2
6
4
6

Dobré ráno, vítejte při sledování online přenosu z utkání prvního kola tenisového turnaje v Dubaji mezi Karolínou Muchovou a Kateřinou Siniakovou. Zápas začíná v úterý 18. února v 9:10.

Prestižní ženský tenisový turnaj v Dubaji začal pro české hráčky v pondělí velmi dobře. Kateřina Siniaková zvládla i třetí kvalifikační zápas a postoupila do hlavní soutěže, v prvním kole podniku Duty Free Tennis Championships se zase dařilo Barboře Strýcové a Markétě Vondroušové. Strýcová udolala ve třech setech Amandu Anisimovovou z USA, Vondroušová přehrála Lotyšku Anastasiji Sevastovovou. Siniaková otevře úterní program turnaje prvním zápasem na kurtu číslo jedna proti krajance Karolíně Muchové.

Karolína Muchová prožila vloni na okruhu WTA průlomovou sezonu. Zatímco rok 2018 končila jako 145. hráčka žebříčku, ten loňský uzavřela coby světová jednadvacítka. V 22 letech hrála finále domácího turnaje v Praze a po výhře nad Karolínou Plíškovou došla do čtvrtfinále Wimbledonu. Po 23. narozeninách pak vloni v září vybojovala svůj první titul na turnaji v Soulu, kde ve finále smetla Polku Magdu Linetteovou.

Vstup do sezony 2020 se však olomoucké rodačce a dceři bývalého ligového fotbalisty a trenéra Josefa Muchy nevydařil podle představ. Rychle skončila na turnaji v Brisbane a na Australian Open zvládla jen první utkání proti Kirsten Flipkensové z Belgie. V druhém kole ji po výhře 6:4, 6:4 vyřadila Američanka CiCi Bellisová. V půlce února se Muchová rozloučila se svým slovenským trenérem Emilem Miškem a jeho nástupce zatím neoznámila. Na turnaji v Dubaji si 23letá Češka odbude svou premiéru.

Česká republika

WTA: 27.

Věk: 23 let (21. 8. 1996)

Držení rakety: pravák

Výška: 178 cm

Karolína Muchová v třetím kole US Open 2019.
Karolína Muchová v třetím kole US Open 2019. | Foto: Reuters

Karolína Plíšková měla v prvním kole v Dubaji volný los. V druhém se svěřenkyně Daniho Vallverdua a Olgy Savčukové utká s vítězkou souboje mezi Kristinou Mladenovicovou a Aljaksandrou Sasnovičovou.

Kateřina Siniaková je od Muchové jen o tři měsíce starší, ale zatímco její vrstevnice vloni světovým žebříčkem stoupala, hradecká tenistka zažila v singlu opačný proces. V roce 2017 vyhrála turnaje v Šen-čenu a Bastadu, o rok později obhájila v Číně finálovou účast a na konci roku 2018 atakovala postavení v elitní třicítce. Nyní však kučeravé tenistce patří až 58. příčka a na výhru v hlavní soutěži jakéhokoliv turnaje čeká skoro pět měsíců.

Na konci roku 2019 prohrála Siniaková první zápas v Linci i v Moskvě a dobře nezahájila ani letošní ročník. Rychlé porážky přišly v Šen-čenu, na Australian Open od Petry Kvitové i naposled v Petrohradu od Kazašky Eleny Rybakinové. V Dubaji proto Siniaková musela do kvalifikace, v níž postupně vyřadila Číňanku Čang Šuaj (7:6, 6:4), Italku Giulii Gattovou-Monticoneovou (6:1, 6:4) a v pondělí Belgičanku Alison van Uytvanckovou (5:7, 6:2, 7:5). Siniaková se v hlavní soutěži v Dubaji představí počtvrté v kariéře, jejím nejlepším výsledkem je loňské druhé kolo.

WTA: 58.

Věk: 23 let (10. 5. 1996)

Držení rakety: pravé

Výška: 174 cm

Váha: 69 kg

Kateřina Siniaková v prvním kole Wimbledonu 2019.
Kateřina Siniaková v prvním kole Wimbledonu 2019. | Foto: ČTK

O složitém období Kateřiny Siniakové promluvil pro Aktuálně.cz její bývalý kouč a šéftrenér sparťanských juniorek Daniel Filjo.

