Karolína Plíšková
2
6
6

Hezké dopoledne, vítejte u online přenosu utkání českých tenistek Petry Kvitové a Karolíny Plíškové v základní skupině Turnaje mistryň v Singapuru. Zápas začíná v 10:10.

Bílá skupina Turnaje mistryň v Singapuru jde do finiše. A pro české fanoušky bude hodně pikantní. První duel čtvrtečního singlového programu obstarají totiž Petra Kvitová a Karolína Plíšková. Postupová matematika je jasná. Ve hře o postup jsou obě, ale postoupit může jenom jedna. A nebo taky můžou oběma zbít oči pro pláč. Všechny scénáře jsou možné. Blíže postupu má samozřejmě Plíšková, která už jednou vyhrála. Tu posune dál jakákoliv výhra. To Kvitová musí svou krajanku porazit ve dvou setech a ještě doufat, že Ukrajinka Elina Svitolinová vyhraje i svůj třetí duel s Caroline Wozniackou.

Ukrajinská tenistka je zatím jedinou stoprocentní hráčkou této skupiny. Dokázala porazit obě české hráčky. Nejprve Kvitovou hladce ve dvou setech a včera také Plíškovou ve třech. Výhra ve dvou by jí zajistila postup už včera, teď musí spoléhat na svůj zisk alespoň jednoho setu nebo porážku Plíškové. Češka nezvládla ve vzájemném souboji třetí sadu, předtím ale porazila Wozniackou také hladce 2:0. Co však může Plíškovou svazovat, je vzájemná bilance. S Kvitovou totiž prohrála všechna tři utkání a získala jen jeden set. Přesto si však bývalá světová jednička věří.

"Věřím, že to zvládnu. Češi to řeší, jsou na to experti, ale já si žádný nervy kvůli českým soupeřkám nechci dělat. Bude to normální zápas. Ona je žebříčkově přede mnou, papírově by měla vyhrát. Každý game i set se počítá. Budu bojovat, pořád to stojí za to. Zkusím se soustředit, dát do toho všechno. Věřím, že to dopadne dobře. Petra se oproti prvnímu utkání trošku zvedla. Nemá co ztratit. Těžko říct, jak bude zápas vypadat, ale mám své zbraně," věří Plíšková.

O poznání hůř na tom je Kvitová. Ta totiž prohrála obě svá utkání, nejprve podlehla Svitolinové hladce 0:2 a poté sehrála dlouhou bitvu s Wozniackou. Ačkoliv získala druhý set, ve třetím setu vypadala, že má méně sil jak soupeřka a nevyužité šance ji poznamenaly také psychicky. Sama tenistka přiznala, že bude muset příští sezony upravit program. Také z konverzace s trenérem Vaňkem bylo jasné, že se psychicky v zápase trápí. Má tak poslední šanci něco s turnajem udělat.

"Na jednu stranu je skvělé, že jsem toho tolik vyhrála, ale zároveň je to náročné. Musíme najít balanc, jak turnaje volit. Tyhle dvě porážky samozřejmě bolí, to jsem nezažila, ale po tom všem na sebe nesmím být tak tvrdá. Na druhou stranu, jak jsem říkala před turnajem, jenom tady být je zázrak, takže bych to měla vzít pozitivně do další sezony. Mám na čem pracovat. Můžu hrát s nejlepšími, to je to nejlepší zjištění. Je pravda, že ty hráčky jsou tady nejlepší na světě, mají spoustu zkušeností a nejsou tady náhodou."

Dnes začal v Singapuru také turnaj deblistek. Ten se hraje rovnou vyřazovacím způsobem. A prvním párem, který se probojoval do semifinále, je pár Hlaváčková - Strýcová. Češky si počínaly suverénně, soupeřkám povolily jen tři hry. V semifinále se mohou utkat s dalším českým párem, první nasazenou dvojicí Siniaková - Krejčíková. Ty čeká jejich zápas odpoledne na závěr dnešního programu.

Hráčky se již rozehrávají na kurtu, česká bitva se může za pár chvil rozhořet.

Utkání o všechno začíná. Na servisu odstartuje Karolína Plíšková.

0:15

Zápas začíná chybou Plíškovou z forhendu.

15:15

První nevynucenou chybu mu na svém kontě i druhá z českých hráček.

30:15

Po dvou chybách přišel i první vítězný míč, Plíšková předvedla parádní forhend po čáře.

30:30

První winner také od Kvitové, která připisuje bod přímo z returnu.

40:30

Plíšková se dobře bránila, Kvitová pak poslal forhend do autu.

0:1 Plíšková získává gem

Plíšková drží svůj první servis.

15:0

Parádní vítězný forhend Kvitové.

15:15

Výborný return Plíškové, který pak doplnila vítězným drajfvolejem.

15:30

První dvojchyba Petry Kvitové.

30:30

Hned na to ale přichází dvojnásobná wimbledonská šampionka se skvělým forhendem po lajně.

30:40

Druhá dvojchyba a brejkbol pro Plíškovou.

0:2 Plíšková získává gem

Tři dvojchyby stály Petru Kvitovou první servisní gem.

0:15

Po dobrém returnu chybuje ale také mladší z Češek.

15:15

Přímý bod ze servisu.

