reklama
13:40 • WTA Eastbourne • Čtvrtfinále
2:1
6:3 2:6 7:6
Aryna Sabalenková
Aryna Sabalenková
Karolína Plíšková v druhém kole French Open 2018
Karolína Plíšková

Vítejte u online přenosu ze čtvrtfinálového utkání turnaje WTA v Eastbourne mezi Arynou Sabalenkovou a Karolínou Plíškovou. Zápas začne 28. června ve 13:40.

Aryna Sabalenková zatím neprožívá příliš povedenou sezónu. Jejím maximem sice je finále z úvodního antukového podniku, ve kterém skončila na raketě Belgičanky Mertensové, ale tento úspěch byl ovšem čestnou výjimkou. V ostatních případech z toho bylo maximálně druhé kolo, případně čtvrtfinále. Tak jako tomu bylo v prvním travnatém turnaji v Hertengoboschi. Následně přišlo neúspěšné první kolo na Mallorce, které vzápětí vystřídaly úspěchy v Eastbourne. Běloruska přešla postupně přes Vickeryovou, Görgesovou a Mertensovou. Dnes jí ovšem stojí v cestě česká jednička.

Karolína Plíšková na tvrdém povrchu končila převážně ve čtvrtfinále, jedinou výjimkou bylo semifinále v Brisbane, kde podlehla Ukrajince Svitolinové. Na první triumf roku si tak musela počkat až na antukový turnaj ve Stuttgartu, kde ve finále zdolala Coco Vandewegheovou. Poté se probojovala do semifinále v Madridu, kde ovšem nestačila na krajanku Petru Kvitovou. Po prvním kole v Římě následovalo rovněž brzké vypadnutí na French Open, ve kterém se poroučela již ve třetím kole proti Šarapovové. Následně se jí nepovedl ani přechod na trávu. V Birminghamu padla v úvodním střetnutí a chuť si tak napravuje v Eastbourne, kde obhajuje loňský titul. Zatím si počíná výborně a v cestě turnajem ji nezastavila Pavljučenkovová ani Strýcová.

Vzájemná utkání

Obě hráčky spolu doposud neodehrály žádný vzájemný zápas, a tak dnes Eastbourne uvidí jejich premiéru.

Duel mezi Sabalenkovou a Plíškovou začne na centrální kurtu ihned po skončení zápasu mezi Lackem a Norriem, kde momentálně probíhá druhý set za stavu 1:0 pro slovenského tenistu.

Lukáš Lacko právě porazil Camerona Norrieho ve dvou setech a za malou chvíli tedy nastoupí na dvorec aktérky našeho přenosu.

Aryna Sabalenková s Karolínou Plíškovou před malou chvílí nastoupily na centrální kurt, kde bude následovat los a předzápasová rozcvička.

Běloruská hráčka vyhrála los a zvolil si servis.

Rozcvičení je u konce a můžeme jít pomalu na věc.

0:0

Utkání právě začalo.

15:0

Sabalenková začíná dělovým servisem na téčko, který Karolína returnuje jen za postranní lajnu.

30:0

I další fiftýn jde na konto běloruské hráčky. Plíšková z bekhendu nedokázala dostat míček přes síť.

40:0

Poté si po prvním esu připisuje tři gemboly.

1:0 Aryna Sabalenková získává gem

Sabalenková přidává winner od základní lajny a ujímá se vedení v prvním setu.

0:15

Karolína však začíná dobře svou hru na podání a vede 15:0.

0:30

I druhý fiftýn tohoto gemu jde na konto české tenistky, která se může dostat ke gembolům.

15:30

Ty však zatím nepřichází a je tady jen snížení Bělorusky.

30:30

Sabalenková nyní zahrála na základní lajnu a couvající Karolína trefuje pouze síť.

40:30

A je tady první brejkbol utkání a má ho Sabalenková. Při pěkné výměně zahrála Plíšková obranný lob, který dopadl těsně do zámezí.

40:40

Plíšková ovšem první hrozbu brejku odvrací winnerem z forhendu od základní lajny.

Radomír Fukala
28. 6. 2018
reklama