reklama
13:45 • Turnaj mistryň • Bílá skupina
2:0
6:2 6:4
Karolína Plíšková na turnaji v Pekingu 2018
Karolína Plíšková
Caroline Wozniacká
Caroline Wozniacká

Hezké nedělní popoledne, vítejte u online přenosu z tenisového utkání Karolíny Plíškoví s Caroline Wozniackou v rámci základní skupiny Turnaje mistryň v Singapuru. Zápas začíná zhruba v 13:40.

Ve hře dnes bude i druhá česká zástupkyně v singlovém turnaji osmi nejlepších z uplynulé sezony. V rámci Bílé skupiny půjde dnes o druhý zápas. V tom prvním Petra Kvitová nestačila ve dvou setech na Elinu Svitolinovou. Karolína Plíšková ale na rozdíl od Petry Kvitové musela o svou účast na závěrečném turnaji roku bojovat až do posledních chvil. Držela poslední postupovou osmou příčku. V Moskvě sice prohrála hned svůj první zápas, stejně na tom však byla i její konkurentka Kiki Bertensová. Nakonec se i Nizozemka na turnaj dostala po odhlášení Simony Halepové. 

Své třetí účasti na Turnaji mistryň v řadě se Plíšková přiblížila na čínském turné. Ve Wuhanu sice prohrála hned v úvodním zápase s domácí Wang, v Pekingu si ale polepšila a dokázala vyhrát dva zápasy. Pro změnu ji pak opět zastavila Wang. V Tchien-ťinu však dokázala vyhrát hned čtyři duely a nestačila až ve finále na Caroline Garciaovou. Úspěch předtím zaznamenala také v Tokiu, kde dokonce opanovala celý turnaj. Ve finále porazila domácí senzaci z US Open Naomi Osakaovou.

Karolína Plíšková ve finále turnaje v Tokiu. Karolína Plíšková ve finále turnaje v Tokiu. | Foto: Reuters

Dánská tenistka s polskými kořeny, která se v lednu po svém premiérovém grandslamovém vítězství po dlouhých letech vrátila na první místo žebříčku, až do Pekingu nezažívala úplně nejlepší období. Držela se sice na druhém místě rankingu, ale formou zrovna neoplývala. Hned v prvních zápasech se poroučela v Montrealu i Cincinnati, na US Open naopak balila kufry po druhém kole. V Tokiu to byl opět konec v prvním kole, načež ve Wuhanu pro změnu v kole druhém. Až v Pekingu začala vítězit. Peking je jejím asi nejoblíbenějším turnajem, což letos potvrdila. Celý ho dokázala ovládnout a zvedla si před posledním turnajem náladu.

První den Australian Open 2018 Caroline Wonzniacká na Australian Open 2018

Favoritkou utkání bude určitě Dánka. Nejenže je výše postavenou hráčkou v Žebříčku a od Pekingu již mohla dva týdny odpočívat a pilně trénovat, ale hlavně má s českou tenistkou vysoce pozitivní bilanci. Utkaly se spolu totiž devětkrát a Wozniacká ovládla šest z těchto devíti utkání. Kromě jednoho utkání na trávě navíc všechny byly právě na tvrdém podkladu. Útěchou pro Karolínu Plíškovou může být to, že posledních šest zápasů je bilance vyrovnaná 3:3. Defenzivní styl Wozniacké však vysoké ranařce moc nesedí.

Hráčky jsou již na kurtu. Začaly se rozehrávat a za pár minut se začne hrát. 

Zápas začíná na servisu Caroline Wozniacká. 

15:0

Dánka začíná hned esem. 

30:0

Získává i druhý bod, když bekhendem po čáře donutila Plíškovou k chybě. 

30:15

Češka se dostala více do hry a vynutila si svůj první fifteen. 

40:15

Opět skvělý bekhend po čáře od Wozniacké. Tímto úderem v Pekingu deptala i Kateřinu Siniakovou. 

0:1 Wozniacká získává gem

Favoritka drží na úvod servis. 

15:0

Wozniacká při pokusu o vyšší míč po čáře chybuje. 

15:15

Plíšková se snažila bekhendem do protipohybu zaskočit soupeřku, poslal však úder za základní čáru. 

15:30

První přechod k síti, ale Dánka náramně prohazuje. 

15:40

Po skvělém servisu měla Plíšková nahraný míč, ale forhend poslala daleko do zámezí.  

30:40

První brejkbol odvrátila esem. 

40:40

Opět si pomohla servisem a několika zásahy u sítě. Dánka dělala, co mohla. 

A:40

Servis opět hrál hlavní roli, tentokrát přihrál přímý bod. 

1:1 Plíšková získává gem

Česká hráčka otáčí z 15:40 a drží svůj první servis. 

Tomáš Chudý
21. 10. 2018
reklama