Karolína Plíšková na Italian Open 2020
Karolína Plíšková
Markéta Vondroušová na Italian Open 2020
Markéta Vondroušová

Hezké nedělní odpoledne. Vítejte u sledování on-line přenosu ze semifinále tenisového turnaje WTA v Římě. V rámci českého souboje se představí Karolína Plíšková a Markéta Vondroušová. Utkání začne v neděli přibližně v 16:00.

Zápas mezi Karolínou Plíškovou a Markétou Vondroušovou začne až po skončení semifinálového duelu mužské dvouhry mezi Novakem Djokovičem a Casperem Ruudem. Souboj českých tenistek začne okolo 16:40.

Urputný boj mezi Novakem Djokovičem a Casperem Ruudem na centrálním dvorci trvá. Srb získal první set ve svůj prospěch v poměru 7:5, ve druhém pak vede 2:1. Start utkání českých hráček se tak opět mírně posouvá a nedočkáme se jej před 17:00.

Karolína Plíšková drží i nadále pověst top tenistky, a to nejen díky 16 titulům na okruhu WTA. V Římě obhajuje loňské prvenství a zatím se jí daří skvěle. V úvodním představení na turnaji nedala šanci krajance Strýcové a po 76 minutách ji porazila 2:0 na sety, stejným poměrem si poradila také v dalším kole s Ruskou Blinkovovou. První set na turnaji ztratila Plíšková až ve čtvrtfinále s Belgičankou Mertensovou, kterou porazila po více než dvouhodinové bitvě 2:1 na sety. V rozhodujícím setu dokonce nadělila soupeřce kanára.

Markéta Vondroušová má skvělou formu, což potvrzuje fakt, že tři utkání v řadě na antuce vyhrála naposled loni na jaře, kdy se dostala dvakrát do finále, jednou dokonce na French Open. Titul na okruhu WTA však zatím získala jediný, a tak bude mít dnes proti české soupeřce o to větší motivaci přiblížit se dalšímu. Jisté je, že v Římě překonala své osobní turnajové maximum, které představovalo čtvrtfinále z loňska. Vondroušová musela oproti Plíškové absolvovat o jedno utkání navíc, a to kvůli nižšímu nasazení. Hned na úvod svedla velkou bitvu s Japonkou Doiovou, kterou zdolala po více než dvou a půl hodinách ve třech setech, téměř 2 hodiny trval také její další zápas proti Nizozemce Rusové, který však Markéta zvládla už ve dvou setech. Možná největší problémy jí svým stylem hry činila v osmifinále Slovinka Hercogová, kde opět rozhodoval až třetí set. Paradoxně možná nejmenší potíže měla Vondroušová ve čtvrtfinále se světovou šestkou, Ukrajinkou Svitolinovou, které ve druhém setu nadělila kanára.

Více o průběhu čtvrtfinálových zápasů obou českých tenistek si můžete přečíst v přiloženém článku.

Vzájemné zápasy:

Karolína Plíšková se s Markétou Vondroušovou utkala jedinkrát, a to loni na turnaji v Miami. Současná světová čtyřka tehdy slavila vítězství 2:0, kterého dosáhla hladce po necelých 90 minutách hry.

Novak Djokovič zdárně směřuje k vítězství a již zanedlouho se můžeme těšit na semifinálový souboj českých tenistek. Začátek utkání se posunul na 17:15.

Vítězka tohoto utkání se ve finále utká o titul s Rumunkou Simonou Halepovou.

Centrální dvorec je momentálně pro obě české tenistky připravován. Začátek utkání se tak mírně posouvá, a to na 17:25.

Obě hráčky jsou již na kurtu, kde absolvují předzápasovou rozehru. Ještě před ní došlo k hodu mincí, který vyhrála Markéta Vondroušová. Ta na úvod zápasu volí příjem.

Umpirová rozhodčí hlásí minutu do konce rozehry. Utkání za malý moment začne.