Byť jsou Karolína Muchová s Kateřinou Siniakovou obě hráčkami narozenými v roce 1996, na okruhu WTA se v Dubaji střetnou v prvním vzájemném utkání. Titul z loňského roku obhajuje ve Spojených arabských emirátech nasazená čtyřka Belinda Bencicová ze Švýcarska.

Hlavním rozhodčím zápasu je Australan Marko Savic.

V Dubaji panuje slunné a teplé počasí, na zápas dvou Češek si však v poledne místního času našlo cestu jen pár diváků.

0:0

Utkání právě začíná, podává Karolína Muchová.

0:15

Muchová vyhodila forhendový úder od základní čáry do autu.

15:15

Siniaková se neubránila po útoku olomoucké tenistky po čáře. Forhendem sekla balonek mimo kurt.

30:15

Bekhendový útok Siniakové hned po returnu se nevešel do dvorce.

30:30

Začátek zápasu je z obou stran docela rozpačitý. Muchová si komplikuje situaci první dvojchybou.

40:30

Po dvojchybě přiriskovala Muchová druhý servis a trefila eso.

1:0 Karolína Muchová získává gem.

Siniaková poslala míček z returnu za základní čáru, a tak si Muchová na úvod zápasu v pohodě udržela servis.

15:0

Muchová chtěla využít pomalejšího servisu soupeřky a okamžitě se pustila do útočení. Jenže druhý forhend napálila do zámezí.

30:0

Siniaková získává i druhý fiftýn v tomto gemu po chybě soupeřky. Muchová neukočírovala forhend při náběhu na síť.

40:0

Přímý bod z podání pro Siniakovou, return Muchové byl dlouhý.

1:1 Kateřina Siniaková získává gem.

Po kvalitním prvním podání dohrála Siniaková gem forhendovým útokem do volného prostoru. Čistý gem na úvod utkání pro hráčku z východních Čech.

15:0

Muchová rozebrala Siniakovou několika parádními údery.

15:15

Siniaková přečetla kraťas Muchové a rychle byla u sítě. Forhendem pak poslala balonek k čáře a srovnala skóre.

15:30

Útok Muchové končí v zámezí, a tak může Siniaková bojovat o brejkboly.

15:40

Siniaková má skutečně dva brejkboly. Troufla si po útoku přejít na síť a lob Muchové byl příliš dlouhý.

30:40

Muchová útočila, chtěla si fiftýn uhrát sama. Siniaková se nejdříve ubránila lobem, ale na útok soupeřky od sítě už nedokázala odpovědět.

1:2 Kateřina Siniaková získává gem.

Siniaková prodala u sítě deblové zkušenosti a dobrým okem pustila míček od Muchové do autu. 58. hráčka světa má tedy na kontě první brejk.

15:0

Siniaková si vydřela první fiftýn čtvrtého gemu. Oběhala poctivě vše na základní čáře a nakonec se dočkala chyby Muchové u sítě.

30:0

Forhendový útok k postranní čáře v podání Siniakové rychle ukončil výměnu. Muchová na příjmu stále čeká na první uhraný míček.

40:0

A nedočkala se ani po nepřesném returnu.

1:3 Kateřina Siniaková získává gem.

Siniaková potvrzuje brejk druhou čistou hrou, čtvrtý gem zakončila přímým bodem z podání. Vstup do zápasu vyšel kvalifikantce lépe.

15:0

Siniaková returnovala do autu.

30:0

Tohle nebylo nejlepší řešení od Siniakové. Kraťas byl příliš čitelný a vysoký, a tak Muchová v pohodě ukončila výměnu a vede 30:0.

40:0

Muchová zabodovala servisem na tělo a teď to vypadá na první čistou hrou také z její strany.

40:15

Olomoucká rodačka měla velkou šanci gem ukončit, nicméně nezvládla volej u sítě hned po returnu Siniakové. Míček šel těsně do autu.

2:3 Karolína Muchová získává gem.

