reklama
10:10 • Turnaj mistryň • Bílá skupina
0:2
3:6 4:6
tenis, Turnaj mistryň 2018, Petra Kvitová při zápase s Caroline Wozniackou
Petra Kvitová
Karolína Plíšková na Turnaji mistryň 2018
Karolína Plíšková

Hezké dopoledne, vítejte u online přenosu utkání českých tenistek Petry Kvitové a Karolíny Plíškové v základní skupině Turnaje mistryň v Singapuru. Zápas začíná v 10:10.

Bílá skupina Turnaje mistryň v Singapuru jde do finiše. A pro české fanoušky bude hodně pikantní. První duel čtvrtečního singlového programu obstarají totiž Petra Kvitová a Karolína Plíšková. Postupová matematika je jasná. Ve hře o postup jsou obě, ale postoupit může jenom jedna. A nebo taky můžou oběma zbít oči pro pláč. Všechny scénáře jsou možné. Blíže postupu má samozřejmě Plíšková, která už jednou vyhrála. Tu posune dál jakákoliv výhra. To Kvitová musí svou krajanku porazit ve dvou setech a ještě doufat, že Ukrajinka Elina Svitolinová vyhraje i svůj třetí duel s Caroline Wozniackou.

Ukrajinská tenistka je zatím jedinou stoprocentní hráčkou této skupiny. Dokázala porazit obě české hráčky. Nejprve Kvitovou hladce ve dvou setech a včera také Plíškovou ve třech. Výhra ve dvou by jí zajistila postup už včera, teď musí spoléhat na svůj zisk alespoň jednoho setu nebo porážku Plíškové. Češka nezvládla ve vzájemném souboji třetí sadu, předtím ale porazila Wozniackou také hladce 2:0. Co však může Plíškovou svazovat, je vzájemná bilance. S Kvitovou totiž prohrála všechna tři utkání a získala jen jeden set. Přesto si však bývalá světová jednička věří.

"Věřím, že to zvládnu. Češi to řeší, jsou na to experti, ale já si žádný nervy kvůli českým soupeřkám nechci dělat. Bude to normální zápas. Ona je žebříčkově přede mnou, papírově by měla vyhrát. Každý game i set se počítá. Budu bojovat, pořád to stojí za to. Zkusím se soustředit, dát do toho všechno. Věřím, že to dopadne dobře. Petra se oproti prvnímu utkání trošku zvedla. Nemá co ztratit. Těžko říct, jak bude zápas vypadat, ale mám své zbraně," věří Plíšková.

O poznání hůř na tom je Kvitová. Ta totiž prohrála obě svá utkání, nejprve podlehla Svitolinové hladce 0:2 a poté sehrála dlouhou bitvu s Wozniackou. Ačkoliv získala druhý set, ve třetím setu vypadala, že má méně sil jak soupeřka a nevyužité šance ji poznamenaly také psychicky. Sama tenistka přiznala, že bude muset příští sezony upravit program. Také z konverzace s trenérem Vaňkem bylo jasné, že se psychicky v zápase trápí. Má tak poslední šanci něco s turnajem udělat.

"Na jednu stranu je skvělé, že jsem toho tolik vyhrála, ale zároveň je to náročné. Musíme najít balanc, jak turnaje volit. Tyhle dvě porážky samozřejmě bolí, to jsem nezažila, ale po tom všem na sebe nesmím být tak tvrdá. Na druhou stranu, jak jsem říkala před turnajem, jenom tady být je zázrak, takže bych to měla vzít pozitivně do další sezony. Mám na čem pracovat. Můžu hrát s nejlepšími, to je to nejlepší zjištění. Je pravda, že ty hráčky jsou tady nejlepší na světě, mají spoustu zkušeností a nejsou tady náhodou."

Dnes začal v Singapuru také turnaj deblistek. Ten se hraje rovnou vyřazovacím způsobem. A prvním párem, který se probojoval do semifinále, je pár Hlaváčková - Strýcová. Češky si počínaly suverénně, soupeřkám povolily jen tři hry. V semifinále se mohou utkat s dalším českým párem, první nasazenou dvojicí Siniaková - Krejčíková. Ty čeká jejich zápas odpoledne na závěr dnešního programu. 

Hráčky se již rozehrávají na kurtu, česká bitva se může za pár chvil rozhořet. 

Utkání o všechno začíná. Na servisu odstartuje Karolína Plíšková. 

0:15

Zápas začíná chybou Plíškovou z forhendu. 

15:15

První nevynucenou chybu mu na svém kontě i druhá z českých hráček. 

30:15

Po dvou chybách přišel i první vítězný míč, Plíšková předvedla parádní forhend po čáře. 

30:30

První winner také od Kvitové, která připisuje bod přímo z returnu. 

40:30

Plíšková se dobře bránila, Kvitová pak poslal forhend do autu. 

0:1 Plíšková získává gem

Plíšková drží svůj první servis. 

15:0

Parádní vítězný forhend Kvitové. 

15:15

Výborný return Plíškové, který pak doplnila vítězným drajfvolejem. 

15:30

První dvojchyba Petry Kvitové. 

30:30

Hned na to ale přichází dvojnásobná wimbledonská šampionka se skvělým forhendem po lajně. 

30:40

Druhá dvojchyba a brejkbol pro Plíškovou. 

Tomáš Chudý
25. 10. 2018
reklama