reklama
21:45 • US Open • 1. kolo
2:0
6:4 6:2
Karolína Muchová na Prague Open 2017 (ITF)
Karolína Muchová
Ukrajina - vlajka - Sport 2016
Dajana Jastremská

Dobrý večer, vítejte u online reportáže z tenisového US Open. V prvním kole prožije svou grandslamovou premiéru Češka Karolína Muchová. Její soupeřkou bude Ukrajinka Dajana Jastremská. Zápas začne přibližně v 21:45.

Karolína Muchová je momentálně 202. hráčkou světa a na kurtech letos objevila až na konci března, ale hned z toho byla finálová účast na turnaji ITF ve francouzském Croissy-Beaubourg. Do utkání však vůbec nenastoupila a Ruska Blinkovová se tak mohla radovat z titulu bez boje. Na podnicích WTA se představila pouze zřídka. Ve Stuttgartu a na French Open však skončila v kvalifikaci a stejně tomu bylo i na Wimbledonu. Dalšího výraznějšího úspěch dosáhla v Olomouci, kde však podlehla ve finále Francouzce Ferrové a ani v tomto případě se tedy triumfu nedočkala. Posléze následovalo už jen osmifinále v Praze, po kterém se po necelém měsíci zúčastnila kvalifikace US Open. V ní úspěšně přešla přes Djatčenkovou, Paoliniovou a Abandaovou a poprvé v kariéře si zahraje hlavní fázi Grand Slamu.

Dajana Jastremská aktuálně téměř uzavírá první stovku žebříčku a sídlí na 98. místě. Úvod sezóny se Ukrajince však příliš nevydařil a v Brisbane, na Australian Open a v Petrohradu neprošla kvalifikačním sítem. To se jí povedlo až v Acapulcu, kde ovšem záhy skončila v prvním kole. Následně se probila do hlavní fáze dalšího turnaje WTA v Charlestonu, avšak i zde nepostoupila do druhého utkání. Chuť si však částečně napravila v Cagnes-Sur-Mer, kde nakonec podlehla až ve finále Švédce Pettersonové. Druhé neúspěšné finále na podniku ITF zaznamenala v následujícím měsíci. V Ilkley nestačila na českou hráčku Terezu Smitkovou. Třetí finálovou účast si připsala opět na turnaji ITF v Římě, ve kterém se již svého prvního titulu roku dočkala. V posledním zápase ji nezastavila ani Ruska Potapovová. Poté již přišlo pouze semifinále v Budapešti a turnaj v New Havenu. V něm se kvalifikovala do hlavní části pavouka a stopku jí nakonec vystavila v semifinále Němka Görgesová.

Vzájemná utkání

28.7.2017 (Antuka) Jastremská - Muchová 0:2

Duel mezi Karolínou Muchovou a Dajanou Jastremskou vypukne ihned po skončení zápasu mezi Lucemburčanem Müllerem a Italem Sonegem. Utkání po čtyřech hodinách dospělo do páté sady, která s definitivní platností určí vítěze.

Lorenzo Sonego nakonec udolal Gillese Müllera 3:2 na sety a za malou chvíli nastoupí na kurt aktérky našeho přenosu.

Obě hráčky jsou již přítomny na dvorci, kde právě probíhá předzápasová rozcvička. 

Za okamžik tedy utkání začne, podávat bude jako první Dajana Jastremská.

0:0

Utkání právě začalo.

0:15

Jastremská začíná pokaženým forhendem po returnu soupeřky. Úder Ukrajinky vyletěl do autu.

15:15

Poté ale Dajana trefuje eso a máme opět srovnáno.

15:30

Jenže Karolína donutila soupeřku prudkým returnem k chybě od základní lajny a míček skončil opět v autu.

15:40

Ukrajinská tenistka nyní vyrobila dvojchybu a bude čelit dvěma brejkbolům.

1:0 Karolína Muchová získává gem

Jastremská měla nyní míček nalitý na síti, ale zvolila střed kurtu, kde Muchová vrátila úder, načež Ukrajinka trefila síť.

15:0

Česká tenistka začíná dobře i druhou hru a ujímá se vedení 15:0.

15:15

Následně však zaznamenala nevynucenou chybu od základní lajny a balónek dopadl do deblového koridoru.

30:15

Vzápětí však forhendovým winnerem strhává opět vedení na svou stranu.

40:15

První volej od sítě v podání Muchové ještě vítězný nebyl, ale na druhý pokus se Češce již povedlo výměnu ukončit.

40:30

První gembol je ovšem pryč. Jastremská zaútočila po lajně a Muchová následně míček nedostala přes síť.

Radomír Fukala
27. 8. 2018
reklama