reklama
13:00 • WTA Čeng-čou • Finále
2:0
6:3 6:2
Karolína Plíšková ve 3. kole US Open 2019
Karolína Plíšková
Osmifinále Wimbledonu 2019: Petra Martičová
Petra Martičová

Karolína Plíšková dnes zabojuje o svůj čtvrtý titul v roce 2019, čímž by si stanovila nový rekord v počtu získaných triumfů v jediné sezóně. Aktuálně má totiž česká tenistka tři vítězné turnaje, když vyhrála v Eastbourne, Římě a Brisbane. Kromě toho má celkovou bilanci 48 - 13 a momentálně je druhou ženou světového žebříčku. 

V Čeng-čou zatím Plíšková odehrála tři zápasy, přičemž pouze v jednom ztratila set. Stalo se tak proti Keninové z USA, tedy v zápase, který Plíšková hrála pár hodin po vítězství nad Polonou Hercogovou. Ve třetí sadě proti Američance však česká tenistka kralovala a postoupila tak do dalšího kola. V tom naprosto po setech 6:3 a 6:2 v pohodě přehrála Alju Tomljanovičovou, čímž si zajistila finálovou účast.

Také Petra Martičová si dnes může zajistit dosud nejúspěšnější sezónu. Zaútočí totiž na druhý titul v jednom roce, což dosud nikdy nedokázala. Hercogová letos vyhrála už v Istanbulu a celkově se představuje ve skvělém světle. Její bilance čítá stejný počet porážek jako u Plíškové, tedy třináct, a počet vítězství je momentálně na čísle 31. V žebříčku WTA se osmadvacetiletá Chorvatka vyhoupla na 23. místo.

Na rozdíl od své dnešní soupeřky musela Martičová v Čeng-čou odehrát již čtyři zápasy. V prvním kole si bez problémů poradila s Paoliniovou, avšak posléze musela dvakrát do třísetové bitvy. Zápasy s Ferrovou i Sabalenkovou ale nakonec zvládla, čímž se posunula do semifinále. V tom už se zase hrály jen dva sety, když Martičová Mladenovicové nadělila kanára a celkově jí nechala jen tři gemy.

Co se týče vzájemných zápasů, aktuálně se bude jednat o páté střetnutí těchto tenistek a Karolína Plíšková má soupeřce rozhodně, co vracet. Ve třech utkáních včetně letošního 1/16-finále French Open totiž vyhrála právě chorvatská tenistka. Jediná výhra Plíškové je z letošního březnového turnaje v Miami.

Bohužel předpověď počasí pro Čeng-čou není vůbec ideální. V čínském městě momentálně prší a finále je zatím posunuto o hodinu. Těžko ale říct, zda se v 9:00 vůbec začne. 

Podle posledních informací v Čeng-čou stále silně prší a nevypadá to na brzký začátek finálového souboje. Existuje poměrně velká šance, že se dnes vůbec nezačne.

Zápas je znovu odložen, tentokrát minimálně na 11:35! Obávám se, že dnes se finále ženského turnaje v Čeng-čou neodehraje.

Opět přichází novinky z Číny, ale nepřináší nic moc nového. Podle posledních informací se nezačne dříve než ve 13:00. Ani tak ovšem není jisté, že se finále odehraje dneska. Kurt je opravdu hodně mokrý a připomíná spíše brouzdaliště.

Zdá se, že v Číně se počasí konečně aspoň trochu umoudřilo a momentálně je kurt vysoušen. Možná se tedy začne kolem 13:45!

Vypadá to, že se pořadatelům povedlo kurt vysušit, hráčky však na kurt stále nenastoupily.

Květa Peschkeová s Nicole Melicharovou ovládly ženský debl. Tenistky na zápas čekaly několik hodin, zápas byl nakonec přeložen do haly. Finále ženského singlu však s velkou pravděpodobností začne klasicky na venkovním kurtu.

Je to tak! Organizátoři a delegáti turnaje se po dlouhé poradě rozhodli, že finále ženského singlu bude v Čeng-čou odehráno venku. 

Karolína Plíšková s Petrou Martičovou již nastoupily na kurt, kde je bude čekat krátká rozehra. Ještě před tím proběhl klasický hod mincí, po kterém měla právo volby Chorvatka. Ta na úvod zápasu vybrala příjem, servírovat tedy začne Karolína.

Umpirová sudí hlásí poslední minutu rozehry a utkání za malý moment začne.

Utkání právě začalo!

0:15

Karolína dobíhala míček a bekhend přetáhla, aut.

15:15

Tvrdý servis na střed následovaný dobrým forhendem, který Chorvatka odvrátila do sítě.

15:30

Martičová zahrála sice pomalý, avšak přesný úder na postranní lajnu. Plíšková míček doběhla, ale poslala jej pouze do sítě.

15:40

Skvělý bekhend po lajně od Martičové. Tento úder, který bude zapsaný jako vítězný, ji posouvá ke dvěma brejkbolům.

reklama