1
2
6
5

Dobrý den, vítejte u online přenosu z utkání druhého kola masters v Madridu mezi Karolínou Plíškovou a Viktorií Azarenkovou. Zápas dvou bývalých světových jedniček by měl na centrkurtu začít jako největší šlágr dne ve 21:30.

Karolína Plíšková je v dnešním souboji mírnou favoritkou. Šestá hráčka žebříčku WTA má aktuálně výbornou formu, kterou dokázala potvrdit v prvním kole tohoto turnaje, když ve dvou setech porazila Jelenu Vesninovou. Před Madridem se měla česká jednička zúčastnit turnaje WTA v Praze, nicméně kvůli zdravotním komplikacím se z tohoto podniku odhlásila.

Dosud posledním odehraným turnajem české tenistky byl ten ve Stuttgartu. Karolína Plíšková v Německu ztratila pouze jeden set v šesti utkáních a dokráčela si tak pro svůj první letošní titul. Ještě předtím pak Plíšková jednou výhrou pomohla k postupu českého týmu do finále Fed Cupu.

Na rozdíl od své dnešní soupeřky má letos Viktoria Azarenková podstatně méně odehraných zápas. Dosud totiž v roce 2018 nastoupila jen do dvou březnových turnajů v USA. Běloruska nejprve prohrála ve druhém kole v Indian Wells, avšak posléze se v Miami představila ve skvělém světle. Azarenková to dotáhla až do finále, ve kterém jí porazila Sloane Stephensová. Paradoxně stejná hráčka jí vyřadila i v Indian Wells.

Celkově je pak běloruská tenistka až na 98. pozici žebříčku WTA, nicméně vzhledem k návratu po mateřské dovolené je toto umístění pochopitelné. Rozhodně dnes nebude outsiderem zápasu.

Vzájemné zápasy hovoří ve prospěch Viktorie Azarenkové. Běloruská tenistka totiž zvítězila ve třech ze čtyř duelů s Karolínou Plíškovou. Naposledy se tyto hráčky utkaly 28. března ve čtvrtfinále turnaje v Miami a po setech 7:5, 6:3 slavila právě Azarenková.

Utkání by mělo začít ve 21:30, nicméně zatím to vypadá na zpoždění. Námi sledované utkání se totiž bude hrát po duelu Andujar - Lopez a tato dvojice až nyní zakončila první set. Po tiebreaku zvítězil Feliciano Lopez.

Již nyní je jasné, že utkání mezi Plíškovou a Azarenovou nezačne dříve než ve 21:50. Pozitivním faktem je ten, že Feliciano Lopez už má v druhém setu zápasu proti Andujarovi brejk a vede 3:0.

Feliciano Lopez již mohl slavit postup do dalšího kola, avšak utkání s Pablem Andujarem zatím nedokázal dopodávat do úspěšného konce. Stále má však Lopez brejk navrch.

Tentokrát už to Feliciano Lopez zvládl. Devátý gem druhé sady přináší jeho vítězství a po setech 7:6, 6:3 tedy postup do dalšího kola.

Souboj Lopeze s Andujarem je tedy minulostí a my už se můžeme těšit na zápas Karolíny Plíškové proti Viktorii Azarenkové. Začít by se mělo ve 22:10.

UTKÁNÍ PRÁVĚ ZAČALO.

15:0

Běloruská tenistka získává první fiftýn. Plíšková v krátké výměně chybovala u sítě.

15:15

Tentokrát už je to bod pro českou hráčku. Od základní čáry vytáhla Azarenková příliš dlouhý forhend.

15:30

Vítězný forhend do strany od Karolíny Plíškové.

15:40

Hned v úvodu zápasu má Plíšková dva brejkboly. Znovu se skvěle trefila z forhendu.

30:40

První brejkbol je odvrácen díky kvalitnímu podání ven z kurtu.

1:0 Karolína Plíšková získává gem.

Skvěle. Plíšková dokázala returnovat a její soupeřka pak forhend trefila pouze rámem rakety. Brejk na 1:0.

15:0

Dvěma kvalitními bekhendy si Karolína Plíšková připravila pozici pro forhendový winner.

15:15

Česká tenistka šla přes druhé podání a okamžitě po returnu soupeřky chybuje.

30:15

Return Viktorie Azarenkové je v síti.

40:15

Tentokrát už byl return běloruské tenistky dobrý, ale následný úder letěl do sítě.

2:0 Karolína Plíšková získává gem.

Brejk je potvrzen. Česká tenistka si pomohla skvělým prvním servisem.

15:0

Plíšková zkusila rychlý forhendový return, nicméně ten se nevešel do kurtu.

