reklama
17:10 • US Open • 1. kolo
2:0
6:2 6:4
3. kolo Wimbledonu 2019: Petra Kvitová
Petra Kvitová
Denisa Allertová ve třetím kole Australian Open 2018
Denisa Allertová
  • Devětadvacetiletá zkušená Češka se US Open zúčastňuje bez vynechání jediného ročníku potřinácté v řadě, přičemž nejdále se dostala do čtvrtfinále, a to před dvěma lety.
  • Pro šestadvacetiletou českou hráčku jde o pátou účast v kariéře na tomto turnaji. V hlavní části soutěže však třikrát za sebou nepostoupila dále než do druhého kola.

Hezký podvečer, vítejte u sledování online přenosu z 1. kola tenisového US Open, ve kterém vám přiblížíme český souboj mezi Petrou Kvitovou a Denisou Allertovou. Utkání začne přibližně v 17:10.

Petra Kvitová objíždí turnaje na okruhu WTA od roku 2007. Momentálně se nachází na 6. příčce žebříčku WTA, přičemž nejlépe umístěna byla v roce 2011, a to na místě druhém. Na turnajích v rámci světového okruhu dokázala ve své kariéře získat již 27 titulů.

Letošní účast na US Open je pro rodačku z Bílovce již třináctá v kariéře, přičemž od roku 2007, kde vypadla v kvalifikaci, nevynechala jediný ročník.

Petra Kvitová

Česká republika

WTA: 6.

Věk: 28 let (8. 3. 1990)

Držení rakety: L

Výška: 183 cm

Váha: 70 kg

Denisa Allertová odehrála první turnaj na okruhu WTA v roce 2014. V současné chvíli jí v ženském žebříčku patří až 280. pozice, nejlépe klasifikována byla v březnu roku 2016, kdy se vyšplhala na 55. místo. Na turnajích WTA doposud nezískala žádný titul, 10 jich zapsala na okruhu ITF.

Češka se turnaje zúčastňuje popáté, doposud ani v jednom případě však nepostoupila dále než do druhého kola.

Denisa Allertová

Česká republika

WTA: 280.

Věk: 26 let (7. 3. 1993)

Držení rakety: P

Výška: 180 cm

Váha: 65 kg

Petra Kvitová s Denisou Allertovou doposud nesehrály žádný vzájemný zápas. Bude se dnes z vítězství radovat zkušenější a favorizovanější Kvitová, nebo se Allertová postará na úvod US Open o překvapení?

Kromě dnešního českého souboje se další odehrál včera. Karolína Plíšková se v něm proti Tereze Martincové velmi natrápila. Obě sady rozhodoval tiebreak, který Plíšková v obou případech zvládla.

Obě hráčky za potlesku diváků nastupují na kurt číslo 17, kde po krátkém monologu umpirové rozhodčí zahájí předzápasovou rozehru.

Petra Kvitová měla po hodu mincí právo volby. Dvojnásobná wimbledonská šampionka zvolila na úvod zápasu příjem. Servírovat tedy začne Denisa Allertová.

Utkání právě začalo!

0:15

Allertová zahrála forhend od základní čáry hluboko pod pásku.

15:15

Kvitové se nepovedl return, umístila jej pouze do sítě.

30:15

Petra zahrála v nouzi vysoký úder, na který si Denisa naběhla na střed a míček poslala přesně na postranní lajnu.

30:30

Kvitová zahrála agresivní úder k základní čáře, který Allertová odvrátila do zámezí.

40:30

Allertová servírovala ven z kurtu. Petře se sice povedlo dobře returnovat, na další přesný úder do rohu kurtu už ale neměla nárok.

40:40

První dvojchyba zápasu, Allertové se obě podání nepovedla.

40:A

Denisa si komplikuje situaci další dvojchybou. První podání letělo do autu, druhé zasáhlo pásku. Brejkbol.

40:40

Nyní bylo první podání o poznání povedenější. Kvitová returnovala do sítě, přímý bod.

40:A

Hned vzápětí se Kvitová propracovává k dalšímu brejkbolu. Po rychlém úderu pod nohy byla Allertová nucena zahrát dlouhý míč, který se do kurtu nevešel.

40:40

Také tentokrát se Denisa zachraňuje přímým bodem z podání.

reklama