reklama
18:30 • Fed Cup • Čtvrtfinále
1:2
7:6(2) 4:6 4:6
Kateřina Siniaková a Barbora Krejčíková ve finále čtyřhry Wimbledonu 2018
Siniaková, Krejčíková
Monica Niculescuová na Australian Open 2014
Niculescuová, Beguová

Sledujeme online rozhodující čtyřhru čtvrtfinále Fed Cupu mezi Českem a Rumunskem.  Zápas začíná zhruba v 18:20. 

Fed Cup mezi Českem a Rumunskem má před sebou závěrečný duel, který rozhodne o tom, kdo se utká v semifinále s Francií. V dnešním prvním zápase nejdříve v souboji jedniček přehrála Simone Halepová ve třech setech Karolínu Plíškovou, před několika minutami pak srovnala Kateřina Siniaková, která přehrála 2:0 na sety Buzarnescuovou.

Za český tým jde do rozhodujícího duelu zkušený pár Kateřina Siniaková - Barbora Krejčíková. Ještě nedávno světové jedničky v deblu mají na svém kontě za kariéru nespočet úspěchů, a to vše včetně dvou grandslamových titulů z loňského roku nebo účasti ve finále Turnaje mistryň. Loni opanovaly konkrétně French Open a Wimbledon, a na US Open vypadly v semifinále. Letos to zatím na větší úspěch nedotáhly, na prvním grandslamu sezóny v podobě Australian Open vypadly ve čtvrtfinále.

Také rumunské duo Irina-Camelia Beguová a Monica Niculescuová je zkušenou a sehranou dvojicí. Spolu hrály vůbec poprvé už v roce 2012, letos sehrály dohromady jen jeden turnaj v Thajsku, a to dokonce před týdnem, nicméně přivezly si z něj vítěznou trofej! Na celém turnaji ztratily jen jeden set. Obě dosud reprezentovaly společně Rumunku ve Fed Cupu už třikrát, na svém kontě mají mimo jiné i start pod vlajkou Rumunska na LOH. 

Oba páry se ještě nikdy nestřetly, tohle bude jejich premiéra. Všechny čtyři tenistky už jsou na kurtu a probíhá rozcvička.

Podávat začnou Rumunky, konkrétně Beguová.

Utkání začíná.

0:15

A Beguová hned na úvod dělá dvojchybu.

0:30

Vzápětí výborné dlouhé údery Siniakové, ta poté prohodila na síti přebíhající Niculescuovou a její parťačka na křižný úder nedosáhla.

15:30

Siniaková na síti dobře přeběhla, jenže Niculescuová to četla, a Krejčíková už poté dlouhý prohoz nezvládla. Míček skončil v autu.

30:30

Opět byly ve výměně od základních čar Beguová a Siniaková, Češka měnila pozice v rozích, nakonec prohoz po pravé lajně končí v těsném autu.

40:30

Kvalitní servis Beguové a přesná smeč její parťačky na síti. Gembol.

0:1 pár Niculescuová/Beguová získává gem.

Na konec prvního gemu eso, Rumunky udržely svůj servis a vedou.

15:0

První míček na servisu Krejčíkové se opakoval, Češka ale znovu dokázala dobře servírovat a tenistky ve světle modrém berou první bod.

15:15

Bekhendy po lajně od Krejčíkové byly pomalé, Niculescuová dobře přeběhla a zahrála křižný vítězný volej.

30:15

Na druhé straně odpovídá stejně Siniaková, která zahrála parádní forhendový volej na středu sítě proti prohozu Niculescuové.

30:15

Na druhé straně odpovídá stejně Siniaková, která zahrála parádní forhendový volej na středu sítě proti prohozu Niculescuové.

40:15

Krejčíková zvolila delší úder, což Beguovou znervóznilo a poté míček vyhodila do autu.

1:1 pár Siniaková/Krejčíková získává gem.

Je srovnáno, Siniaková si opět počkala na síti a zahrála přesný vítězný volej z forhendové strany rakety.

Sport
Sport
10. 2. 2019
reklama