30:0

Ani teď si Plíšková neporadila s razantním podáním běloruské hráčky.

40:0

První eso zápasu přichází z rakety Viktorie Azarenkové.

2:1 Viktoria Azarenková získává gem.

Čistá hra od Bělorusky. Karolína Plíšková opět přestřelila z returnu.

15:0

Do dalšího gemu vstupuje Plíšková výborně. Okamžitě po podání se odhodlala k razantnímu bekhendu do strany.

15:15

Azarenková se dostala do výměny. V té pro změnu chybovala česká tenistka.

15:30

Běloruska vytáhla skvělý return a záhy nato přišla další chyba z rakety Karolíny Plíškové.

30:30

Nepřesnost od základní čáry si teď neodpustila Azarenková.

40:30

Příliš dlouhý aut od Azarenkové. Musela to zkontrolovat rozhodčí na empiru, nicméně fiftýn pro Plíškovou byl potvrzen.

3:1 Karolína Plíšková získává gem.

Přímý bod z podání pro Karolínu Plíškovou. Čtvrtý gem je u konce.

15:0

Stejně jak Plíšková zakončila předchozí gem, tak začíná Azarenková tento.

30:0

Return české tenistky je znovu v síti.

40:0

No tak běloruská tenistka se rozjela. Zapisuje své druhé eso.

3:2 Viktoria Azarenková získává gem.

Podruhé v řadě si Azarenková gem při svém podání odbyla čistým způsobem.

15:0

Azarenková se dobře dostala do výměny, ale poté chybovala bekhendem od sítě.

15:15

Míček šel do autu z bekhendu Karolíny Plíškové.

15:30

Navíc přichází dvojchyba české tenistky a opět nepříznivý stav 15:30.

15:40

Dva brejkboly ve prospěch Viktorie Azarenkové. Plíšková se prezentovala hodně zbytečnou chybou, když poslala jasný volej do sítě.

30:40

První brejkbol soupeřky Plíšková odvrací skvělým prvním podáním.

40:40

Ani druhý brejkbol Azarenková nevyužila. Česká tenistka jí zahnala do strany a poté míček poslala do volné části kurtu.

A:40

Karolína Plíšková si připisuje první eso.

4:2 Karolína Plíšková získává gem.

Těžký gem Plíšková nakonec zvládla. Okamžitě po kvalitním prvním podání vypálila nechytatelný forhend do strany.

15:0

Karolína Plíšková zahrála dobrý kraťas, avšak Běloruska to přečetla výborně.

15:15

Slabé druhé podání je Plíškovou potrestáno vítězným forhendem.

30:15

Tenistky se dostaly do výměny, ve které slavila úspěch Viktoria Azarenková.

30:30

Dělový return Plíškové sice běloruská hráčka vrátila, ale na další míček už nedokázala reagovat.

40:30

Plíšková zvládla return proti fantastickému podání ven z kurtu, nicméně na brejkbol to nestačilo.

40:40

Dvojchyba běloruské tenistky.

40:A

Česká tenistka získává brejkbol. Běloruska totiž netrefila přesný forhend.

5:2 Karolína Plíšková získává gem.

Skvělá obrana Karolíny Plíškové. Ta vrátila těžký míč a poté jen sledovala příliš dlouhý bekhend soupeřky.

15:0

Výborným podáním na téčko si česká tenistka připravila pozici pro vítězný forhend.

30:0

Další dobrý servis a return Azarenkové je daleko v autu.

40:0

Česká tenistka teď podává skvěle a získává tři setboly.

40:15

Azarenková se ještě drží v hře o první set. Dobře zaútočila hned po returnu a nakonec zaznamenala vítězný bekhend.

40:30

Velmi nepřesný bekhend české tenistky znamená ztrátu druhého setbolu.

6:2 Karolína Plíšková získává gem a set.

Až teď to klaplo. Karolína Plíšková trefila podání na téčko, čímž soupeřku donutila k nepřesnému returnu.

ZAČÁTEK DRUHÉHO SETU.

15:0

Krátká výměna končí nepřesností Karolíny Plíškové.

15:15

Kvalitní return Plíškové dopadl přesně na lajnu. Obě hráčky mají po patnácti.

15:30

Azarenková je trochu frustrovaná. Znovu si totiž neodpustila poněkud zbytečnou chybu.

30:30

Return české tenistky teď dolétl až do autu.

40:30

Běloruska byla díky dobrému podání v ofenzívě, kterou zakončila vítězným volejem od sítě.

0:1 Viktoria Azarenková získává gem.

V druhém setu si Azarenková drží první podání.

