reklama
9:10 • WTA Sydney • Semifinále
2:0
6:1 6:2
Petra Kvitová - ořez pro sociální sítě - NEPOUŽÍVAT
Petra Kvitová
Osmifinále Wimbledonu 2018: Aljaksandra Sasnovičová
Aljaksandra Sasnovičová

Pěkné páteční ráno, vítejte u online reportáže z tenisového turnaje v Sydney. V semifinále se utká Češka Petra Kvitová s Běloruskou Aljaksandrou Sadnovičovou. Utkání začne krátce po 9. hodině.

První finalistka turnaje Sydney International už je známá. Domácí hvězda Ashleigh Bartyová udolala Nizozemku Kiki Bertensovou. Vyzve ji v boji o titul česká tenistka?

Petra Kvitová se v Sydney rozjela k velkým výkonům. Postupně ve dvou setech vyřídila Bělorusku Sabalenkovou, Tchajwanku Sie Su-wej i Němku Kerberovou. Zvlášť její včerejší výkon proti světové dvojce byl naprosto fantastický. Kerberová uhrála jen pět gemů.

Už po včerejším utkání Kvitová dobře věděla, že ji čeká odveta za loňský Wimbledon. "Mám v živé paměti, jak je nebezpečná," řekla o Bělorusce Sasnovičové, momentálně 33. hráčce světového žebříčku.

Jejich jediné střetnutí se totiž odehrálo loni v All England Clubu. Kvitová do Wimbledonu vstupovala jako jedna z největších favoritek, ale padla hned v prvním kole. Sasnovičová vyhrála po setech 6:4, 4:6, 6:0.

Jak už jsme si zvykli, v Sydney bohužel v tuto chvíli prší. Budeme se hlásit s dalšími informacemi.

Čerstvá informace hovoří o tom, že se určitě nezačne hrát dříve než v 10:45. I poté ale předpověď nevypadá příznivě.

Update: Nebude se hrát dříve, než v 11:30. V Sydney se i nadále z nebe snáší vytrvalý déšť.

Také jsme se dozvěděli, že byl zápas Kvitové se Sasnovičovou přesunutý z centrální arény Patricka Raftera na vedlejší dvorec číslo 1. Je to proto, aby se případně stihlo odehrát i druhé semifinále mužského singlu. 

Na centrálním kurtu tedy dostane přednost očekávané představení domácího supertalentu Alexe De Minaura. Ten v boji o finále bude hrát proti Francouzovi Simonovi.

Update: Nezačne se hrát dříve než ve 12:00.

A nebude se hrát ani do 12:45, stále prší

Řekl bych, že pokud počasí neumožní zahájit hru ani po tomto termínu, těžko se dnes zápas Petry Kvitové odehraje. V Sydney totiž bude 22:45.

V Sydney už zbývá jen hodina do půlnoci, přesto organizátoři stále oficiálně nezrušili zbytek dnešního programu.

Zahájení zápasů proběhne nejdříve ve 13:15.

Zajímavá situace. Mužské semifinále už bylo přesunuto na zítřek, utkání Petry Kvitové ale stále zůstává v programu na dnešek.

Při vší úctě k pořadatelům, tohle nezvládli. V Sydney je téměř 23:30, Kvitová se Sasnovičovou se už přes pět hodin musejí udržovat připravené na případné zahájení zápasu. Zítra má být v australské metropoli krásné počasí. Pokud by tedy nechali hráčky vyspat, stihlo by se zítra jak semifinále, tak finále.

Petra Kvitová dohrávala předevčírem těsně po půlnoci, včera krátce před půlnocí. A dost možná bude ponocovat i dnes. S přihlédnutím k tomu, že už v pondělí má hrát první kolo v Melbourne, rozhodně nejde o nic příjemného.

Věřte nebo ne, ale hrát se bude. Ve 23:35 místního času posílají pořadatele Petru Kvitovou a Aljaksandru Sasnovičovou na kurt.

Hráčky už jsou na dvorci a rozehrávají se. Na servisu začne Kvitová.

Sport
Sport
AKTUALIZOVÁNO 11. 1. 2019
reklama