reklama
14:10 • Wimbledon • Semifinále
1:2
1:6 6:3 3:6
Kateřina Siniaková a Barbora Krejčíková ve finále čtyřhry Wimbledonu 2018
Krejčíková / Siniaková
Gabriela Dabrowská a Su Ji-fan na Wimbledonu 2018
Dabrowská / Sü
  • Ryze česká dvojice obhajuje ve Wimbledonu vítězství z roku 2018. V aktuálním deblovém žebříčku je Siniaková čtvrtá, Krejčíková šestá. Vloni spolu Češky vyhrály i na Roland Garros.
  • Kanadsko-čínská dvojice patří mezi deblovou špičku, ale ani jedna její členka ještě nehrála finále grandslamu. Postupem do semifinále vyrovnaly světové třináctky své maximum.

Dobré odpoledne, vítejte při sledování online přenosu ze semifinále ženské čtyřhry na Wimbledonu. Utkání Barbory Krejčíkové a Kateřiny Siniakové proti Gabriele Dabrowské a Sü I-fan začne v pátek 12. července ve 14:10.

Český pár se střetne s Kanaďankou Dabrowskou a Číňankou Sü podruhé, a to po dvou měsících. Ve čtvrtfinále na letošním antukovém turnaji v Madridu prohrály Češky poměrem 6:3, 6:7 a 7:10. Dnes bude na kurtu číslo jedna ve Wimbledonu v sázce mnohem více. Krejčíková a Siniaková stále žijí svůj sen o obhajobě loňského titulu, Dabrowská a Sü můžou projít do svého vůbec prvního grandslamového finále.

Barbora Krejčíková

Česko

WTA (čtyřhra): 6.

Věk: 23 let (18. 12. 1995)

Držení rakety: pravé

Výška: 179 cm

Kateřina Siniaková

Česko

WTA (čtyřhra): 4.

Věk: 23 let (10. 5. 1996)

Držení rakety: pravé

Výška: 174 cm

Barbora Krejčíková a Kateřina Siniaková jsou bývalými světovými jedničkami ve čtyřhře a vloni vyhrály dva grandslamové podniky, French Open a Wimbledon. Přestože patří již několik let mezi světovou špičku, na jiném turnaji WTA nikdy nedošly až na vrchol. V letošní sezoně hrály finále v Indian Wells. Na Australian Open došly do čtvrtfinále a na Roland Garros vypadly už v prvním kole. Tehdy to bylo i vinou nemoci Krejčíkové a vyčerpání Siniakové, která ve dvouhře vyřadila tehdejší světovou jedničku Naomi Ósakaovou a dokráčela až do osmifinále. Obě tenistky svorně tvrdí, že v kariéře dávají přednost dvouhře. Siniaková má z dvouhry dva tituly a stabilně patří do první padesátky, Krejčíková se zatím neprobila do první stovky.

Gabriela Dabrowská

Kanada

WTA (čtyřhra): 13.

Věk: 23 let (1. 4. 1992)

Držení rakety: pravé

Výška: 175 cm

Sü I-fan

Čína

WTA (čtyřhra): 13.

Věk: 30 let (8. 8. 1988)

Držení rakety: levé

Výška: 165 cm

Gabriela Dabrowská a Sü I-fan hrají spolu zhruba tři roky a mají na kontě pět vyhraných turnajů. Na všech čtyřech grandslamech si zahrály čtvrtfinále a na Wimbledonu dnes odehrají druhé semifinále. Londýn je tedy pro Kanaďanku a Číňanku nejoblíbenějším podnikem z velké čtyřky a rády by zde zaútočily na první finálovou účast. Z letošní sezony mají světové třináctky titul z antuky v Norimberku. Za čtyři dosavadní zápasy v All England Clubu neztratily stejně jako Krejčíková se Siniakovou ani set.

Vedle čtyřhry vrcholí také singlový Wimbledon. Roger Federer a Rafael Nadal se střetnou už v semifinále, Serena Williamsová vyzve ve finále Simonu Halepovou. Podívejte se na grafiku.

Oba páry už jsou na kurtu a rozehrávají si.

Hlavní rozhodčí utkání bude Fiona Edwardsová z Velké Británie.

0:0

Utkání právě začalo.

0:15

Na podání začíná Dabrowská a odstartovala utkání dvojchybou.

15:15

Sü si na síti počíhala na return Siniaková a poslala míček volejem pod nohy Krejčíková. Starší z obou Češek nedokázala zareagovat.

30:15

Krejčíková returnovala servis Dabrowské mimo kurt.

40:15

Po dvojchybě se Kanaďanka rozpodávala. Přímý bod získala i proti Siniakové, a tak mají světové třináctky dva gemboly.

0:1 Dabrowská a Sü získávají gem.

Dabrowská předvedla další výborný servis a Sü u sítě s přehledem zasmečovala. Kanadsko-čínský pár si na úvod podržel podání.

15:0

Krejčíková zahajuje přímým bodem. Sü hrála na příjmu jen do sítě.

15:15

Dabrowské se return povedl a Krejčíková pak poslala míček od základní čáry pouze do saka.

15:30

Sü vyhnala returnem Krejčíkovou ven z kurtu a brněnská rodačka chybovala.

Ondřej Zoubek
Ondřej Zoubek
12. 7. 2019
reklama