reklama
15:10 • French Open • Finále
3:1
6:3 5:7 6:1 6:1
Rafael Nadal v semifinále French Open 2019
Rafael Nadal
Dominic Thiem v semifinále French Open 2019
Dominic Thiem

Pěkné nedělní odpoledne, vítejte u online reportáže z grandslamového Roland Garros. Je tu poslední den pařížského tenisového svátku a s ním samozřejmě očekávané finále mužské dvouhry. V ní se antukový král Rafael Nadal utká s Dominicem Thiemem. Zápas začne krátce po 15. hodině.

Před španělským šampionem stojí další obrovská výzva. Může se stát prvním tenistou historie, který získá dvanáct grandslamových titulů na jediném podniku velké čtyřky.

Stejně jako v loňském finále se mu do cesty staví Dominic Thiem. Pětadvacetiletý Rakušan potvrzuje potenciál a v současné době je jednoznačně druhým nejlepším antukářem na okruhu. Potvrdil to zejména v semifinále, v němž po pětisetové bitvě vyřadil světovou jedničku, Srba Novaka Djokoviče. 

Thiem má s Nadalem bilanci 4:8 na zápasy a všechny čtyři vítězství nad sedmnáctinásobným grandslamovým vítězem dosáhl právě na antukovém povrchu. Naposledy se mu podobný kousek povedl v dubnu v Barceloně. Ve třech dosud odehraných kláních na Roland Garros ale rakouský tenista zatím proti Nadalovi neuspěl a neuhrál ani set.

Nadal je v Paříží naprostým vládcem. Během celé kariéry na místní antuce prohrál pouhé dva duely, vyhrál jich 94.

"Pokaždé, když tady někdo postoupí do finále, je to vždycky proti Rafovi," smál se Thiem. "Vloni to byla úžasná zkušenost a já se letos pokusím udělat všechno o něco lépe," dodal.

Dominic Thiem a Rafael Nadal právě za aplausu zaplněné arény Philippa Chatriera nastoupili na dvorec.

Nadalovi jako obvykle trvalo déle, než se dostavil k losu. Lahve s tekutinami si u lavičky rovnal velmi pečlivě. Sudí a Thiem na něj ale shovívavě počkali. Po losu je jasné, že na servisu začne právě španělská hvězda.

Finále Roland Garros právě začíná.

15:0

Hned první výměna byla výživná, oba tenisté zahráli parádně, poslední slovo měl ale Nadal, jehož typický liftovaný forhend skončil v rohu.

15:15

Thiem se dobře trefil do returnu, Nadal měl míč na těle a nedokázal zahrát přes síť.

Na tribuně teď utkání na pár desítek sekund zdrželo křičící dítě. 

15:30

Thiem se tlačil do Nadalova bekhendu a byl úspěšný. Španěl svůj slabší úder poslal do autu.

30:30

A možná i proto si následný return Nadal oběhl na forhend a výměnu důrazně rozhodl.

40:30

Nádherná výměna. Oba tenisté se vodili po kurtu ze strany na stranu, závěrečný křížný bekhend ale Thiemovi nevyšel o pár centimetrů.

1:0 Nadal získává gem

Nadal si na závěr pomohl prvním servisem a úvodní hru tedy zvládl úspěšně.

0:15

Nadal jde na returnu do vedení.

15:15

Thiem ale odpovídá skvěle umístěným vítězným forhendem.

30:15

Po prvním podání šel Rakušan opět dopředu a rozhodl drtivým forhendem inside-out.

30:30

Nadal pumpuje pěstí! Typické vítězné gesto předvádí poté, co neuvěřitelně doběhl fantastický Thiemův kraťas, načež se natáhl pro vítězný stop-volej.

Sport
Sport
9. 6. 2019
reklama