reklama
14:10 • Wimbledon • 2. kolo
2:0
7:5 6:2
Wimbledon 2019, den druhý: Petra Kvitová
Petra Kvitová
Kristina Mladenovicová na French Open 2017
Kristina Mladenovicová

Dobrý den, vítejte u online přenosu z utkání 2. kola wimbledonské dvouhry mezi Petrou Kvitovou a Kristinou Mladenovicovou. Zápas začíná po 14. hodině. 

Před prvním kolem Wimbledonu nebylo jasné, zda dvojnásobná šampiónka Petra Kvitová vůbec zdravotně zvládne svůj zápas proti Tunisance Ons Džabúrové. Soutěžní zápas totiž nehrála víc než měsíc a půl, k nedávnému zranění předloktí se totiž přidala viróza. Byla připravena klidně vzdát utkání i v první hře. Nic takového se však nestalo, česká hráčka strávila sice na kurtu pouze hodinu, ale ne vinou odstoupení. Tak málo času jí totiž stačilo, aby překonala nejen zdravotní trable, ale i svou soupeřku. Tu smetla 6:4, 6:2 a hladce tak proklouzla do druhého kola travnatého turnaje. Zdraví zatím drží.

"Jsem za to moc ráda. Hodně jsem diskutovala s doktory, s panem doktorem Kebrlem, s panem Kolářem, s klukama z týmu. A tím, že jsem posledních pár dní opravdu necítila bolest, tak jsem do toho šla a jsem ráda, jak to dopadlo. Nemůžu vyloučit, že to v dalším zápase ucítím a bude konec. Ale zatím to drží."

Nejlepším tréninkem a zátěžovým testem pro zraněné předloktí byl určitě ostrý zápas. To sama česká tenistka potvrdila. I přes obavy to však vypadalo velmi dobře, zrádnou soupeřku navíc přehrála hladce. Výborně podávalai returnovala a dlouhými míči nutila soupeřku k chybě. V druhém kole ji čeká Francouzka Mladenovicová, se kterou má bilanci 7:1 a víc jak 6 let s ní neprohrála. "Hrála jsem s ní nedávno v Madridu a to ode mě nebyl povedený zápas. Ona hrála docela dobře. Myslím ale, že hraje o něco radši na antuce než na trávě. Hrála jsem s ní v Birminghamu před dvěma lety, takže se na ten zápas určitě podívám. Co má nového trenéra, tak se její výkonnost zlepšuje, určitě mi nějaké potíže dělat bude, to každopádně. Takže já ji v žádném případě podcenit nehodlám."

Kristina Mladenovicová je nyní sice až 48. hráčkou světového žebříčku, dříve však již byla desátou hráčkou světa a deblovou jedničkou. V utkání bude sice outsiderkou, přesto však dokáže velmi nebezpečná. V přípravě na Wimbledon sehrála dva travnaté turnaje. V Nottinghamu po dvou výhrách skončila na raketě Donny Vekičové, v Birminghamu podlehla ve svém úvodním duelu Rusce Rodinové. V All England Clubu v 1. kole v takřka dvou a půl hodinové bitvě udolala další Rusku Diatčenkovou.

Obě hráčky jsou již na kurtu číslo 1. Brzy se pustí do krátké rozehrávky a zhruba v 14:10 zápas druhého kola začne. 

Utkání začíná, na servisu startuje zápas česká tenistka. 

0:15

Petra Kvitová na úvod chybuje z forhendu, poslal jej kousek za základní čáru. 

0:30

Nervózní začátek dokládá i dvojchyba z rakety české tenistky. 

15:30

Tentokrát Kvitová bekhendem cross vyhnala soupeřku z kurtu a u sítě zakončila. 

15:40

Druhá dvojchyba v první hře. Mladenovicová má 2 brejkboly. 

30:40

Přímým bodem odvrací česká tenistka první hrozbu brejku. 

0:1 Mladenovicová získává gem

Francouzka s pomocí pásky získává podání české hráčky. 

15:0

Přímý bod z podání Mladenovicové. 

30:0

Po dobrém returnu Kvitová zachybovala při pokusu o zpomalení hry. 

40:0

Ani return druhého podání nedostala Kvitová do hry, trefila jen pásku. 

0:2 Mladenovicová získává gem

Francouzka čistou hrou drží servis a potvrzuje brejk. 

15:0

První eso utkání. 

30:0

Vzápětí přidává česká tenistka i druhé. 

40:0

A aby toho nebylo málo, přišlo i třetí eso v řadě. 

Tomáš Chudý
4. 7. 2019
reklama