15:0

Přímý bod z podání pro Karolínu Plíškovou.

15:15

Znovu to byl skvělý servis, nicméně tentokrát si Azarenková na return poradila parádně.

30:15

Druhé eso ve prospěch Karolíny Plíškové.

30:30

Po esu přichází dvojchyba české tenistky.

30:40

Zbytečná chyba z forhendu Karolíny Plíškové. Brejkbol pro Azarenkovou.

40:40

Česká tenistka si pomáhá kvalitním podáním ven z kurtu.

40:A

Jenže teď přichází dvojchyba a další šance pro Azarenkovou.

40:40

Ani tento brejkbol Azarenková nevyužívá. Chybovala z returnu.

40:A

Plíšková soupeřce dává další příležitost. Opět kvůli dvojchybě.

0:2 Viktoria Azarenková získává gem.

Nyní už si běloruská tenistka poradila a díky další chybě Plíškové prolamuje podání soupeřky.

15:0

Plíšková do výměny vstoupila dobrým returnem, avšak poté zaznamenala nevynucenou chybu.

30:0

Znovu nepřesnost Karolíny Plíškové. Tentokrát hned z forhendového returnu.

40:0

Třetí aut v řadě od Plíškové.

40:15

Úvodní gembol Azarenková kazí dvojchybou.

0:3 Viktoria Azarenková získává gem.

Viktoria Azarenková potvrzuje předchozí brejk, když těží z pokaženého returnu české tenistky.

15:0

Po dlouhé době se Plíšková přesně trefila forhendem do volné části kurtu.

15:15

Jenže teď Plíšková sáhla k přesunu na síť a to bylo potrestáno prohozem po lajně.

15:30

Nepřesnost Plíškové přináší opět nepříznivý stav.

15:40

Chyb Karolíny Plíškové je teď prostě moc. Dva brejkboly pro běloruskou tenistku.

30:40

Azarenková dobře tlačila, přešla k síti, ale následoval skvělý bekhend po lajně od české tenistky.

0:4 Viktoria Azarenková získává gem.

Bohužel přichází dvojchyba a podruhé Češka v druhém setu ztrácí podání.

15:0

Těsný aut z returnu české tenistky.

15:15

Teď byl bekhend Karolíny Plíškové bezchybný. Míček šel přesně mimo dosah soupeřky.

30:15

Okamžitě po skvělém podání na téčko si Azarenková došla pro jednoduchou vítěznou smeč.

30:30

Proti slabému druhému podání šla Plíšková do razantního returnu, kterým srovnala na 30:30.

40:30

Zbytečná bekhendová nepřesnost Plíškové. Ta má v druhém setu už 17 nevynucených chyb.

0:5 Viktoria Azarenková získává gem.

Proti returnu vytáhla Azarenková kvalitní úder a vede 5:0.

15:0

Azarenková se nedokázala srovnat na bekhend od základní čáry.

30:0

Kanára Plíšková nechce dopustit. Tvrdým forhendem soupeřku donutila k chybě.

40:0

Aut Viktorie Azarenkové. Zaděláno na čistou hru pro českou tenistku.

40:15

Běloruska raketou označila stopu míčku, který byl přeci jenom příliš dlouhý.

40:30

Bleskový return Plíšková vrátila jen do autu.

40:40

Česká hráčka se odhodlala k forhendu po lajně, ale místo toho trefila aut.

A:40

Esem si pomáhá česká tenistka.

5:1 Karolína Plíšková získává gem.

Kanár to nebude. Plíšková si počkala na vítězný forhend ven z kurtu.

0:15

Plíšková dobře vystihla záměr soupeřky, byla včas u nepovedeného kraťasu a zaznamenala vítězný úder.

0:30

Česká hráčka se nevzdává bez boje. Jeden forhend Azarenková vrátila, na druhý už nemohla dosáhnout.

15:30

Až na třetí pokus se Azarenkové povedlo podání. Plíšková ale třetím úderem trefila síť.

30:30

Perfektní bekhendový prohoz křížem od Viktorie Azarenkové.

40:30

Přímý bod z podání a Viktoria Azarenková má setbol.

1:6 Viktoria Azarenková získává gem a set.

Běloruská tenistka využívá šanci na ukončení druhé sady. Plíšková jí výrazně pomohla nepřesností a Azarenková zaslouženě vyrovnává.

ZAČÁTEK TŘETÍHO SETU.

15:0

Dobrým podáním si česká tenistka vynutila nepřesný return soupeřky.

30:0

Znovu solidní podání. V následné výměně přišel nepřesný bekhend Azarenkové.

40:0

Azarenková se opět trefuje pouze do sítě.

