reklama
14:00 • Wimbledon • 3. kolo
2:1
6:3 2:6 6:4
Karolína Plíšková ve finále na turnaji v Eastbourne
Karolína Plíšková
2. kolo Australian Open: Hsieh Su-Wei (Sie Su-wej)
Sie Šu-wej
  • Sedmadvacetiletá rodačka z Loun je ve formě. Po suverénním vítězství z turnaje na trávě v Eastbourne se dnes pokusí dorovnat wimbledonské kariérní maximum, kterým je loňské osmifinále.
  • Třiatřicetiletá Tchajwanka zapsala v kariéře výrazně více úspěchů ve čtyřhře, ve které dokázala vyhrát právě i Wimbledon, nicméně také v singlu bude díky zajímavému stylu hry jistě velmi nebezpečná.

Dobrý den, vítejte při sledování online přenosu z utkání 3. kola Wimbledonu mezi Karolínou Plíškovou a Sie Šu-wej z Tchaj-wanu. Zápas začne v pátek 5. července přibližně ve 14:00.

Karolína Plíšková se na okruhu WTA pohybuje od roku 2009. Během své dosavadní kariéry dokázala získat třináct titulů, pět jich přidala ve čtyřhře. Momentálně se nachází na 3. příčce žebříčku WTA, přičemž nejlépe klasifikovaná byla v žebříčku WTA v roce 2017, kdy ženskému singlu, co se týče umístění, kralovala.

Plíšková dokázala v letošní sezóně získat již tři tituly, jeden na tvrdém povrchu v Brisbane, druhý zapsala na antuce v Římě a před týdnem ovládla turnaj na trávě v Eastbourne.

Česká tenistka se Wimbledonu zúčastňuje počtvrté v kariéře a případným dnešním vítězstvím by dorovnala své turnajové maximum, tedy osmifinále z loňského ročníku. V cestě do 3. kola hladce porazila ve dvou setech Číňanku Ču Lin a poté Portoričanku Puigovou.

Karolína Plíšková

Česká republika

WTA: 3.

Věk: 27 let (21. 3. 1992)

Držení rakety: P

Výška: 186 cm

Váha: 72 kg

Sie Šu-wej, tenistka z Tchaj-wanu, je profesionálkou od roku 2001. Její doménou je zejména čtyřhra, ve které už dokázala získat neuvěřitelných 23 titulů, z nichž 2 byly na grandslamech a jeden dokonce přímo z Wimbledonu. Ve dvouhře zatím získala 2 tituly. Nejvýše umístěná v žebříčku byla v únoru 2013, kdy se vyšplhala na 23. příčku.

Tchajwanka v letošní sezóně nezískala zatím žádný titul, nejdále došla do semifinále, a to na turnajích v Aucklandu a Dubaji, kde v boji o finále podlehla Petře Kvitové.

Šu-wej se bude taktéž pokoušet dorovnat své dosavadní maximum ze singlu, kterým je stejně jako u Plíškové loňské osmifinále. Tenistka z Tchaj-wanu doposud také neztratila ani set, v prvním kole porazila Lotyšku Ostapenkovou, ve druhém pak Flipkensovou z Belgie.

Sie Šu-wej

Tchaj-wan

WTA: 29.

Věk: 33 let (4. 1. 1986)

Držení rakety: P

Výška: 169 cm

Váha: 57 kg

Vzájemné zápasy:

Česká tenisová jednička se doposud utkala s Tchajwankou dvakrát a v obou případech to byly velké bitvy. V roce 2018 byla na turnaji v Miami úspěšnější Plíšková, když rozhodující třetí set urvala v tiebreaku, na turnaji v Dubaji z února tohoto roku se z vítězství radovala Šu-wej. Česká tenistka podávala na udržení se v zápasu, nicméně Tchajwanka dokázala Plíškové servis sebrat a zvítězit.

Na trávě se bude jednat o vůbec první vzájemné měření sil.

Ledově klidná Karolína Plíšková dle vlastních slov atmosféru Wimbledonu nijak výrazně neprožívá.

Šu-wej vyznává zajímavý styl hry. Jak bekhend, tak forhend hraje obouruč, z čehož pramení množství neočekávaných úderů, jejichž odvracení činí soupeřkám četné problémy. Dokáže Karolína na tuto nepříjemnou hru vyzrát?

Začátek zápasu se mírně posouvá, dá se předpokládat přibližně desetiminutové zpoždění.

Hráčky již nastoupily na hrací plochu. Krátce na to přichází menší proslov umpirové rozhodčí a hod mincí, po kterém má právo volby Karolína Plíšková. Ta volí na úvod utkání servis. Nyní následuje krátká rozehrávka.

Na kurtu číslo 1 je vše připraveno k zahájení utkání a cesta Karolíny Plíškové za wimbledonským osmifinále za malý moment začne!

Utkání právě začalo.

15:0

Na začátek zápasu skvělé podání na střed a přímý bod z podání.

15:15

Tchajwanka dobře returnovala, vyhnala Plíškovou do rohu a poté na síti lehce zasmečovala.

30:15

Další skvělé podání na téčko. Šu-wej jej sice odvrátila, Karolína pak ale byla na síti neomylná.

40:15

A další tvrdý servis mířený na střed, eso.

40:30

Plíšková měla ideální příležitost zaútočit z forhendu proti nedobře postavené soupeřce, míček ale posílá do pásky.

1:0. Karolína Plíšková získává gem.

Následně však česká jednička vytahuje další excelentní podání, které znamená přímý bod z podání a zisk prvního gemu.

15:0

Plíšková dobře odvrátila podání a následný halfvolej se Tchajwance nepovedl a končí na síti.

15:15

Return proti druhému podání Plíšková poslala za základní lajnu.

reklama