reklama
16:13 • Budapešť • Čtvrtfinále
2:0
6:3 7:5
Lucie Šafářová na US Open 2016
Lucie Šafářová
Alaksandra Sasnovičová na turnaji v Tokiu 2016
Aljaksandra Sasnovičová
  • Tenistka z Brna nedávno oslavila třicáté narozeniny. Letos už zvítězila v Melbourne ve čtyřhře a v Tchaj-peji došla do semifinále. V Budapešti přehrála Linetteovou a Su-wej.
  • Dvaadvacetiletá Běloruska dotáhla svou zemi ve Fed Cupu k senzačnímu postupu do semifinále. Aktuálně drží hráčka ze druhé světové stovky šňůru šesti výher v řadě.

Dobré odpoledne, vítejte při sledování online reportáže ze čtvrtfinálového utkání turnaje v Budapešti mezi Lucií Šafářovou a Aljaksandrou Sasnovičovou z Běloruska. Zápas začíná v pátek 24. února v 16:13.

Lucie Šafářová drží tento týden prapor českého tenisu na turnajích ve dvouhře. V Dubaji se Češkám nedařilo, v Budapešti postoupila do čtvrtfinále pouze rodačka z Brna. Mezi nejlepšími osmi tenistka maďarského podniku vyzve nasazená dvojka Bělorusku Aljaksandru Sasnovičovou, která předvádí v posledních týdnech velmi dobrou výkonnost. Přesto bude česká hráčka jednoznačnou favoritkou. Zápas začne po skončení německého souboje mezi A. Beckovou a Witthöftovou.

Lucie Šafářová zažívá relativně vydařený začátek nového ročníku, ve kterém se rozhodně chce posunout v žebříčku výše, na místa, kam skutečně patří. Na úvodních turnajích nového roku v Aucklandu a Hobartu sice vypadla vždy už v osmifinále, ale na prvním grandslamu sezony slavila titul ve čtyřhře po boku Mattekové-Sandsové. V singlu ji ve druhém kole zastavila pozdější vítězka S. Williamsová. Následně se Šafářová zúčastnila turnaje v Tchaj-peji, kde došla do semifinále. V den jejích třicátých narozenin však Češku vyřadila Číňanka Šuaj. Šafářová pak byla také členkou českého fedcupového týmu, jenž v prvním kole týmové soutěže v Ostravě zdolal Španělsko. Šafářová do dvouher nenastoupila, až za rozhodnutého stavu si s debutantkou Siniakovou zahrála čtyřhru. Před turnajem v Budapešti měla Češka týden volno, v prvním kole pak v Maďarsku zdolala ve třech setech Polku Linetteovou a v osmifinále si o poznání rychleji poradila se Su-wej z Tchaj-wanu poměrem 6:2 a 6:1.

Lucie Šafářová

Česká republika

WTA: 47.

Věk: 30 let (4. 2. 1987)

Držení rakety: levé

Výška: 177 cm

Váha: 62 kg

Aljaksandra Sasnovičová je tenistkou z Minsku, která se pohybuje na pomezí první a druhé světové stovky. Své jediné finále na okruhu WTA hrála v září loňského roku v Soulu, ale Rumunce Beguové podlehla hladce ve dvou sadách. Vedle toho získala jedenáct vavřínů na turnajích nižší kategorie ITF a ve finálových bojích této kategorie má stoprocentní bilanci. Poslední takový titul se však datuje k červnu 2014. V říjnu téhož roku byla Sasnovičová na 92. místě žebříčku, což bylo její kariérní maximum. Momentálně se pohybuje ve třinácté desítce. Letos na Australian Open prošla Běloruska kvalifikací, ale v prvním kole nestačila na Číňanku Čang. Před dvěma týdny však pomohla Bělorusku k historickému postupu do semifinále Fed Cupu, když porazila Krajicekovou i Bertensovou. V Budapešti zvládla kvalifikační boje proti Kazašce Voskobojevové a Srbce Jorovičové. V prvním kole přehrála Belgičanku Flipkensovou a v osmifinále zvítězila 7:6 a 6:4 nad Parmentierovou z Francie.

Aljaksandra Sasnovičová

Bělorusko

WTA: 123.

Věk: 22 let (22. 3. 1994)

Držení rakety: levé

Výška: 174 cm

Váha: 60 kg

Budapešťský turnaj se po čtyřech letech vrátil do balíčku podniků na okruhu WTA. V letech 2014 a 2015 se totiž v maďarském hlavním městě nehrálo vůbec, vloni se naproti tomu hrál pouze turnaj úrovně ITF. Žádná Češka nikdy turnaj v Budapešti nevyhrála, dokonce ani nehrála ve finále. Lucie Šafářová je letos po domácí Babosové druhou nasazenou hráčkou. Proti Sasnovičové si česká tenistka zahraje vůbec poprvé v kariéře.

Carina Witthöftová zničila v německém čtvrtfinále Anniku Beckovou dvakrát 6:1 a v semifinále se střetne právě s vítězkou souboje mezi Šafářovou a Sasnovičovou.

Obě hráčky jsou na kurtu a rozehrávají se. Zápas za pár okamžiků začne.

Jako první půjde podávat česká tenistka.

Hlavní rozhodčí utkání je Isabell Seefriedová z Německa.

0:0

Utkání právě začalo.

15:0

Šafářová začala velmi útočně a po dobrém prvním podání napálila míček forhendem do rohu kurtu. Obranný úder Sasnovičové skončil v autu.

15:15

Po druhém servisu Češka vytáhla Běloruska skvělý return přímo na postranní čáru. Šafářová v těžké pozici a v pohybu přestřelila kurt.

30:15

Zajímavá výměna, během které toho obě tenistky hodně naběhaly, končí lépe pro Šafářovou. Její soupeřka hrála bekhendem do sítě.

40:15

Sasnovičová opět zkazila bekhend od základní čáry. Šafářová hraje po podání velmi útočně a už si dokázala vypracovat dva gemboly.

40:30

Běloruská tenistka se udržela ve výměně od základní čáry a počkala si na chybu Šafářové. Lucii ulétl jeden z bekhendových úderů.

40:40

Sasnovičová srovnává na shodu zásluhou dalšího parádního returnu z bekhendu. Znovu to bylo po druhém podání Češky, která tentokrát na míček nedosáhla.

Ondřej Zoubek
Ondřej Zoubek
24. 2. 2017
reklama