Petra Kvitová v semifinále turnaje v Madridu 2018
Petra Kvitová
OH 2016, tenis: Kiki Bertensová
Kiki Bertensová

Dobrý den, vítejte u online reportáže z finále tenisového turnaje v Madridu mezi Petrou Kvitovou a Kiki Bertensovou z Nizozemska. Utkání začne v 18:30.

Těžko najdete na okruhu hráčku, která hraje v květnu na antuce lépe než Petra Kvitová. Přesně po týdnu je opět ve finále, už v 31. kariéry a hraje o 24. titul. V Praze si připsala hodně emotivní titul, který ji nakopl k úžasné jízdě, vyhrála deset utkání v řadě a dnes může přidat jedenáctý.

Proti bude Kiki Bertensová z Nizozemska, hráčka, která to na antuce umí a vůbec se nejeví jako hráčka až z druhé desítky. Hrály proti sobě pouze jednou a to před třemi lety na wimbledonském pažitu, kde v prvním kole kralovala česká tenistka po setech 6:1 a 6:0.

Loni touto dobou ještě Petra rehabilitovala pořezanou ruku, tudíž neobhajuje žádné body a může se dnešním vítězství posunout už na osmou příčku světového žebříčku. Aktuálně má jistý posun na číslo devět.

Tenistka z Fulneku má finálovou bilanci 23:7. Boje o titul jí sedí a umí ze sebe vymáčknout to nejlepší. V Madridu navíc turnaj už dvakrát vyhrála, dobře to tu zná. Otázkou je, kolik české dvojce zbylo sil po semifinálovém duelu proti krajance Karolíně Plíškové. Utkání totiž ubojovala i s obvázaným stehnem.

Včerejší české derby mezi Kvitovou a Plíškovou si můžete připomenout zde.

Obě hráčky jsou už na kurtu, bude následovat rozcvička.

Los vyhrála česká tenistka a vybrala si return. Na servisu tedy začne Nizozemka.

Utkání začíná.

15:0

Petra první bekhend vyhodila z dvorce.

15:15

Česká tenistka odpověděla na čop Bertensové parádním forhendem na základní lajnu.

15:30

První velká chyba Bertensové, která od sítě forhendem netrefila odkrytý dvorec.

15:40

Petra má dokonce první dva brejkboly.

30:40

Bertensová si pomohla přímým bodem.

40:40

Podruhé už se Češka dostala do výměny, ale přiliftovaný úder soupeřky vrátila do sítě.