reklama
11:48 • French Open • Semifinále
1:2
2:6 6:4 5:7
Barbora Krejčíková a Kateřina Siniaková ve finále čtyřhry Wimbledonu 2018
Krejčíková / Siniaková
Tímea Babosová a Kristina Mladenovicová ve finále čtyřhry na French Open 2019
Babosová / Mladenovicová

Dobrý den, vítejte při sledování online přenosu ze semifinále ženské čtyřhry na French Open. Utkání Barbory Krejčíkové a Kateřiny Siniakové proti Tímei Babosové s Kristinou Mladenovicovou začíná v pátek 8. října v 11:48.

Petra Kvitová sice včera v semifinále proti Sofii Keninové neuspěla, přesto má český tenis na French Open ještě dvě své zástupkyně. Barbora Krejčíková a Kateřina Siniaková zabojují o finále v deblu, proti dobře známým a nepříjemným protivnicím Tímei Babosové z Maďarska a Kristině Mladenovicové z Francie. Češky ovládly French Open v roce 2018, jejich soupeřky zase obhajují triumf z loňska. Diváky na kurtu Suzanne Lenglenové čeká rozhodně zajímavá podívaná.

Barbora Krejčíková

Česko

WTA (čtyřhra): 9.

Věk: 24 let (18. 12. 1995)

Držení rakety: pravé

Výška: 178 cm

Kateřina Siniaková

Česká republika

WTA (čtyřhra): 10.

Věk: 24 let (10. 5. 1996)

Držení rakety: pravé

Výška: 174 cm

Váha: 69 kg

Barbora Krejčíková a Kateřina Siniaková jsou již zaběhlým deblovým párem, který má na kontě dvě grandslamová vítězství. Poprvé došly tenistky z Brna a Hradce Králové na vrchol před dvěma lety právě v Paříži a o pár týdnů později vyhrály také Wimbledon. Siniaková hrála finále také na US Open 2017, to ovšem po boku Lucie Hradecké. Krejčíková získala v kariéře celkem šest titulů ve čtyřhře na okruhu WTA, o půl roku mladší Siniaková osm. Semifinále hrály letos i na Australian Open a podlehly v něm Barboře Strýcové se Sie Šu-wej.

Především Siniaková se snaží před čtyřhrou upřednostňovat singlovou kariéru, nicméně činnosti, která jí tak dobře jde a v níž už byla společně s Krejčíkovou i světovou jedničkou, se nechce vzdát. Ve dvouhře došla letos na Roland Garros do třetího kola, v němž nestačila na nasazenou Nizozemku Kiki Bertensovou. Krejčíková zažila v singlu životní turnaj. Při třetí účasti na grandslamu došla poprvé dále než do druhého kola a její cesta se zastavila až v osmifinále na raketě dalšího překvapení, Argentiny Nadii Podoroské.

Tímea Babosová

Maďarsko

WTA (čtyřhra): 4.

Věk: 27 let (10. 5. 1993)

Držení rakety: pravé

Výška: 179 cm

Váha: 68 kg

Kristina Mladenovicová

Francie

WTA (čtyřhra): 3.

Věk: 27 let (14. 5. 1993)

Držení rakety: pravé

Výška: 184 cm

Váha: 60 kg

Roland Garros 2020: Kristina Mladenovicová Roland Garros 2020: Kristina Mladenovicová. | Foto: Reuters

Tímea Babosová a Kristina Mladenovicová se obě narodily v květnu 1993 a v deblu tvoří v posledních letech velmi úspěšnou dvojici. Společně vyhrály už tři grandslamy, Australian Open v letech 2018 a 2020 a loňské French Open. Mladenovicová navíc s krajankou Caroline Garciaovou ovládla Roland Garros také v roce 2016. V letech 2018 a 2019 vyhrály čtyřhru také na Turnaji mistryň, zde má o jeden titul více Babosová, jež uspěla i v roce 2017 ještě ve dvojici s Andreou Sestini Hlaváčkovou. Celkem mají obě už 23 vavřínů z deblových turnajů WTA.

Přitom Babosová i Mladenovicová jsou velmi solidními singlistkami, vždyť Francouzka hrála dvakrát čtvrtfinále grandslamu a v roce 2017 uzavírala elitní desítku a Maďarka byla v žebříčku dvouhry nejlépe pětadvacátá. Na letošním French Open vypadly v singlu obě už v prvním kole, Babosová prohrála s Annou Bogdanovou a Mladenovicová s pozdější čtvrtfinalistkou Laurou Siegemundovou. V deblovém pavouku jsou nasazenými dvojkami a po vypadnutí Strýcové se Sie Šu-wej zůstaly tedy největšími papírovými favoritkami.

Kvitová byla včera pochopitelně zklamaná, ale porážka časem přebolí a na letošní Paříž bude Češka nejspíš vzpomínat ráda. Semifinále se počítá.

Český pár se s maďarsko-francouzskou dvojicí utká potřetí, přičemž obě dosavadní střetnutí pro něj skončila porážkou. V semifinále turnaje na trávě v Birminghamu 2018 prohrály Krejčíková se Siniakovou 5:7, 6:7 a set neuhrály ani ve finále Turnaje mistryň ve stejném roce. Tam se Babosová a Mladenovicová radovaly z výhry 6:4, 7:5.

Siniaková s Krejčíkovou zvládly na cestě do deblového semifinále dvě třísetové bitvy. Proti Jennifer Bradyové a Caroline Dolehideové ve druhém kole vydřely výhru 2:6, 6:3, 6:4 a ve čtvrtfinále proti Sofii Keninové a Bethanii Mattekové-Sandsové vyhrály 1:6, 6:4, 6:2. V prvním kole proti Clare Burelové a Jessice Ponchetové zvítězily jasně 6:0, 6:3 a v osmifinále přehrály Kristýnu Plíškovou s Viktórii Kužmovou 6:4, 6:2. Na turnaji jsou nasazenými čtyřkami.

Babosová a Mladenovicová odstartovaly pařížskou jízdu vítězstvím 6:0, 6:4 proti Anně Kalinské a Julii Putincevové. Poté zdolaly v nejtěžším zápase Kaitlyn Christianovou s Giulianou Olmosovou 2:6, 6:4, 6:2 a v osmifinále smázly Andreeu Mituovou s Patricií Marií Tigovou 6:2, 6:3. Ve čtvrtfinále neměly favoritky větší problém porazit Martu Kosťukovou a Aljaksandru Sasnovičovou 6:2, 7:5.

Iga Šwiateková je překvapivou finalistkou Roland Garros a dnes ji čeká ještě semifinále čtyřhry po boku Nicole Melicharové. Projděte si singlovou grafiku letos netradičně posledního grandslamu.

Dnešní program začne v areálu Rolanda Garrose se zpožděním zhruba půl hodiny, a to kvůli špatnému počasí. Nyní už se, zdá se, umoudřilo a zápas s českou stopou může za pár chvil odstartovat.

Stále čekám na příchod hráček na kurt Suzanne Lenglenové.

Čtveřice už se chystá u laviček, za chvilku začne rozehrávka.

Češky vyhrály los a vybraly si pro první gem příjem.

Hlavní rozhodčí zápasu je Alison Hughesová z Velké Británie.

Utkání může začít.

Ondřej Zoubek
Ondřej Zoubek
9. 10. 2020
reklama