Muchová proměňuje druhý gembol a snižuje na 2:3. Siniaková si nedokázala poradit s úderem těsně nad zemí od základní čáry.

15:0

Přímý bod z podání pro Siniakovou.

30:0

Siniaková zatím podává báječně a Muchová na příjmu dost kazí. Hradecká tenistka stále na servisu neztratil ani míček, má bilanci 10:0.

40:0

Jedenáctý míček po dalším výborném podání Kateřiny.

2:4 Kateřina Siniaková získává gem.

Deset prvních servisů, dva druhé, a 12 získaných fiftýnů. To je bilance Siniakové na podání. Tenistka z Hradce Králové má třetí čistou hru.

15:0

Na returnu zahrála Siniaková do sítě.

30:0

Muchová trefila eso a vyrovnala v této statistice na 2:2.

40:0

Teď sledujeme velmi rychlé výměny o dvou nebo třech úderech. Muchová přešla po podání na síť a volejem uklidila balonek k čáře.

3:4 Karolína Muchová získává gem.

Po nepřesném returnu Siniakové Muchová opět snižuje na rozdíl jednoho gemu. Od hráček na podání jsme teď viděli dvě čisté hry za sebou.

0:15

Muchová zatíná pěst po prvním získaném míčku na příjmu. Zahnala soupeřku returnem a dočkala se její chyby.

0:30

Druhá ztráta Siniakové přichází vzápětí po dvojchybě.

15:30

Odvážný útočný bekhend Muchové po lajně vylétl do autu.

30:30

Vynikající forhend Siniakové! Osmifinalistka loňského French Open využila vyššího balonku a zatloukla ho po čáře.

30:40

Další výměnu už Siniaková nedokázala ukončit, byť příležitost k tomu měla. Karta se pak otočila a Muchová nakonec vybojovala svůj první brejkbol.

40:40

Siniaková odpověděla Muchové na čopovaný úder míčkem, který letěl jen těsně nad sítí. Muchová totéž nezvládla a brejkbol ztrácí.

40:A

Po nevynucené chybě Siniakové má Muchová druhý brejkbol.

40:40

Siniaková odvrací brejkbol svým třetím esem.

A:40

Vítězka turnajů v Šen-čenu a Bastadu z roku 2017 otáčí skóre tohoto gemu. Siniaková postupně útočila a výměnu ukončila forhendovým volejem.

40:40

Teď měla navrch zase Muchová a bitva o osmý gem pokračuje, trvá už déle než pět minut. Siniaková zahrála v hluboké obraně jen do sítě.

40:A

Nepřesným úderem nabízí Siniaková třetí brejkbol.

40:40

Karolína ale nevyužívá ani svou třetí šanci na prolomení soupeřčina podání. Muchová přestřelila základní čáru, jsme počtvrté na shodě.

A:40

Siniaková má po skvělém prvním servisu a přímém bodu gembol.

3:5 Kateřina Siniaková získává gem.

Čtvrté eso pomáhá Siniakové k zvýšení na 5:3. Blonďatá hráčka odvrátila tři brejkboly a nemá daleko k vítězství v prvním setu.

15:0

Dlouhý míček z rakety Siniakové.

15:15

Hra Muchové se postupně zvedá, ale teď se jí nepovedlo dovést dobře rozehranou výměnu do zdárného konce. Volej od sítě končí v autu.

30:15

Přímým bodem z podání se však Muchová dostává do vedení.

40:15

Muchová zahrála po returnu Siniakové soupeřce přímo do protipohybu a získala tímto řešením dva gemboly na 4:5.

40:30

Vítězný bekhendový kraťas dává Siniaková v tomto gemu ještě naději. Muchová byla daleko za základní čarou a nestačila se přesunout.

4:5 Karolína Muchová získává gem.

Muchová trefuje eso a po 33 minutách snižuje na 4:5. Za okamžik půjde Siniaková podávat na zisk úvodního setu.

Muchová si zavolala na kurt Miroslava Herzána, který je s ní v Dubaji nejen jako fyzioterapeut, ale po konci Emila Miškeho také jako přechodný trenér.

