinále, ve kterém mu však stopku vystavil legendární Švýcar Roger Federer. Z lepších umístění již posléze následovalo pouze čtvrtfinále v Rotterdamu či semifinále v Marseille. 

Po přechodu na antuku a poté i trávu vyhrál český hráč již pouze jeden zápas a následně kvůli zdravotním problémům se zády vynechal zbytek ročníku. Návrat na kurty tak Berdycha čeká v Dauhá, kde se postaví proti svému soupeři z pozice 71. hráče světa.

Vzájemná utkání

Oba tenisté se doposud proti sobě utkali v jedenácti duelech, přičemž se Tomáš Berdych radoval hned osmkrát z vítězství a jen třikrát odcházel z kurtu jako poražený. V posledním střetnutí v rámci Davis Cupu v roce 2016 zvítězil Philipp Kohlschreiber 2:0 na sety, a český tenista má tedy o motivaci navíc postaráno.

Tomáše Berdycha čeká velký návrat po půlroční pauze na turnaji v Dauhá, ve kterém startuje díky divoké kartě od pořadatelů.

Duel mezi Philippem Kohlschreiberem a Tomášem Berdychem začne po skončení utkání Verdasco - Lorenzi, ve kterém vede španělský hráč 1:0 na sety a ve druhé sadě je velmi blízko k postupu do osmifinále.

Fernando Verdasco právě porazil Paola Lorenziho 6:3 a 6:4 a za pár okamžiků bude následovat příchod Philippa Kohlschreibera a Tomáše Berdycha.

Oba tenisté jsou již přítomni na dvorci, kde právě probíhá předzápasová rozcvička. 

Po losu začne utkání na servisu český tenista, který tak může mít drobnou výhodu v podobě podání.

Rozhodčí na umpiru ohlásil tři minuty do začátku duelu a návrat Tomáše Berdycha na kurty je tedy již opravdu za dveřmi.

Rozcvičení je u konce a oba hráči odcházejí na lavičku k poslednímu občerstvení.

0:0

Utkání právě začalo.

15:0

Tomáš Berdych začíná výborně. Při prvním podání si velmi pomohl, načež se mu podařil i náběh k síti, po kterém Němec pálil za postranní lajnu.

15:15

Následně ale Philipp Kohlschreiber odpovídá parádním forhendem po lajně, za kterým se Berdych jen ohlédl.

15:30

Německý hráč rázem otáčí skóre. Berdych od základní lajně totiž chyboval a nevynucenou chybou poslal míček do sítě.

30:30

Vzápětí se však Tomáš opřel o první servis, jenž Kohlschreiber zreturnoval za základní čáru.

30:40

Nyní ovšem balónek vylétl pro změnu do autu Berdychovi a Němec má tak hned v úvodním gemu brejkbol.

1:0 Philipp Kohlschreiber získává gem

A také ho proměňuje. Bekhend českého hráče zastavila páska a Berdychovi se tak vstup do duelu vůbec nepovedl.

15:0

Němec navíc začíná lépe druhou hru zápasu a rychle se ujímá vedení 15:0.

30:0

Poté si pomáhá vynikajícím podáním, po kterém zahrál Berdych kratší míč a Němec již neměl problém zahrát do protipohybu soupeře.

Radomír Fukala
31. 12. 2018
reklama