30:15

Opět dobrá defenzíva Plíšková, která donutila Kvitovou víc zariskovat a tím pádem i chybovat.

40:15

Dobrá délka úderů od Plíškové, čímž si vynutila další chybu Kvitové.

0:3 Plíšková získává gem

Brejk potvrzený.

0:15

Hned první úder po servisu Kvitová posílá do zámezí.

0:30

Úder Plíškové dopadl na lajnu, čímž si vytvořila výbornou pozici a v té nezaváhala.

0:40

Bekhend Kvitové do pásky a jsoutu další tři brejkboly pro Plíškovou.

0:4 Plíšková získává gem

Čistá hra na returnu pro Plíškovou a druhý brejk.

15:0

30:0

A vzápětí hned další.

40:0

Další nepovedený return Kvitové.

40:15

Poprvé v gemu se míč dostal do hry, tentokrát zachybovala Plíšková.

40:30

Vítězný forhend Kvitové.

40:40

Další forhendová chyba Plíškové a jsme na shodě.

40:A

Kvitová teď famózně zahrála z defenzívy bekhend křížem, na který Plíšková neměla. První brejkbol.

40:40

Podruhé v řadě tentýž typ úderu pásku nepřeletěl.

A:40

Forhend Kvitové skončil až za základní čarou.

40:40

Dvojchybu si připisuje na konto i Plíšková.

40:A

Výborný return Kvitové přinesl další brejkbol.

40:40

Ten Plíšková odvrací skvělým bekhendem po lajně.

40:A

Ve hře bude už třetí brejkbol.

40:40

Kvitová si skvěle připravila pozici, jenže nahraný míč posílá jen do pásky.

40:A

Jenže i Plíšková začíná víc chybovat a nabízí už čtvrtý brejkbol své krajance.

1:4 Kvitová získává gem

Kvitová získává jeden z brejků zpátky.

0:15

Již čtvrtá dvojchyba Petry Kvitové.

0:30

Kvitová si krásně otevřela celý kurt, jenže pak jej nedokázala trefit.

0:40

Pokus o kraťas Kvitové nevyšel, Plíšková u něj byla včas a oplatila soupeřce stejnou mincí.

15:40

Příliš dlouhý return Plíškové umazává první brejkbol.

30:40

Kvitová však bojuje, skvělým forhendem odvrací i druhý brejkbol.

40:40

Podruhé Plíšková vyhazuje return druhého podání a nevyužila tak 3 brejkboly.

A:40

Čtvrtý bod v řadě pro Kvitovou.

2:4 Kvitová získává gem

Podruhé v řadě Kvitová otáčí gem z 0:40.

0:15

Plíšková hodně znervózněla a začíná víc chybovat.

15:15

Teď ji však Kvitová pomohla vyhozeným returnem.

30:15

Výborný první servis Plíškové.

40:15

Třetí netrefený return v řadě a třetí možnost získat 5. hru.

2:5 Plíšková získává gem

Karolína Plíšková zvládá svůj další servis a vede 5:2.

15:0

Eso Kvitové na úvod 8. gemu.

30:0

A druhý přímý bod v řadě připisuje starší z českých tenistek.

30:15

Skvělý přechod Plíškové k síti zakončený výborným volejem.

0:15

Bekhendová chyba Plíškové na úvod klíčové hry.

15:15

Pokus o vítězný return Kvitové nevyšel.

15:30

Tentokrát hned z returnu připisuje Kvitová vítězný míč.

30:30

Výměna křižných úderů pro Plíškovou, Kvitová jako první zachybovala.

40:30

Příliš dlouhý forhend Kvitové a Karolína Plíšková má setbol.

3:6 Plíšková získává gem

Karolína Plíšková vítězí první set 6:3 a svou českou kolegyni tak definitivně vyřadila z boje o semifinále.

První set se stal kořistí Karolíny Plíškové. Především kvůli raketovému startu, kdy se rychle dostala do vedení 4:0. Pomohly jí k tomu i dvojchyby Petry Kvitové. Pak sice dvakrát ztratila gem ze 40:0, nakonec ale set dopodávala. Jeden set jí dělá od semifinále.

0:15

Druhý set začíná chybou Petry Kvitové z forhendu.

15:15

Tentokrát z defenzivní pozice kurt netrefuje Plíšková.

30:15

Krásný volej Kvitové  sítě.

30:30

Příliš dlouhý bekhend Kvitové, která se teď může uvolnit a hrát s klidem.

40:30

Náramný bekhend po čáře od Kvitové.

1:0 Kvitová získává gem

Kvitová vstupuje do druhého setu velmi pozitivně.

0:15

Plíšková chybuje z forhendové strany po nalitém úderu.

0:30

Druhá nevynucená chyba v řadě.

0:40

Skvělý tlak Kvitové a následně precizně provedené zkrácení.

2:0 Kvitová získává gem

Čistá hra na returnu pro Kvitovou.

0:15

Potvrzování brejku začíná Kvitová nevynucenou chybou.

15:15

Skvělý servis ven z kurtu a následný forhend do otevřené části kurtu.

15:30

Dobrá délka úderů od Plíškové donutila Kvitovou ustoupit si před míčem a zachybovat.