reklama
11:10 • French Open • 1. kolo
2:0
6:3 6:2
Petra Kvitová na turnaji v Pekingu
Petra Kvitová
Tenistka Julia Boserupová
Julia Boserupová

Krásné nedělní dopoledne, vítejte u online reportáže z Roland Garros. V Paříži začíná druhý grandslamový turnaj sezony a hned první den uvidíme očekávaný návrat Petry Kvitové na kurty. Zápas proti Američance Julii Boserupové začne krátce po 11. hodině.

Fanoušci dvojnásobné šampionky Wimbledonu se dočkali. Petra Kvitová ohlásila jen před pár dny návrat k tenisu. Po pěti měsících od útoku šílence s nožem se postaví na kurt k soutěžnímu zápasu. Vítěz zpět, Petro!

"Myslím, že to je největší vítězství, které jsem kdy měla," řekla novinářům v Paříži vítězka devatenácti titulů na okruhu WTA včetně Turnaje mistryň. Více ohlasů Petry Kvitové čtěte v přiloženém článku.

Organizátoři French Open vyhověli Kvitové, která si přála nastoupit hned první den turnaje. A rovnou její zápas zařadili na úvod celého programu, na největší kurt Phillipa Chatriera. Sedmadvacetiletou Češku tedy čeká velmi stylový návrat, na který je zvědavý celý tenisový svět.

"Když jsem viděla tenis v televizi, myslela jsem si, že mi to někdo ukradl, Najednou jsem nemohla dělat to, co miluju. Jsem šťastná, že jsem tady," řekla Kvitová v pátek na tiskové konferenci. 

Připomeňme, co se Kvitové stalo. Rodačka z Fulneku byla 20. prosince loňského roku napadena ve svém bytě v Prostějově pachatelem, který ji pořezal prsty levé ruky, v níž drží raketu. Muž policii stále uniká. Češka ještě tentýž den absolvovala čtyřhodinovou operaci na specializované klinice ve Vysokém nad Jizerou. Poškozené měla i nervy, hojení tak bylo velice složité. Rekonvalescence nicméně nakonec probíhala rychleji, než se předpokládalo. Podle původních předpokladů se měla k tenisu vracet o měsíc později. 

"Petra chvílemi vypadala jak Střihoruký Edward. Měla sedm druhů ortéz a strečovače na kluby. S rukou zpočátku nemohla vůbec hýbat, tak jí francouzský specialista Dominique Thomas naordinoval metodu, kdy elektrickým proudem pasivně aktivovala ruku. Fakt byl drsný. Cvičení s ním bolelo strašně, tekly jí slzy, ale díky tomu se to takhle celé urychlilo," prozradil kondiční trenér Kvitové David Vydra.

V Paříži, kam Kvitová odletěla v polovině tohoto týdne, se už ale česká šampionka prezentovala skvělou náladou. Úsměvy rozdávala na všechny strany. Ještě včera zaplnila svůj účet na Instagramu celou řadou evidentně spokojených a veselých video-příběhů. 

Levá ruka ještě není stoprocentní, přesto se Kvitová rozhodla, že není nač čekat. Štěstí zkusí už na Roland Garros, byť její jasnou prioritou je červencový Wimbledon. 

Je jasné, že výsledek tedy nebude tím hlavním, o co české hráčce v Paříži půjde. Přesto se pojďme podívat na soupeřku, s níž se v úvodním kole French Open utká.

Američanka Julia Boserupová je na žebříčku momentálně na 86. pozici, přičemž její kariérní maximum je jen o příčku lepší. Je jí pětadvacet let, hraje pravou rukou a s Kvitovou se dosud na okruhu nepotkala.

"Ještě jsem ji neviděl hrát, ale víme, že hraje obouruč bekhnend a rychle. To je Petra radši, než kdyby měla španělskou topspinařku," řekl po sobotním tréninku kouč Jiří Vaněk.

"Zápas bude víceméně jen o Petře. Ať si hraje svoji hru, nastoupí a zkusí vyhrát, ale nebudu ji zatěžkávat informacemi," dodal trenér. "Nebude to o tenisu. Nechtěl bych to podceňovat, Péťa má silnou hlavu, ale pro ní to je více než finále grandslamu. Bude tam strašně emocí," doplnil Vydra.

Podle Jiřího Vaňka, který s Kvitovou zahájil spolupráci těsně před prosincovým útokem, ujistil, že nálada v týmu je skvělá. "Petra má z tréninku výborný pocit, každým dnem se zlepšuje. Doufám, že jí nálada vydrží i na kurtu. Když bude pozitivní, mohla by to zvládnout."

David Vydra, Petra Kvitová a Jiří Vaněk David Vydra, Petra Kvitová a Jiří Vaněk | Foto: Reuters

Obě tenistky už jsou na kurtu a rozehrávají se.

Petra Kvitová zahájí tenhle očekávaný duel na servisu.

Zápas Kvitová vs. Boserupová začíná!

15:0

Vítězný forhend na úvod!

15:15

První dvojchyba české tenistky.

30:15

Po prvním servisu Kvitová opět pálila forhendem mimo dosah soupeřky.

Sport
Sport
28. 5. 2017
reklama