Čistou hrou vstupuje Plíšková do třetího setu. Azarenková teď netrefovala returny.

0:15

Skvělý return Karolíny Plíškové přinesl zisk fiftýnu.

15:15

Škoda těsného autu Karolíny Plíškové. Azarenková získává první fiftýn ve třetím setu.

15:30

Dvojchyba běloruské tenistky

30:30

Podání ven z kurtu teď Plíškovou rozhodilo. Následoval výborný bekhend Bělorusky.

30:40

Je tady šance. Azarenková z bekhendu chybuje a to znamená brejkbol.

0:2 Karolína Plíšková získává gem.

Skvěle. Karolína Plíšková má dokonal vstup do třetího setu, když se opřela do dělového returnu a prolomila podání soupeřky.

15:0

Přímý bod z podání od Karolíny Plíškové.

30:0

Další parádní servis a raketa Azarenkové letí k zemi.

30:15

Slabé druhé podání soupeřky teď Azarenková potrestala vítězným returnem.

40:15

Plíšková se dobře bránila a nakonec si její sokyně neodpustila chybu.

3:0 Karolína Plíšková získává gem.

Přímý bod z podání na závěr třetího gemu třetí sady.

15:0

Skvělé podání na téčko od Viktorie Azarenkové.

30:0

A opět totožná situace. Servis na střed dvorce, po kterém přišel dlouhý return české tenistky.

30:15

Proti druhému podání soupeřky dokázala Plíšková returnovat. Následovala chyba běloruské hráčky.

40:15

Parádním servisem ven z kurtu si běloruská hráčka připravila pozici pro následný zisk fiftýnu.

40:30

Dvojchyba Viktorie Azarenkové.

40:40

Opět to měla Azarenková nahráno na forhend, ale výsledkem byla jen další nepřesnost.

40:A

Neskutečné. Podruhé v řadě udělala Viktoria Azarenková totožnou chybu ze stejného místa. Brejkbol na 4:0.

40:40

Míček s nízkým odskokem vrátila Plíšková až do autu.

A:40

Azarenková přešla k síti, kde soupeřku na třetí pokus dokázala udolat.

40:40

Gem ale nekončí. Běloruská tenistka zaznamenala pátou dvojchybu.

A:40

Příliš dlouhý forhend od základní čáry v podání Karolíny Plíškové.

40:40

Nicméně gem pokračuje. Z forhendu přidala Viktoria Azarenková další nepřesnost.

A:40

Česká tenistka se dlouho bránila, nicméně ve výsledku jí to nebylo nic platné.

40:40

Azarenkové se v tomto gemu nedaří finální fiftýn. Bekhend totiž poslala o kousek do autu.

A:40

Ani teď si Plíšková nepřipisuje brejkbol. Chybovala totiž hned na returnu.

40:40

Gem dlouhý více než osm minut bude přičítat další desítky vteřin. Česká tenistka trefila dobrý bekhend až k základní čáře.

40:A

Nyní již přichází brejkbol. Proti druhému podání vyslal plíšková parádní return.

40:40

Znovu se šlo přes druhý servis běloruské tenistky, ale tentokrát už to Azarenková zvládla.

A:40

Jednou Plíšková doběhla volej soupeřky, ale proti druhému už neměla nárok.

40:40

A:40

Hned proti returnu vyhrála Azarenková výtečný forhend.

1:3 Viktoria Azarenková získává gem.

Veledlouhý gem je u konce. Plíšková hrála z returnu do autu.

15:0

Rámem rakety trefila Azarenková forhendový úder od základní čáry.

15:15

Bekhendová chyba české hráčky. Míček je v síti.

15:30

A teď přichází šestá dvojchyba Karolíny Plíškové.

30:30

Azarenková se opřela do dobrého returnu, ale druhý úder pak zpackala.

40:30

Důležité eso české tenistky.

40:40

Jenže i v této hře se jde přes shodu. Forhendem od základní čáry přišla chyba české tenistky.

40:A

Brejkbol pro Azarenkovou, která těží z další chyby české tenistky.

Skvělý bekhend běloruské tenistky a výhoda brejku české tenistky je fuč.

0:15

Bekhendový úder ze strany teď Azarenková nezvládla.

15:15

V těžké pozic od základní čáry vytáhla Azarenková výborný bekhend po lajně.

30:15

Hned po servisu si Azarenková došla pro winner.

40:15

A znovu parádní bekhendový úder. Opět z toho byla trefená lajna.

3:3 Viktoria Azarenková získává gem.

Aut z returnu české tenistky.

0:15

Běloruská tenistka nyní prakticky nechybuje. V sedmém gemu třetí sady jde díky tomu do vedení.