0:15

Siniaková při první výměně v gemu tlačila na soupeřku, ale ta se výborně ubránila a nakonec rozhodla 14 úderů dlouhou přestřelku senzačním winnerem.

15:15

Podruhé útočila Muchová v dobré pozici do zámezí.

15:30

Muchová má teď na returnu navrch. Vytvořila si okamžitě dobrou pozici k útoku a rozhodla výměnu forhendem do volného prostoru.

30:30

Další dobrý return Muchové, ale vzápětí nepovedený bekhend po čáře. Siniakovou dělí díky chybě soupeřky dva míčky od zisku setu.

40:30

Muchová napálila return do pásky, od níž se míček odrazil do autu. Siniaková má tedy na podání první setbol.

40:40

Olomoucká tenistka odvrací první setbol forhendovým útokem po čáře. Siniaková musela jít přes druhé podání a dost se zatáhla.

A:40

Teď ovšem Siniaková trefila první servis a forhendový útok trefila přesně do růžku kurtu. Raduje se z druhého setbolu.

4:6 Kateřina Siniaková získává gem a set.

Muchová poslala bekhendový úder do autu, a tak získává první set po 40 minutách kvalifikantka Siniaková, která zatím perfektně servíruje.

0:15

Siniaková šla na síť v hodně těžké pozici, ale fantasticky trefila obtížný volej. Kateřina ví, že to bylo i se štěstím, usmívá se a má první fiftýn druhého setu.

15:15

Rázná odpověď Muchové na sebe nenechala dlouho čekat. Po returnu soupeřky se Karolína trefila do rohu kurtu.

30:15

Siniaková vedla útoky od základní čáry, než se rozhodla úderem do kříže zkrátit hru. Muchová zareagovala stejně a soupeřku tím nachytala.

30:30

Muchová nevyužila kratšího returnu Siniakové a zahrála balonek do sítě. Komplikuje si proto situaci na podání.

40:30

K brejkbolu ale Siniakovou nepouští. Muchová podala ven z kurtu a následně prohnala soupeřku úderem do protějšího rohu kurtu.

Siniaková returnovala do sítě a chybu si nahlas vyčetla. Muchová tedy zvládla úvodní gem v druhé sadě, což pro ni může být důležité.

0:15

Forhendový útok od Siniakové byl hodně nepřesný.

0:30

Muchová je zkraje druhého setu určitě lepší hráčkou na kurtu. Využila pomalejšího úderu Siniakové a forhendem do protipohybu rozhodla výměnu.

15:30

Kateřina si i zásluhou kvalitního servisu pomohla k fiftýnu.

30:30

Muchová teď pro změnu pomohla vlastní chybou z forhendu.

30:40

Muchová doběhla kraťas Siniakové a přechytračila soupeřku úderem po čáře. Olomoucká hráčka má první brejkbol v druhém setu a čtvrtý celkově.

40:40

Siniaková se ve výměně trefila přesně na základní čáru a Muchová pak zahrála do sítě. Jestřábí oko si však nebere.

A:40

Po nepřesném returnu Muchové má Siniaková gembol.

A další nepřesnost na příjmu. Siniaková odvrátila brejkbol a otočila druhý gem v druhé sadě. 1:1, servírovat jde zase Muchová.

0:15

Páska zastavila forhendový útok Muchové od základní čáry.

0:30

Přetažený bekhend od Muchové znamená pro Siniakovou nadějný náskok na returnu. Hradecká hráčka není daleko od brejkbolů.

15:30

Muchová si pomohla prvním podáním.

15:40

Muchová tlačila svůj forhend na čáru, dokonce si při tom i poskočila. Jenže jestřábí oko ukázalo aut, a tak má Siniaková dva brejkboly.

Siniaková proměňuje hned první brejkbol, a to po další chybě Muchové. Olomoucké hráčce se teď hra trochu rozpadla a znovu ztrácí.

0:15

Bekhend Siniakové od základní čáry skončil v síti.

0:30

Muchová přešla hned po returnu do útoku a ve výměně dominovala. Siniaková si musela pomoct vyšším míčkem a Muchová v pohodě zasmečovala.

