reklama
8:00 • WTA v Tchien-ťinu • Finále
0:2
6:7 3:6
Turnaj v Tokiu, Karolína Plíšková v semifinále
Karolína Plíšková
Caroline Garciaová na Australian Open 2018
Caroline Garciaová

Vítejte u online reportáže z finálového utkání turnaje WTA v čínském Tchien-ťinu mezi Karolínou Plíškovou a Caroline Garciaovou. Utkání začne v neděli 14. října 2018 v 8:00.

Karolína Plíšková do zápasu vstupuje jako mírná favoritka. Aktuálně šestá žena světového žebříčku WTA má totiž dobrou formu a může tak zaútočit na třetí titul v tomto roce. Ten první Plíšková získala v německém Stuttgartu, avšak druhý přišel relativně nedávno, když v září ovládla turnaj v Tokiu. Právě po turnaji v japonské metropoli sice přišly dva výpadky na čínské půdě, ale v Tchien-ťinu Karolína opět řádí.

 

Do finále se česká tenistka probojovala po pohodovém vítězství nad Bacsinszkou, kterou v semifinále vyřadila za pouhou hodinu. Předtím si Češka poradila s Katie Boulterovou, Polonou Hercogovou a na úvod turnaje také s Varvarou Lepčenkovou.

Caroline Garciaová patří druhým rokem do TOP 20 žebříčku WTA, nicméně oproti loňsku zaznamenala menší pokles. Rok 2017 totiž zakončila na osmé pozici, přičemž vyhrála turnaje v Pekingu a Wuchanu. Naproti tomu letos Garciaová na titul stále čeká a klesla na šestnáctou příčku.

 

V Tchien-ťinu se Francouzka nejdříve utkala s dvěma domácími tenistkami, Sün s Čang, a ani jedné nepovolila vítězství v setu. Posléze navíc přišla skreč Petry Martićové a v semifinále další dvousetové vítězství nad Hsieh. Cesta do finále tak byla zdánlivě jednoduchá.

Dnešní finálové soupeřky se na okruhu WTA utkaly již pětkrát a mírně lepší bilanci má Karolína Plíšková. Ta totiž vyhrála v Cincinatti v roce 2013 a také ve dvou vzájemných zápasech v minulém roce. Naopak Garciaová zvítězila na madridské antuce v roce 2015 a o rok později Plíškovou porazila v rámci Fed Cupu.

Karolína Plíšková jde do dnešního zápasu skvěle naladěna, neboť včera naprosto deklasovala Timeu Bacsinszkou ze Švýcarska. Své soupeřce totiž dovolila pouhé tři gemy a při svém podání ztratila jen osm fiftýnů. Navíc včera Karolína nečelila ani jednomu brejkbolu.

Také Caroline Garciaová v semifinále neměla moc práce. Hsieh jí sice vzala 7 gemů, přičemž třikrát se jednalo o ztracené podání Francouzky, avšak sama Garciaová zaznamenala rovných šest brejků. Nutno ale říci, že Hsieh neměla dobrý den, když si připsala pět dvojchyb a úspěšnost po 1. podání měla pouhých 52 %.

Tenistky už jsou na hrací ploše. Je jisté, že jako první půjde na podání Karolína Plíšková. Momentálně probíhá rozehrání.

UTKÁNÍ PRÁVĚ ZAČALO.

0:15

Plíšková do zápasu vstupuje příliš dlouhým úderem z bekhendové strany.

15:15

Nyní si ale pomohla kvalitním servisem, který Garciaová nedokázala returnovat.

30:15

A opět stejný případ jako před chvílí.

40:15

Delší výměna jde na konto Karolíny Plíškové, neboť francouzská tenistka u sítě nezvládla volej.

1:0 Karolína Plíšková získává gem.

Na závěr prvního gemu přichází úvodní eso z rakety Karolíny Plíškové.

0:15

Plíšková bez problému returnovala a její soupeřka třetím úderem chybuje.

15:15

Skvělým podáním na téčko si teď pomohla Caroline Garciaová.

30:15

Znovu velmi dobrý servis, tentokrát ven z kurtu. Plíšková na něj dosáhla, ale poté už byla bez šance.

30:30

Nečekaný odskok měl return Karolíny Plíškové, což vyústilo v chybu francouzské tenistky.

40:30

Škoda. Karolína se výborně udržela ve výměně, přebírala iniciativu, ale poté míč poslala až do zámezí.

40:40

Dvojchyba Caroline Garciaové přináší shodu.

A:40

Garciaová bekhendem přitlačila od základní čáry a nízký míč pak Plíšková vrátila jen do sítě.

reklama