reklama
11:00 • WTA Praha • Finále
2:1
4:6 6:2 6:3
Petra Kvitová v semifinále Prague Open 2018
Petra Kvitová
Mihaela Buzarnescuová na Prague Open 2018
Mihaela Buzarnescuová

Hezké sobotní dopoledne, vítejte u online přenos z finálového utkání ženského tenisového turnaje z Prahy mezi Petrou Kvitovou a Mihaelou Buzarnescuovou. Zápas začíná v 11:00. 

Turnaj WTA v Praze se blíží do finiše. A finiš to může být pro české fandy opravdu radostný. Chybí k tomu ale ještě jeden krůček. Na turnaji sice nestartovala česká jednička Karolína Plíšková, ale do finále se přesto probojovala česká tenistka. Tou není nikdo jiný než Petra Kvitová. Ta se ve Stromovce probojovala už do svého třicátého finálového zápasu na okruhu. Potvrdila tak roli největší favoritky turnaje, kterou se stala jako druhá nasazená právě po ohlášení vítězky turnaje ze Stuttgartu Karolíny Plíškové.

Na turnaji musela desátá hráčka světa a dvojnásobná vítězka Wimbledonu zvládnout čtyři utkání. A zatím ani jednou neztratila set, hladce přešla například přes české kolegyně Terezu Smitkovou nebo Kateřinu Siniakovou. Pořádný boj čekal na českou lvici až v semifinále turnaje. Proti Číňance Čang Šuaj totiž v tiebreaku prvního setu prohrávala 1:5, ale vývoj zkrácené hry otočila, získala důležitý první set a zlomila odpor soupeřku. Tu pak v druhé sadě smetla kanárem.

"Představa, že po hodině, kdy jsem si přišla jako lepší hráčka, bych prohrála 6:7, pro mě byla psychicky těžká. I na ní pak dolehlo, že ztratila tiebreak, i když vedla. Snažila jsem se uklidnit a hrát bod po bodu. Začátek druhého rozhodl konec toho prvního. Padlo to na ní, já se víc uvolnila. V prvním gemu jsem pozabíjela nějaké returny a cítila jsem pohodu," nechala se slyšet Kvitová.

Ve finále čeká na českou favoritku sedmatřicátá hráčka světa, Rumunka Michaela Buzarnescuová. Ta plní na turnaji roli nasazené sedmičky a v úvodu turnaje si taktéž počínala velmi suverénně. Ve čtvrtfinále například dokázala hladce vyprovodit z kurtu Kristýnu Plíškovou. Set Rumunka ztratila až včera, kdy musela otáčet vývoj semifinále proti Italce Giorgiové. Po nevydařené první sadě ale Buzarnescuová zapla na vyšší obrátky a po výhře 6:3 srovnala stav. Třetí set byl ve znamení brejků podání, ale šťastnější byla v koncovce právě rumunská tenistka, která vyhrála 7:5.

Obě hráčky jsou již na kurtu, po krátké rozehrávce finále  pražského turnaje začne. 

Obě hráčky spolu ještě žádné utkání neodehrály, jde tedy o premiérové střetnutí. Obě jsou navíc levačky. Rumunka by si ráda nadělila dárek ke včerejším 30. narozeninám. 

Utkání začíná, na servisu startuje česká tenistka.

0:15

Česká hráčka začíná dvojchybou. 

15:15

Kvitová napravuje dvojchybu esem. 

30:15

Další přímý bod ze servisu. 

40:15

Rumunka opět nedokázala vrátit podání Kvitové. 

1:0 Kvitová získává gem

Po dvojchybě poté suverénní úvodní gem. 

0:15

Skvělý náběh k síti a vítězný volej v podání Kvitové. 

0:30

Po dobrém returnu rumunská hráčka chybuje. 

15:30

Také česká hráčka si připisuje vyhozený return. 

15:40

Kvitová si skvěle připravila situaci a forhendem do protipohybu pak zakončila výměnu. Dva brejkboly. 

30:40

První brejkbol zahazuje, když return druhého podání napálila do sítě. 

2:0 Kvitová získává gem

Skvělý vstup Kvitové do zápasu. 

15:0

Buzanerscuová nedokázala z defenzivy vrátit míč na druhou stranu dvorce. 

Tomáš Chudý
5. 5. 2018
reklama