0:40

V této situaci ještě Siniaková nebyla. Po forhendovém útoku do pásky čelí třem brejkbolům pohromadě. A navíc musí jít přes druhé podání.

2:2 Karolína Muchová získává gem.

Siniaková výhodu rychle ztrácí. Po druhém podání měla dobrou pozici na útok, ale možná se při dlouhém forhendu projevila její naštvanost.

15:0

Dlouhý return z rakety Siniakové.

30:0

Chvilková krize přerůstá v něco většího. Siniaková ztrácí šestou výměnu v řadě, znovu hrála od základní čáry pouze do saka.

40:0

Do kurtu se nevešel ani bekhendový úder Kateřiny od základní čáry. Muchová má tři gemboly na 3:2.

3:2 Karolína Muchová získává gem.

Přímý bod z podání a druhá čistá hra Muchové v řadě. Za Siniakovou spěchá na přestávku její otec a kouč Dmitrij Siniakov. Kateřina teď ztratila osm balonků za sebou a přišla o výhodu brejku.

0:15

Siniaková útočila bekhendem do zámezí.

0:30

Hradecká tenistka nemůže šňůru zkažených balonků zvrátit. Kateřina prohrává po nepřesném útoku i desátou výměnu v řadě.

15:30

Série je pryč, Muchová returnovala do autu.

30:30

Útok bekhendem po lajně Muchové nevyšel.

40:30

Tohle je vítaná pomoc pro Siniakovou. Muchová netrefila return po druhém servisu a z vedení 30:0 je rázem gembol pro soupeřku.

40:40

Siniaková ale nevyužívá, útok přetáhla za základní čáru.

A:40

Druhou šanci si Siniaková vydřela v hluboké defenzivě. Muchová pak nezahrála nejlépe u sítě a někdejší deblová světová jednička ji prohodila.

3:3 Kateřina Siniaková získává gem.

Siniaková se povzbuzuje a vyrovnává na 3:3. Muchová zahrála do sítě a za okamžik půjde podávat novými míči. Siniaková ukončila šňůru deseti prohraných výměn a je zpět ve hře.

15:0

Siniaková kladla při obraně znovu obrovský odpor, ale tentokrát si Muchová výměnu, v níž byla dominantní, sama uhrála.

30:0

Po dobrém prvním servisu zakončila Muchová výměnu.

40:0

Nepřesný return od Siniakové přináší Muchové tři gemboly.

4:3 Karolína Muchová získává gem.

Siniaková netrefila return ani po pomalejším druhém podání Muchové, a tak jde čtvrtfinalistka loňského Wimbledonu opět do lehkého náskoku.

0:15

Kateřina pokazila lehký úder od základní čáry.

15:15

Posléze si Siniaková pomohla přímým bodem z prvního podání.

30:15

Muchová vyhodila bekhendový úder mimo kurt.

40:15

Muchová si neporadila s rotací servisu od Siniakové a poslala balonek pouze do sítě. Blonďatá tenistka má rychlé dva gemboly.

4:4 Kateřina Siniaková získává gem.

Zásluhou dalšího povedeného servisu Siniaková vyrovnává na 4:4 a vrací se k tomu, co ji zdobilo v první sadě. Druhý set jde pomalu do koncovky.

0:15

Hlavní rozhodčí Marko Savic zahlásil Muchové aut a olomoucká hráčka neprotestuje. Siniaková tak začíná na příjmu lépe.

0:30

Tak pozor. Muchová měla dobrou pozici a chtěla zahrát do protipohybu soupeřky. Nicméně znovu minula a prohrává už 0:30.

15:30

Lehká smeč od sítě znamená snížení Muchové.

30:30

Muchová nepustila Siniakovou do útoku, u sítě tentokrát zvládla všechny údery velmi dobře a bekhendovým volejem vyrovnala.

40:30

Znovu si Karolína pomohla skvělým prvním servisem a na voleji ukončila výměnu. Dostala se z nelehké situace a má k dispozici gembol na 5:4.

40:40

Vypadalo to, že devátý gem skončí vítězným volejem Muchové, ale tentokrát skončil nahraný balonek v síti.