15:15

Česká tenistka si pomohla kvalitním servisem na středovou čáru.

30:15

Po delší době Azarenková z bekhendu chybuje.

40:15

Esem si Plíšková vypracovává šanci na ukončení gemu.

4:3 Karolína Plíšková získává gem.

Výtečný lob od základní čáry v podání Karolíny Plíškové. Češka si drží podání.

0:15

15:15

Pohledná výměna. Azarenková šla k síti, kde nakonec zaznamenala vítězný volej.

30:15

Výborné podání bylo klíče k zisku dalšího fiftýnu pro Bělorusku.

40:15

Aut z returnu Plíškové. Ta míček vůbec netrefil čistě.

4:4 Viktoria Azarenková získává gem.

Esem Azarneková ukončuje osmý gem.

15:0

Na dobré podání soupeřky se běloruská tenistka nesrovnala ideálně.

30:0

V těžké pozici vytáhla Karolína kvalitní forhend do kříže.

40:15

Přímý bod z podání pro Plíškovou.

40:15

Parádním returnem Viktoria Azarenková znemožňuje čistou hru.

5:4 Kristýna Plíšková získává gem.

Běloruska označila stopu míče, ale rozhodčí z empiru potvrdila přesnost forhendu české tenistky.

15:0

Plíšková u sítě nezvolila správný směr úderu, což Viktoria Azarenková dokázala zužitkovat.

30:0

Dlouhá výměna je ukončena dobrou prací Azarenkové u sítě.

40:0

Zdánlivě jednoduchý forhend Karolína Plíšková kazí.

5:5 Viktoria Azarenková získává gem.

Čistou hrou Azarneková vyrovnává stav na 5:5.

15:0

Znovu musela rozhodčí ze své židličky na empiru, aby potvrdila dobrý míč.

15:15

Dvojchyba české tenistky.

15:30

Karolína Plíšková dala dobrý servis, ale poté chybovala.

15:40

A znovu nepřesnost. Bekhendový úder je v deblovém dvorci a Azareková mi brejkboly.

30:40

Česká tenistka si pomohla kvalitním servisem.

40:40

Také druhý brejkbol Češka odvrací. Azarenková dala příliš dlouhý forhend.

A:40

Plíšková se nebála bekhendu po lajně a vynutila si chybu soupeřky.

40:40

Jasně nahraný forhend Plíšková zabila jen do sítě.

40:A

Proti kvalitnímu podání vytáhla Azarenková return až na základní čáru. Brejkbol.

40:40

Česká hráčka znovu vytáhla skvělý servis.

40:A

Dvojchyba Plíškové a opět brejkbol pro běloruskou tenistku.

40:40

Servisem ven z kurtu si Češka otevřela prostor pro vítězný forhend.

A:40

Příliš dlouhý forhend Viktorie Azarenkové. Gembol pro Plíškovou.

40:40

Důležitý gem pokračuje. Obranný bekhend české hráčky byl moc dlouhý.

A:40

To je ono. Eso pro českou tenistku.

6:5 Karolína Plíšková získává gem.

Dalo to práci, ale Plíšková získává tento gem. Znovu si pomohla parádním servisem.

15:0

Parádní eso na téčko od Viktorie Azarenkové.

15:15

Dva dobré bekhendy dala Plíšková. Běloruska posléze chybovala.

15:30

Plíšková byla po kvalitním podání soupeřky v těžké pozice, ale pomohla si dlouhým lobem a vrátila se tedy do výměny. Azarenková z bekhendu přestřelila.

15:40

Mečbol pro českou tenistku. Na středu sítě totiž Plíšková vytloukla soupeřku.

30:40

První mečbol Azarenková odvrací díky dobrému forhendu do rohu kurtu.

7:5 Karolína Plíšková získává gem, set a zápas.

Je hotovo. Plíšková trefila parádní return k boční lajně a postupuje.

Dnešní utkání je tedy u konce a Karolína Plíšková slaví postup do třetího kola turnaje WTA v Madridu. Česká tenistka měla skvělý vstup do první sady, kterou už pak bez problémů dotáhla do vítězného konce. Na druhou stranu, v dalším setu vyprodukovala obrovské množství chyb, dvakrát ztratila podání a bylo tedy srovnáno. V rozhodujícím setu se Azarenková dostala z nepříznivého stavu 0:3, avšak při vedení 6:5 Karolína Plíšková sebrala podání běloruské hráčky a rozhodla tak o svém postupu. Vzhledem k počtu chyb výkon nebyl ideální, nicméně vyřazení dobře hrající Azarenkové se počítá.