reklama
14:55 • WTA Eastbourne • 2. kolo
1:2
4:6 6:2 3:6
Móda na French open 2016
Anastasia Pavljučenkovová
Karolína Plíšková v druhém kole French Open 2018
Karolína Plíšková

Vítejte u online přenosu z druhého kola turnaje WTA v Eastbourne mezi Anastasiou Pavljučenkovovou a Karolínou Plíškovou. Zápas začne ve 14:55.

Anastastii Pavljučenkovové si na antuce počínala s rozdílnými úspěch. Na čtvrtfinále ve Stuttgartu navázaly dva neúspěchy v podobě vypadnutí v 1. kole na podniku v Madridu a Římě. Chuť si však ruská tenistka napravila ve Štrasburku, kde prošla celým pavoukem, v jehož finále porazila 2:1 Dominiku Cibulkovou a mohla slavit první letošní triumf.

Po druhém kole na French Open již následoval přechod na trávu, který však nebyl z kategorie povedených. V úvodním duelu totiž podlehla nasazené jedničce turnaje v Birminghamu Španělce Muguruzaové. Do Eastbourne ale vykročila skvěle a po skalpu Sorany Cirsteaové ji dnes čeká česká hráčka.

Karolíně Plíškové antuka přinesla rovněž první triumf roku 2018. Ten přišel hned na úvod ve Stuttgartu, kde ve finále zdolala Američanku Vandewegheovou. Následně se rovněž prokousala do dalšího finále, a sice na turné v Madridu. Tam ji zastavila až její krajanka Petra Kvitová. Plíšková posléze v úvodním zápasu v Říme nestačila na Sakkariovou a její kroky poté směřovaly do Paříže na druhý Grand Slam sezóny. Na něm se ovšem poroučela už ve 3. kole, když nad její síly byl Ruska Šarapovová.

Přechod na trávu také nebyl z kategorie podařených. V Birminghamu nestačila na Slovenku Rybárikovou a dnes tak má šanci napravit si reputaci.

Vzájemná utkání

Obě hráčky se na okruhu setkaly doposud pětkrát. Ve všech případech se z výhry radovala Karolína Plíšková, která navíc neztratila ani set. Naposled si vítězství proti ruské hráčce připsala na tvrdém povrchu v Torontu v srpnu loňského roku.

Ohlédneme se ještě za loňskou účastí obou hráček na turnaji v Eastbourne. Zatímco Pavljučenkovová dokráčela jen do osmifinále, tak Karolína Plíšková prošla celým pavoukem až do finále, kde zdolala Caroline Wozniackou a bude tak v tomto podniku obhajovat titul.

Utkání na centrálním kurtu v Eastbourne začne ihned po skončení zápasu Seppi - Istomin, kde momentálně probíhá druhý set za stavu 0:1 pro uzbeckého tenistu.

Andreas Seppi právě ovládl zkrácenou hru druhého setu a srovnal tak duel na 1:1. O vítězi tak rozhodne až třetí sada. Začátek našeho přenosu se tak opět posouvá zhruba na 14:55.

Denis Istomin právě udolal po třísetové bitvě Itala Andrease Seppiho a na kurt za malou chvíli nastoupí aktérky našeho přenosu.

Plíšková i Pavljučenkovová právě opustily útroby stadionu a na centrálním kurtu za malou chvíli proběhne los a předzápasová rozcvička.

Rozcvička skončila a můžeme jít pomalu na věc. Duel zahájí na podání Anastasia Pavljučenkovová.

0:0

Utkání právě začalo.

0:15

Karolína si v první výměně pomohla tvrdým forhendem pod nohy soupeřky, která následně trefuje jen síť.

15:15

Následně ale Ruska zahrála skvěle do protipohybu Plíškové a ta posléze poslala míček za základní lajnu.

15:30

Vynikající vítězný bekhend křížem vytasila po svém čopu Karolínu Plíšková, která se tak znovu ujímá vedení v tomto gemu.

15:40

A ihned na úvod jsou tady dva brejkboly. Anastasia Pavljučenkovová namířila úder pouze do autu.

0:1 Karolína Plíšková získává gem

Ten první Češka ihned proměňuje. Svou Agresivní hrou donutila soupeřku k chybě a získává tak její podání.

15:0

Na úvod druhé hry však Plíšková trefuje aut a bude muset dotahovat náskok soupeřky.

15:15

Vzápětí vše napravuje a díky prvnímu esu máme srovnáno.

15:30

Anastasia Pavljučenkovová se poté dopustila chyby od základní čáry a míček končí v síti. Bod jde tak na stranu Karolíny.

15:40

Ta navíc podpořila dárek své sokyně přímým bodem z podání a má dva gemboly.

Radomír Fukala
25. 6. 2018
reklama