40:A

A najednou je pro Muchovou zase zle. Bekhendový útok nepřešel přes pásku a Siniaková má přeci jen brejkbol.

40:40

Siniaková se rozhodla bránit a zřejmě to byla v daný moment správná taktika. Nicméně Muchová zahrála odvážně a rozhodla výměnu agresivním úderem po lajně.

A:40

Muchová si poradila s volejem u sítě, zvolila kraťas a Siniaková už balonek nedoběhla. Situace se tak znovu otočila.

5:4 Karolína Muchová získává gem.

Důležitý gem putuje na konto Muchové. Karolína odvrátila brejkbol a ve zbylých výměnách už jasně dominovala. Siniaková je teď pod tlakem.

0:15

Siniaková pokazila úder od základní čáry.

0:30

Druhá dvojchyba Kateřiny přichází pro ni ve velmi nevhodný moment.

0:40

Další dvojchyba přichází hned vzápětí a Muchová má tři setboly v řadě. Siniaková vůbec nezvládá koncovku druhého setu.

15:40

První setbol Muchová neproměnila.

6:4 Karolína Muchová získává gem a set.

Je vyrovnáno. Siniaková pokazila vysoký bekhendový volej, předtím udělala dvě dvojchyby a po neproměněném brejkbolu z předchozího gemu vůbec nezvládla koncovku druhého setu.

0:15

Muchová vstupuje do rozhodujícího setu chybou od základní čáry.

15:15

Forhend Siniakové se nevešel do kurtu.

15:30

Muchová už si myslela, že trefila eso, ale hlášen byl aut. Druhý servis už olomoucké hráčce nevyšel a Siniaková to potrestala vítězným returnem.

15:40

Siniaková se prosadila skvělým bekhendovým útokem po čáře a má k dispozici dva brejkboly na úvod třetí sady.

30:40

Pokažený return zhatil Siniakové první šanci.

40:40

Muchová si pomohla výborným servisem i proti druhému brejkbolu.

40:A

Jenže teď přišla velmi laciná chyba od Muchové a bekhendový úder, který ulétl daleko do zámezí. Třetí brejkbol pro Kateřinu.

0:1 Kateřina Siniaková získává gem.

Siniaková získává první gem rozhodujícího setu a bere soupeřce podání. Muchová v závěru hry předvedla dvě lehké chyby od základní čáry.

15:0

Siniaková trefila míček na základní čáru a Muchová pak hrála do autu. Hráčce z Olomouce tady nepomohlo ani jestřábí oko.

30:0

Nepovedený příjem ze strany Muchové.

40:0

Kvalita servisu od Siniakové je teď znovu velmi vysoká.

40:15

Jenže teď přilétl return pod nohy a Siniaková si s míčkem nedokázala poradit. Ještě má dva gemboly na potvrzení brejku.

40:30

Hodně nepovedený čopovaný forhend od Siniakové.

0:2 Kateřina Siniaková získává gem.

Třetí gembol už Siniaková využila chytrým bekhendem do protipohybu Muchové. Brejk je tedy potvrzen a Siniaková jde rychle do trháku.

0:15

Muchová vyhodila balonek od základní čáry do autu.

0:30

Další dlouhý balonek z rakety loňské wimbledonské čtvrtfinalistky. Zbytečnými chybami si Muchová v třetím setu podřezává větev.

15:30

Dobře rozehranou výměnu už Muchová přeci jen dotáhla do vítězného konce. Forhendem hrála do otevřeného prostoru.

30:30

Muchová rozebrala Siniakovou a ukončila výměnu smečí od sítě.

30:40

V dlouhé výměně obstála lépe Siniaková. Po pasáži s čopovanými údery jako první chybovala Muchová a nabízí brejkbol.

0:3 Kateřina Siniaková získává gem.

Siniaková proměnila brejkbol úderem do protipohybu Muchové, přesně k postranní čáře. Vede v rozhodujícím setu už 3:0, s rozdílem dvou brejků.

15:0

Přímý bod z podání pro Siniakovou na úvod čtvrtého gemu třetí sady.

