reklama
21:15 • US Open • 2. kolo
0:3
5:7 4:6 3:6
Jan Šátral
Jan Šátral
Hlavička Gäel Monfils
Gael Monfils

Dobrý večer, vítejte u online přenosu zápasu 2. kola US Open mezi Janem Šátralem a Gaelem Monfilsem. Oba hráči se utkají na centrálním kurtu, kam byl tento duel přesunut po odstoupení jiného Čecha, Jiřího Veselého. Začít by se mělo ve 21:00.

Pavouk posledního grandslamu sezony nachystal na druhé kolo souboj Gaela Monfilse a Jana Šátrala. V tom prvním měl těžší práci český tenista, který otočil stav 0:2 na sety proti Američanovi Mackenzie McDonaldovi a po třech hodinách zvítězil 4:6, 3:6, 6:3, 6:2, 6:2. Monfils to měl o poznání jednodušší, jako nasazená desítka si poradil s Gillesem Mullerem z Lucemburska 6:4, 6:2, 7:6.

Dnes se na stadionu Artura Ashe potkají dva hráči z odlišných tenisových vod. Nyní dvanáctý v žebříčku Gael Monfils se řadí mezi stálice okruhu, v kariéře vyhrál šest turnajových titulů. V New Yorku se dvakrát dostal do čtvrtfinále, bylo to v letech 2010 a 2014. Mezi nejlepších osm došel i na letošním Australian Open, na domácí půdě pak na Roland Garros chyběl a ve Wimbledonu skončil už v prvním kole.

Oproti tomu se šestadvacetiletý Jan Šátral před započtením bodů z US Open nacházel až ve třetí stovce žebříčku a po úspěšné kvalifikaci se představuje v hlavní soutěži grandslamu vůbec poprvé. Jde o český tenisový objev, který v New Yorku právě prožívá nejlepší období kariéry. Pohybuje se převážně na challengerech, letos na přelomu června a července ovládl ten v německém Marburgu.

Monfils v prvním kole zažil velmi kuriózní situaci, na začátku druhé sady ze stěny vykopl digitální hodiny, které se na něj posléze zřítily.

Zápas byl přesunut na centrální dvorec místo duelu Veselý-Djokovič, ke kterému český hráč kvůli zranění nenastoupil. Svůj dnešní zápas už zvládla Petra Kvitová. Přečtěte si další informace, výsledky a ohlasy z US Open.

Souboj Wozniacké a Kuzněcovové na centrkurtu před malou chvílí skončil, brzy by se tedy měli objevit oba aktéři dnešního zápasu.

Právě proběhl los, Šátral a Monfils se rozehrávají. Ve Flushing Meadows teploměr ukazuje 31 stupňů Celsia.

Největší zápas kariéry Jana Šátrala začíná, na úvod podává Monfils.

0:15

A Monfils začíná dvojchybou.

15:15

Hned poté ale Šátral returnuje do sítě.

30:15

První delší výměnu pokazil Šátral úderem do autu.

40:15

A další nepřesný úder českého hráče, opět za základní čáru.

40:30

Teď ale Šátral poprvé ukázal výborný úder, perfektně zreturnoval podání.

0:1 Monfils získává gem

Další pokus o vítězný úder ale českému hráči nevyšel.

0:15

Po prvním servisu Šátrala zahrál Čech do autu.

15:15

Nevynucená chyba i na francouzské straně, v tomto gemu srovnáno.

15:30

Šátral forhendem zaútočil, ale po přesunu na síť nezkrotil balónek a zahrál do autu.

30:30

Pak si ale Čech pomohl dobrým podáním.

30:40

Další přesun Šátrala na síť, ale tentokrát volej zahrál do sítě. První brejkbol pro Monfilse.

Petr Havlíček
31. 8. 2016
reklama