reklama
13:45 • Tipsport Elite Trophy • 2. kolo
0:2
4:6 1:6
Vítězná Petra Kvitová na turnaji O pohár prezidenta ČTS v Praze (2020)
Petra Kvitová
Markéta Vondroušová na pražské Elite Trophy 2020
Markéta Vondroušová

Dobrý den, vítejte při sledování online přenosu z utkání týmové tenisové soutěže Tipsport Elite Trophy mezi Petrou Kvitovou a Markétou Vondroušovou. Zápas začíná v Prostějově v úterý 30. června v 13:45.

Charitativní týmová soutěž Tipsport Elite Trophy pokračuje od pondělí druhým turnajem, poprvé a naposled v rámci soutěže se hraje mimo Prahu, a sice v hale s antukovým povrchem v Prostějově. Podruhé se střetávají hráčky z Růžového týmu Petry Kvitové proti Černému týmu Karolíny Plíškové. První podnik čtyřdílné série turnajů ovládlo v Praze před dvěma týdny černé družstvo, které na zápasy zvítězilo poměrem 7:4.

Růžový tým tvoří vedle kapitánky Petry Kvitové ještě Barbora Strýcová, Kateřina Siniaková, Barbora Krejčíková, Linda Fruhvirtová a Ruska Jekatěrina Alexandrovová. Za černé bojují spolu s ústřední postavou Karolínou Plíškovou její dvojče Kristýna, Markéta Vondroušová, Karolína Muchová, Tereza Martincová a Nikola Bartůňková.

Petra Kvitová a Karolína Plíšková před Fed Cupem se Švýcarskem Petra Kvitová a Karolína Plíšková před zápasem Fed Cupu 2018 proti Švýcarsku. | Foto: Milan Kammermayer

Také do druhého podniku Tipsport Elite Trophy vstoupilo lépe družstvo Plíškové. Muchová včera v Prostějově přehrála Strýcovou, Martincová zdolala Fruhvirtovou a Kristýna Plíšková v deblu společně s Vondroušovou porazily dvojici Alexandrovová, Strýcová. Jediný bod Růžového týmu získala Alexandrovová ve dvouhře proti Vondroušové. Černý tým tedy v Prostějově průběžně vede 3:1.

Tereza Martincová, Kristýna Plíšková a Karolína Plíšková na pražské Tipsport Elite Trophy 2020 Tereza Martincová, Kristýna Plíšková a Karolína Plíšková na pražské Tipsport Elite Trophy 2020. | Foto: Milan Kammermayer

Lucie Šafářová v Prostějově promluvila o mateřských starostech i radostech a pochválila tenisové umění svého partnera hokejisty Tomáše Plekance.

Kvitová a Vondroušová čekají na skončení prvního duelu dnešního programu. Kristýna Plíšková začala zápas proti Alexandrovové drtivě a v první sadě nadělila Rusce kanára. Jenže v druhém setu se hra vyrovnala, Alexandrovová vyhrála 6:4 a nyní o vítězce rozhoduje super tiebreak do deseti bodů.

Petra Kvitová

Česká republika

WTA: 12.

Věk: 30 let (8. 3. 1990)

Držení rakety: levé

Výška: 182 cm

Váha: 70 kg

Vítězná Petra Kvitová na turnaji O pohár prezidenta ČTS v Praze (2020) Vítězná Petra Kvitová na turnaji O pohár prezidenta ČTS v Praze (2020). | Foto: Milan Kammermayer

Markéta Vondroušová

Česká republika

WTA: 18.

Věk: 21 let (28. 6. 1999)

Držení rakety: levé

Výška: 172 cm

Váha: 59 kg

Markéta Vondroušová na pražské Elite Trophy 2020 Markéta Vondroušová na pražské Tipsport Elite Trophy 2020. | Foto: Milan Kammermayer

Kristýna Plíšková byla v rozhodující zkrácené hře nakonec úspěšnější a vyhrála 10:7. Celkově tedy jedinou zahraniční účastnici turnaje, Rusku Jekatěrinu Alexandrovovou žijící v Praze, porazila 2:1 a navýšila náskok Černého týmu v Prostějově na 4:1.

Tenisový svět řeší mnohá témata. Vedle pranýřování Novaka Djokoviče za uspořádání riskantního turnaje také budoucnost Davisova poháru.

Kapitánka Růžového týmu Kvitová první turnaj Tipsport Elite Trophy v Praze kvůli zranění ruky nehrála, ale v Prostějově už je připravena naskočit. Její družstvo teď body potřebuje jako sůl a Kvitová bude favoritkou následujícího zápasu. Po koronavirové pauze suverénně vyhrála první pražský turnaj O pohár prezidenta ČTS, ve třech zápasech neztratila ani set.

To Vondroušové po vynucené přestávce odehrála čtyři zápasy s bilancí dvou vítězství a dvou porážek. Zdolala Fruhvirtovou a Krejčíkovou, prohrála se Strýcovou a včera v Prostějově s Alexandrovovou.

"Konečně můžu zasáhnout a nejen radit z lavičky," smála se Petra Kvitová v předzápasovém rozhovoru s Andreou Sestini Hlaváčkovou pro O2 TV Sport. Specialitou Tipsport Elite Trophy je totiž možnost radit si v rámci týmu navzájem, a tak hráčky při výměnách stran na lavičce vstřebávají rady týmových kolegyň.

Zatím všech pět dosavadních zápasů Tipsport Elite Trophy skončilo až v rozhodujícím super tiebreaku. Uvidíme, jestli budou v tomto trendu pokračovat také Kvitová s Vondroušovou.

Černý tým Karolíny Plíškové si v Prostějově zpestřil čas tanečním vystoupením.

Vondroušová vyhrála los a zvolila pro první gem příjem. Na podání jde Kvitová, začíná první vzájemné utkání obou hráček. Rozhodovat ho bude sudí Jiří Smíšek.

0:0

Utkání právě začalo.

15:0

Parádní výměna hned na úvod. Kvitová přešla na síť, ale neukončila výměnu prvním volejem a Vondroušová bojovala. Dvojnásobná wimbledonská vítězka pak přeci jen uspěla díky skvělému postřehu.

15:15

Kvitová pouštěla míček z rakety soupeřky do autu, ale balonek se ještě vešel do kurtu. Vyrovnáno.

30:15

Tentokrát Vondroušová opravdu returnovala do zámezí.

30:30

Nečistě trefený úder Kvitové znamená vyrovnání a Vondroušová může hned v úvodní hře zabojovat o brejkbol.

Ondřej Zoubek
Ondřej Zoubek
30. 6. 2020
reklama