30:0

Siniaková nedokázala na síti ukončit dobře rozjetou výměnu napoprvé. Pak si pomohla trochu nečistým úderem a nakonec vytáhla forhendový winner.

30:15

Bekhendový úder Siniakové končí v zámezí.

40:15

Muchová vyhodila forhend do autu a hlasitě si to vyčítá. Po zisku druhého setu šla její hra skutečně hodně dolů a nevynucených chyb přibývá.

40:30

Tentokrát si Muchová u sítě výměnu uhrála.

0:4 Kateřina Siniaková získává gem.

Muchová sahala po vyrovnání, jenže u sítě pokazila nahraný míček. Místo kraťasu hrála k základní čáře, přetáhla a prohrává už o čtyři gemy.

0:15

Další forhendová nepřesnost Muchové od základní čáry.

0:30

Muchové se teď nedaří vůbec nic. Důkazem je druhá dvojchyba.

15:30

Siniaková nedokázala vrátit první podání soupeřky přes síť.

15:40

Siniaková se dostala do výměny, dočkala se forhendové chyby Muchové a zatíná pěst na znamení dvou brejkbolů. Tady je ve hře i kanár.

30:40

Muchová se z útočné pozice musela vracet pro lob od Siniakové, ale pak poslala balonek přesně na základní čáru.

40:40

Siniaková pokazila return a švihla s raketou o zem. I za takto příznivého stavu dává najevo své emoce a chce utkání co nejrychleji dohrát.

A:40

Jenže po bekhendové chybě Siniakové má Muchová gembol.

40:40

Aut z rakety Muchové vrací skóre na shodu.

A:40

Páska nepustila dál return od Siniakové.

40:40

Siniaková se bránila a když sáhla k technickému úderu, dočkala se chyby z forhendu Muchové.

40:A

Třetí dvojchyba Muchové v zápase a třetí brejkbol Siniakové v gemu.

0:5 Kateřina Siniaková získává gem.

Obrovská chyba Muchové zřejmě definitivně rozhoduje o postupující hráčce. Olomoucká tenistka napálila lehkou smeč od sítě daleko do zámezí. Prohrává už 0:5 a Siniaková má na dosah kanára.

15:0

Siniaková startuje dost možná poslední gem zápasu přímým bodem.

30:0

A přidává eso. Teď je hradecká tenistka ve velké pohodě.

30:15

Aby té pohody nebylo až moc, přichází naopak dvojchyba.

40:15

Nicméně po dlouhém returnu Muchové má Siniaková na servisu dva mečboly.

0:6 Kateřina Siniaková získává gem, set a zápas.

Konec. Muchová odevzdala závěr dvěma pokaženými returny, Siniaková jí uštědřila v rozhodujícím setu kanára a po výsledku 6:4, 4:6, 6:0 postupuje do osmifinále turnaje v Dubaji.

1:2

Utkání skončilo, postupuje Kateřina Siniaková.

Siniaková měla dobrou šanci zabojovat o postup už na konci druhého setu, ale neproměnila brejkbol a pak rychle přišla o svůj servis. Šlo se do rozhodující sady a ve větší pohodě mohla být Muchové, jenže to nakonec vůbec neplatilo. Olomoucká tenistka kazila, naopak Siniaková se vrátila k jisté hře a dobrému podání z prvního setu a znemožnila stejně starou soupeřku kanárem.

Po třech výhrách v kvalifikaci přidala Siniaková na dubajskou šňůru i čtvrtý korálek a poprvé v roce 2020 vyhrála zápas v hlavní fázi turnaje WTA. Muchová vypadla po prvním kole v Brisbane a druhém kole Australian Open znovu velmi rychle a po konci spolupráce s trenérem Emilem Miškem se vzhledem k její budoucnosti vyrojily další otazníky.

Siniaková se ve středečním druhém kole, chcete-li osmifinále, postaví buď čerstvé grandslamové vítězce Sofii Keninové z USA, nebo Eleně Rybakinové z Kazachstánu, která Češku vyřadila minulý týden v Petrohradu. Keninová a Rybakinová hrají v Dubaji dnes odpoledne.

Ode mě je to pro tuto chvíli všechno. Děkuji za pozornost a přeji hezký den.