reklama
17:00 • WTA Toronto • Osmifinále
2:0
6:3 7:5
Karolína Plíšková na turnaji v Torontu 2019
Karolína Plíšková
Anett Kontaveitová ve 3. kole Wimbledonu 2019
Anett Kontaveitová
  • Sedmadvacetiletá rodačka z Loun zahájila přípravu na US Open náročným třísetovým utkáním s Američankou Riskeovou. V Torontu se pokusí o zisk druhého titulu na tvrdém povrchu v letošním roce.
  • Estonka Kontaveitová došla letos na tvrdém povrchu nejdále do semifinále, a to v březnu v Miami. V žebříčku je momentálně pět pozic za svým kariérním maximem a tuto pozici by jistě ráda vylepšila.

Dobrý den, vítejte u online přenosu z duelu Karolíny Plíškové a Anett Kontaveitové na turnaji v Torontu. Zápas začne ve čtvrtek krátce po 17. hodině.

Karolína Plíšková se na okruhu WTA pohybuje od roku 2009. Během své dosavadní kariéry dokázala získat třináct titulů, pět jich přidala ve čtyřhře. Momentálně se nachází na 3. příčce žebříčku WTA, přičemž nejlépe klasifikovaná byla v žebříčku WTA v roce 2017, kdy ženskému singlu, co se týče umístění, kralovala.

Plíšková dokázala v letošní sezóně získat již tři tituly, jeden na tvrdém povrchu v Brisbane, druhý zapsala na antuce v Římě a naposled ovládla turnaj na trávě v Eastbourne.

Karolína Plíšková

Česká republika

WTA: 3.

Věk: 27 let (21. 3. 1992)

Držení rakety: P

Výška: 186 cm

Váha: 72 kg

Anett Kontaveitová je profesionálkou od rou 2010. Doposud se jí podařilo na okruhu WTA vybojovat jediný titul, 11 jich dokázala získat na nižší úrovni ženského profesiobálního tenisu ITF. V současné chvíli jí ve dvouhře náleží 19. příčka, přičemž její nejlepší umístění představovala 14. pozice, kterou okupovala v dubnu 2014.

Třiadvacetiletá Estonka se v letošní sezóně dostala nejdál do finále na antuce ve Stuttgartu, kde podlehla ve dvou setech Petře Kvitové.

Anett Kontaveitová

Estonsko

WTA: 19.

Věk: 23 let (24. 12. 1995)

Držení rakety: P

Výška: 174 cm

Váha: 65 kg

Vzájemné zápasy:

Česká jednička se s Estonkou utkala prozatím dvakrát v kariéře. V dubnu loňského roku byla na antuce ve Stuttgartu úspěšnější Plíšková, která zápas ovládla ve dvou setech, na turnaji v Indian Wells z března tohoto roku opět zvítězila Karolína, tentokrát ve třech setech.

Australanka Bartyová pozici světové jedničky neudrží. Nahradí ji na čele žebříčku právě Karolína Plíšková?

Obě hráčky nastoupily na centrální dvorec, kde absolvují krátké rozehrání. Ještě před tím si vzala slovo umpirová rozhodčí. Po následném hodu mincí měla právo volby Estonka, která na úvod zápasu vybrala příjem.

Rozehrávka je u konce a utkání za malý moment začne!

Utkání právě začalo!

0:15

První výměna zápasu šla přes druhé podání Karolíny, které Kontaveitová dobře zreturnovala. Poté poslala česká tenistka míček do sítě.

15:15

Nyní bylo podání Plíškové o poznání povedenější. Tvrdý servis přímo na střed Estonka odvrátila, česká jednička pak ale výměnu ze sítě pohodlně ukončila.

30:15

Přímý bod po druhém podání.

40:15

Plíšková zakončila hru přesným forhendem mimo dosah Kontaveitové.

1:0. Karolína Plíšková získává gem.

Eso, tvrdé podání přesně na téčko. Plíšková první gem na servisu bezpečně získala.

0:15

Estonka začíná na servisu dvojchybou. Obě podání byla dlouhá.

0:30

Nyní se podání Kontaveitové sice do vymezeného prostoru vlezlo, postrádalo však razanci. Toho Plíšková využila a zaútočila. Následný úder Estonky končí za základní lajnou.

0:40

Plíšková soupeřku pořádně prohnala a donutila ji k vynucené chybě z forhendu. Míček dopadl hodně mimo kurt. Tři brejkboly.

15:40

První brejkbol odvrácen přímým bodem z podání.

30:40

Karolína se ani teď na return dobře nezkoncentrovala a poslala míček daleko za základní čáru.

reklama