reklama
13:35 • WTA Ostrava • Osmifinále
1:2
6:2 2:6 1:6
Barbora Krejčíková na Elite Trophy v Praze 2020
Barbora Krejčíková
Viktoria Azarenková v semifinále US Open 2020
Viktoria Azarenková

Hezké odpoledne, vítejte u sledování online přenosu z osmifinále tenisového turnaje WTA v Ostravě, ve kterém se střetne česká tenistka Barbora Krejčíková s Běloruskou Viktorií Azarenkovou. Utkání začne ve středu 21. října přibližně ve 13:30.

Začátek utkání se o pár minut zpozdí. Na kurtu, na kterém se za malý moment Krejčíková představí, končí úvodní duel dnešního programu. Belgičanka Mertensová v něm proti Američance Anisimové míří za vítězstvím ve dvou setech.

Barbora Krejčíková

Česká republika

WTA: 85.

Věk: 24 let (18. 12. 1996)

Držení rakety: pravé

Výška: 178 cm

Barbora Krejčíková zapsala výraznější úspěchy na okruhu WTA především ve čtyřhře, s českou kolegyní Kateřinou Siniakovou byly dokonce na čas světovými jedničkami. Právě se Siniakovou nastupuje Krejčíková ve čtyřhře i v Ostravě. Svůj duel by měly sehrát ještě dnes, krátce po skončení tohoto zápasu s Azarenkovou. Ve dvouhře zatím čtyřiadvacetiletá Češka žádný turnaj neovládla, 14 prvenství zapsala pouze na nižší úrovni ženského tenisu ITF.

Viktoria Azarenková

Bělorusko

WTA: 14.

Věk: 31 let (31. 7. 1989)

Držení rakety: pravé

Výška: 180 cm

Viktorii Azarenkovou netřeba dlouze představovat. Velezkušená běloruská tenistka, která se dokonce téměř rok vyhřívala na čele žebříčku WTA, a kromě dvou prvenství na Australian Open získala i zlatou medaili z Olympijských her v roce 2012 (Londýn). Vinou zranění, která ji před pár lety provázela, však následoval rychlý sešup, který však v poslední době alespoň částečně odvrátila. V srpnu tohoto roku dokonce po čtyřech letech ovládla turnaj, přestože ve finále se radovala z vítězství bez boje.

Barbora Krejčíková se dosud s Viktorií Azarenkovou neutkala.

Všechny tenistky, které se turnaje zúčastňují, mají povoleno zdržovat se pouze v Ostravar areně, kde se turnaj odehrává, a na hotelu. Barbora Krejčíková v článku navíc hovoří o tom, jak málo času měla na přechod z antuky na tvrdý povrch.

Za doprovodu mocných zvukových i vizuálních efektů nastupují obě hráčky na dvorec. Utkání za malou chvíli začne.

Ještě před zahájením utkání došlo u sítě k tradičnímu proslovu umpirové rozhodčí a hodu mincí. Po tom měla právo volby Běloruska, která na úvod vybírá servis.

Utkání právě začalo.

15:0

Barbora na úvod utkání vyhodila svůj bekhend daleko za základní čáru. Snadný bod pro Bělorusku.

30:0

Azarenková na skvělý servis navázala dvěma přesnými bekhendy, z nichž ten druhý byl vítězný.

30:15

Krejčíková si na síti počkala na pohyb soupeřky a vyslala nechytatelný bekhend po lajně.

40:15

Azarenková zahrála nepříjemný forhend po lajně. Ten ještě Krejčíková odvrátila, následný bekhend křížem nikoliv.

40:30

Běloruska po dobrém podání na tělo spěchala na síť. Česká tenistka však vytasila fantastický lob.

0:1 Viktoria Azarenková získává gem.

Forhend křížem Azarenkové dopadl přesně k lajně.

0:15

Běloruská tenistka se prezentovala povedeným returnem, který dopadl přesně na lajnu. Krejčíková pak poslala úder až za základní čáru.

15:15

Krejčíková celou výměnu do míčku doslova bušila, nicméně s umístěním úderů to bylo horší. Až poslední forhend k lajně byl z kategorie velmi přesných a česká tenistka zapíše vítězný míček.

30:15

Forhend křížem s velkou rotací a další winner české hráčky.

Vojtěch Filipiec
21. 10. 2020
reklama