reklama
14:10 • Wimbledon • Semifinále
2:1
6:3 4:6 7:5
Nicole Melicharová a Květa Peschkeová na WTA v Praze 2018
Melicharová /Peschkeová
Gabriela Dabrowská a Su Ji-fan na Wimbledonu 2018
Dabrowská/Sü

Vítejte u online přenosu ze semifinále dámské čtyřhry Wimbledonu mezi americko-českým párem Melicharová/Peschkeová a kanadsko-čínskou dvojicí Dabrowská/Sü. Zápas začne 13. července ve 14:10.

Nicole Melicharová/Květa Peschkeová

Americko-český pár prošel úvodem sezóny na tvrdém povrchu bez většího úspěchu a maximem se mu tak stalo osmifinále na Australian Open, kde ztroskotal na dvojici Bradyová/Kingová.

Na antuce se však již dočkal lepších výsledků. Finálová účast ve Stuttgartu ještě úspěšný nebyla, ale chuť si hráčky napravily na dalším podniku v Praze, kde ve finále zdolaly pár Buzarnescuová/Marozavovová. Poté už z lepších výsledků stojí za zmínku jen semifinále v Norimberku a osmifinále French Open.

Tráva potom Melicharové s Peschkeovou přinesla neúspěšné semifinále v Birminghamu a první kolo v Eastbourne. Posléze již následoval třetí Grand Slam roku, na kterém zatím ztratily pouze set. Po výhrách 2:0 si postupně poradily s páry Kontaveitová/Puigová, Garcíová-Pérezová/Stollarová a Mertensová/Schuursová. Naposledy vyřadily ve třech sadách rumunky Beguovou s Buzarnescuovou a dnes je tak čeká boj o finále.

 

Gabriela Dabrowská/ I-fan Sü

Kanadsko-čínský pár prožívá lepší rok než jejich dnešní soupeřky. Prozatím si připsal hned dva tituly, z čehož ten první získal na úvodním podniku v Sydney. Následně se probojoval do čtvrtfinále Australian Open a také do dvou semifinále v Petrohradu a Indian Wells.

Antuková část ročníku však nebyla vůbec podařená. Vrcholem tak bylo třetí kolo na French Open, které následně vystřídal přechod na trávu.

Tam zatím Dabrowská se Sü neprohrály jediný zápas. V Eastbourne slavily druhý triumf letošního roku a suverénně si vedou i na Wimbledonu. Ve čtyřech utkáních sice ztratily ve třech případech set, ale i přesto jsou v semifinále. Svůj doposud poslední krok udělaly v duelu proti Mattekové-Sandsové a Šafářové, které se poroučely z turnaje po prohře 2:1.

Vzájemná utkání

Naposledy se oba páry setkaly v březnu letošního roku na turnaji v Indian Wells. Tehdy se z výhry 2:0 po setech 6:4 a 7:5 radovala kanadsko-čínská dvojice.

Americko-český pár má menší výhodu, co se týče vzájemného dorozumívání. Nejenže se spolu domluví anglicky, ale Nicole Melicharové nedělá problém ani čeština. Narodila se totiž v Brně a český jazyk tak velmi dobře ovládá .

Všechny hráčky právě nastoupily na kurt číslo 1, kde se odehrají obě dnešní semifinále dámské čtyřhry. Za malou chvíli tak bude následovat los a předzápasové rozcvičení.

Los vyhrála kanadsko-čínská dvojice, která zvolila stranu. Americko-český pár si poté rozhodl pro příjem. Na podání tedy začne Dabrowská se Sü.

Rozcvička právě skončila. Můžeme jít pomalu na věc.

0:0

Utkání právě začalo.

15:0

Na podání začala duel Dabrowská, která donutila Melicharovou k returnu do autu.

30:0

I druhý bod jde za kanadsko-čínským párem. Sü dobře zaúřadovala na síti, odkud zahrála vítězný volej.

40:0

Melicharová následně až příliš přetáhla svůj return a balónek dosedl těsně za základní lajnu.

0:1 Dabrowská/Sü získávají gem

Dabrowská následně prokázala velmi dobrou ruku a nádherným lobem rozhoduje o zisku prvního gemu čistou hrou.

15:0

Peschkeová nyní už vybojovala první fiftýn na svou stranu, když pohotově zasmečovala míček od sítě.

30:0

Poté i Melicharová ukázala, že jí kvalitní lob není cizí a rázem je to 30:0.

30:15

Nyní byly všechny tenistky na síti, což nejlépe zvládla Sü, která vytáhla razantní vítězný volej.

40:15

Také americko-česká dvojice se už dočkává gembolů. Mají k dispozici hned dva.

1:1 Melicharová//Peschkeová získávají gem

Melicharová následně předvedla vynikající servis a Peschkeová po returnu pohotově smečovala.

0:15

Třetí gem začíná lépe Melicharová a Peschkeová, které vedou 0:15.

0:30

Krásná výměna od obou párů, které se nyní předháněly v kraťasech. Nakone bod slaví Květa s Nicole.

Radomír Fukala
13. 7. 2018
reklama